Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka wędka do spławika.


darek1976

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Shimano Alivio bx match 390 5-15g Ja osobiście posiadam tę wędkę w rozmiarze 420 jest troszkę droższa jak w/w ale na prawdę jest to bardzo dobry kijek w tej klasie cenowej nie porównywałem go z innymi w tej klasie ale używam już 1,5 roku na wiosne i jesień 1 raz na tydzień a w wakacje co 2 dzień niemalże. Największa ryba jaką wyholowałem to ponad 1kg Karaś, udało się go wyjąć bez większych problemów. Znajomy ma takiego samego kija i wyciągał na niego spore leszcze i liny. Decyzje musisz podjąć Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam ;) jestem nowy na forum co nie znaczy ze nie miałem do czynienia z rybami. Chciałem prosić o rzetelną pomoc. Wiem wiem, ze było już pewnie milion podobnych tematów ale i tak postanowiłem założyć osobny. Do tej pory łowiłem na brata Shimano Catana BX Trout GTH 4,20 m(mowie to gdyż ta seria od razu odpada-nie chce mieć takiej samej) Obecnie mam zamiar kupić sobie własny kijek i tu chciałbym prosić o pomoc. Wędka do łowienia na spławik. Wody typu stawy, rozlewiska, jeziorka itp.

Tak więc moje wymagania:

Teleskop, 4,20-4,50, odpowiednio szybka i lekka i co dla mnie ważne wytrzymała (także na większą rybkę).

mam na oku Daiwa APOLLO Tele 40 4,2m 5-40g + Dragon Viper DH RD840i lub Daiwa Crossfire-X 2550 :) co o kijku i kołowrotkach możecie powiedzieć? prosiłbym o opinie i alternatywy kijka w cenie do 200 i kołowrotka do ok 100-150 zł. Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniążki które posiadasz to ja bym się rozejrzał za jakąś boloneczką 5 metrów + jakiś prosty niewielki kołowrotek ... osobiście jeżeli chodzi o młynek to mogę polecić shimano sienna lub catana w rozmiarze 1000 ewentualnie 2000 ( ok 100 PLN ) ... Wędeczka ... mistrall Aqua Bolognese 5000 ( ok. 230 PLN ) bedzie niezłym wyborem ... Do łowienia jeziorowego taki zestaw jak najbardziej Ci się kolego sprawdzi !!! POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bolonka to matchówka ... proste ... niestety na nich się nie znam więc nie pomogę ... Najlepiej jak sam sobie pochodzisz po sklepach i pomacasz różne wędeczki ... Kij to sprawa indywidualna ... Dla jednych ten jest dobry a tamten nie ... A dla drugiego odwrotnie !!! POZDRAWIAM !!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak sam sobie pochodzisz po sklepach i pomacasz różne wędeczki ... Kij to sprawa indywidualna

Święte słowa...

Dymekkk, co do firm... Browning Daiwa... Dobrze kombinujesz :grin: Ja bym do listy dodał jeszcze Colmica.

Tak na marginesie... Nie dasz się przekonać do składówki?

Sam napisałeś że chcesz żeby wędka była:

szybka i lekka i co dla mnie ważne wytrzymała

Wytrzymalsza i lżejsza będzie składówka, akcja kija składowego też jest lepsza niż teleskopu. Zastanów się czy warto rezygnować z tych cech na rzecz łatwiejszego rozkładania... Kupujesz sobie taką (na dole strony) tubę z miejscem na kołowrotek i śmigasz na rybki z eleganckim futerałem. Tak zabezpieczona wędka jest łatwiejsza w transporcie niż teleskop - po prostu wrzucasz do samochodu i nie martwisz się że ci się przelotki pogną itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i teraz już mam kasę i trochę sprawdzianów różnych wędek za sobą i jednak dobrze mówicie, bez sensu inwestować w teleskop:) tylko teraz mam problem czy bolonka czy jakaś składówka. Potrzeba mi odpowiedzi na jedno pytanie... czy obiema rodzajami wędek jednakowo, można także spokojnie łowić blisko brzegu (ok 10 metrów, może mniej) czy nie koniecznie? Bo na pewno na takich odległościach tez będę łowił, nie wiem czy nie częściej niż na większych.

mam na oku:

AQUALITE Power Match

Venegeance Match - nie jestem pewien czy matchówki się nadają do tego o czym mówie

LUB

5 m bolonka(tu nie mam pomysłu)

help :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi odpowiedzi na jedno pytanie... czy obiema rodzajami wędek jednakowo, można także spokojnie łowić blisko brzegu (ok 10 metrów, może mniej)

Jeśli chodzi o odległościówkę to nie ma z tym najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem sprzętu na spławik ;) W granicach do 120zł. Zastanawiam się nad kijem teleskopowym 2,70m i jakimś ciekawym kołowrotkiem. Głównie będę łowił na stawach, rzekach i czasami trafi się pewnie jakieś jeziorko;) Nie wiem czy da radę pogodzić jeden zestaw do spławika i gruntu. Ciężko teraz z uniwersalnością. Jeśli możecie drodzy koledzy to prosiłbym Was o skompletowanie mi w miarę "porządnego" sprzętu na spławik. Będą to raczej mniejsze rybki; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne wędki "Travel" czy "Float: o wyrzutach 10 - 40 gram, natomiast za bardzo na gruntówke to nie pasi, chyba, że lekkie ciężarki albo koszyki... I wydaje mi się, że 2,70 to za krótkie jak na typowy spławik, chociaż przyznam się, ze często dla wygody sam tak robie (Na jednej wędce spinning, grunt i spławik...). Tyle ode mnie, niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy, ale raczej się nastaw, że musisz to rozdzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 zdecydowanie za krótko 3,6 do 5m teleskop jezeli na spławik i grunt może być jaxon harmony mam dwa takie kijki i są ok do tego kolowrotek okuma z tanich są najlepsze spokojnie na cały zestaw 120 zł wystarczy.

jeżeli tylko spławik to bolonka będzie najbardziej uniwersalna 5m z kongera i na rzekę i na jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;) Powiem Wam szczerze, że ta długość wędziska mnie przeraża, bo nie wyobrażam sobie biegać po krzakociach z 5m wędką ;)

Ja sobie coś takiego złożyłem, co o tym myślicie?

Kołowrotek Konger Carbomaxx

i zastanawiam się jeszcze nad wędziskiem, ale to mi się spodobało ;)

Robinson Santana Tele Master

Nie wiem jak z tymi Jaxon'ami, bo dużo nieciekawych opinii o nich słyszałem, zobaczymy ;)

Kiedyś miałem świetny kołowrotek Mikado, służył mi ok. 5 lat, a teraz znowu słyszę, że Mikado się popsuło ;) Ciężko nadążyć za tym wszystkim ;)

Czekam na dalsze sugestie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci radzę weż chociaż to 3,6m najbardziej uniwersalna długość

a na krótkiej wędce masz wiele krótszy rzut i gorzej zacina się ryby na większych odległościach lub głębokości .

Co do tych jaxonów to te harmony są tanie i niezawodne na spławik mam 2 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Polecam Ci odwiedzić Tomka Horemskiego w leszczu i tam pomacać Jaxon Grand Virtuoso. W 200 zł. się zmieścisz a jak na Jaxona to naprawdę fajna wędka. Plusem jest tez serwis bo w razie jakbyś połamał wędkę to w przeciągu tygodnia masz naprawioną. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odległościówka nie bedzie zbyt delikatna? łowie w mocno zarośniętym zbiorniku na pograniczu kapelonów i otwartej wody. Cześto biorą wększe liny i karasie. Czy dam rade odległosciówka zatrzymać je przed ucieczką w ziele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz podobny problem jak ja wczesniej.

Jeżeli na twoje łowisko odległosciówka jest za delikatna proponuje poszukać delikatnej karpiówki max 1.5 LBS

mi własnie taką wędke polecił kolega z forum Miro1956 , a dokładniej polecił mi wędke

daiwa twilight specjalist 1.25 lbs

Zapłaciłem 205 zł z przesyłką i jest swietna , czuje się na niej każdą rybke nawet ukleje , ale przy większej rybce tez czuć zapas mocy i konfort holu.

I własnie powinienieś szukać w tym kierunku , a napewno bedziesz zadowolony!! :grin:

PS. najwieksz rybka jaka złapałem na tę wędeczke to jesiotr 8 kg i pare karpi 5kg+

dała rade bez najwiekszego problemu .

Smiało moge polecić!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.