Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Moze byc ta żylka jako głowna oraz przyponowa?

http://www.allegro.pl/item506450179_zylka_crocodile_marine_300m_0_45mm_30kg.html

Żyłka Crocodile Marine 300m/0,45mm/30kg

fluoresencyjnana :???: niejestem pewien czy sie nadaje

Czy taka plecionka bd lepsza?

http://www.allegro.pl/item511393648_plecionka_power_pro_0_41mm_275m_zielona_extra.html

Plecionka Power Pro 0,41mm / 275m / zielona

Oraz ona przypon tez bd ok? Podobno sum przeciera plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja do polowań na sumy używam :

Wędka surfowa Okuma Longitude 3.30m

Kołowrotek Shimano Baitrunner 6500 B

Zyłka głowna Balzer Platinum Royal 0.40 (16.2 kg test)

Przypon zrobiony z Power Pro 80 lbs

Haczyki Gamakatsu Octopus 2/0

Nie zdażyło mi się jeszcze złowić żadnego okazu powyżej 10 kg,może w nadchodzącym sezonie będzie lepiej:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem sumowym amatorem. Wędkuje praktycznie od kąd pamiętam - począwszy od stawów hodowlanych, żyłki do prania i karpi kiedy to mieszkałem u babci w wieku 6 lat. Teraz zasadniczo łapałem na spłąwik, czasem leszcze z gruntu czy jakieś tam szczupaczki. Ostatnio doszły mnie jednak słuchy że u nas (powiat nyski) w drogoszowie na starym kotycie nysy i żwirowni w malerzowicach pływają dość spore sumy. Chciałbym sie z nimi zmierzyć. Skompletowałem taki oto zestaw sumow:

2razy Mikado Silver Eagle Heavy Pilk

http://allegro.pl/item468915796_mikado_silver_eagle_heavy_pilk_2_7_nowosc_2008.html

York sea game 7000

http://allegro.pl/item475633673_york_sea_game_7000_morski_kolowrotek_najtaniej.html

Multiplikator Jaxon Passat

http://allegro.pl/item510275106_jaxon_multiplikator_passat_500_nowosc_2008.html

2razy plecionka Mikado Thryton fluo 0.35

http://allegro.pl/item472702448_plecionka_mikado_250m_0_35thryton_fluo_najtaniej.html

Ten multik to bardziej dlatego że nigdy multika nie używałem i chciałbym zobaczyć jak to jest. Wiem że sprzęt nie jest najwyższej półki ani nawet średniej. Chciałbym tylko zapytać czy wytrzyma mi przy umiejętnym holu suma takiego do 140cm bo nie wiem czy jest sens zakładać karpia 30cm na żywca.

A co do przyponu to można kupić w sklepie wędkarskim 25m wolframu o wytrzymałości 30kg. Sprawdza sie bo testowałem całość wbijając kotwice w drzewo (sprawdzałem jak zachowuje sie wędka i jak ustawić hamulec , no i oczywiście kiedy i w którym miejscu pęka mi zestaw) pękła plecionka na węźle.

Z góry dziękuje za surowe opinie

Proszę również admina o troszkę wyrozumiałości, ponieważ pierwszy raz jestem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

to może mi ktoś określi czy mam dobry zestaw??? mam 2 zestawy gruntowe

1

wędka Robinson Boat master 210cm CW 200-400g, kołowrotek Cormoran Rodeo 6000, 200m żyłki 0.45, ciężarki 200-250g, wielkie kute haki od3/0 dużo w górę :grin:

2

kij Jaxona Pier 300cm cw 60-120g( ale to głupota bo rzeczywisty ciężar wyrzutu to grubo ponad 300g) kołowrotek Michel Carp master, największy model, prawie 300m żyłki 0.5, ciężarki i haczyki takie same jak w poprzedniej wędce.

Czy wyciągnę tym przy umiejętnym holu suma powyżej 30kg :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyciągnę tym przy umiejętnym holu suma powyżej 30kg
Pewnie tak ,tyle tylko że ręce ci "odpadną"po holu
wędka Robinson Boat master 210cm CW 200-400g,
to typowa "pała" na dorsze i zapewne żle ci się będzie łowiło z brzegu ,sam zarzut zestawem będzie cię kosztował wiele nerwów ,przy małych ciężarkach blank wędziska nie zareaguje ,zapewne zwiększysz ciężarki do minimum 200g co znowu przy tak krótkim kiju odbije się negatywnie na przynęcie ,albo spadnie albo się poplącze .Nałowiłem się krótkimi kijami tyle że jak tylko się nadarzyła okazja to się szybko ich pozbyłem i nigdy więcej :cool: ale to tylko moja własna opinia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mańka rady dodałbym, że wieeele sumowych brań zmarnowałem przez wielkie i tłukowate haki. W tym sezonie niepomny ubiegłorocznych doświadczeń dalej eksperymentowałem z hakami a że sum to nie płotka i eksperymenty trwają tygodniami to efekt był jaki był :???:

W przyszłym roku- tylko Mustady. O dwa rozmiary większe niż te na sandacza czyli 3/0.

Obserwuję wyniki kolegów, którzy nie kombinują i stwierdzam, że haki dostępne w polskich sklepach pod tytułem "na suma" są o .... rozbić :roll: Po prostu skuteczność zacięcia jest śladowa :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haki własnej produkcji

chyba chciałeś napisać "ręcznie produkowane" :?:

a jeśli chodzi o wędę 210cm to nie mam problemu z żutem bo macham tym na 80m
przy tak krótkim kiju odbije się negatywnie na przynęcie ,albo spadnie albo się poplącze

Gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre są haki własnej produkcji, kute hartowane i ostrzone na błysk,
To tylko pogratulować koledze posiadania kuźni ,hartowni i ostrzalni :wink::mrgreen:
jeśli chodzi o wędę 210cm to nie mam problemu z żutem bo macham tym na 80m
Życzę owocnych zmagań z "królem"naszych wód. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haki własnej produkcji

chyba chciałeś napisać "ręcznie produkowane" :?:

Kiedyś wędkarze robili haki sumowe sami (czesto ze stalowych szprych motorowych itp, ostrzyli hartowali w warunkach domowo -warsztaowych .) Jednak to by dawno lata powojenne, nawet można się z tym było spotkać jeszcze w latach 70-tych.

Może jeszcze gdzieś w Polsce są ludzie którzy, nadal to robią, bo np. nie podoba im się kształt/wielkość i jakość haków oferowanych w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wykonania haka potrzeba tylko szlifierkę kątową palnik kowadło młotek i naczynie z zimnym olejem. Ja tam kupuje haki ale kolega często woli zrobić je samemu i to nie ze względu na cenę bo haki są teraz bardzo tanie a ze względu na to że on ma swój kształt którego nie można kupić, chodzi o bardzo duży łuk jak np w hakach leszczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o podwójnym przyponie na końcu zestawy gruntowego? Dwa przypony, dwa haki - na jednym wątroba na drugim pęk rosówek. CZY TO JEST WOGóLE LEGALNE? Sprawa się tyczy tak samo żywca. Mogę do karpia 30cm założyć dwa przypony i dwa haki? a Trzy? Oczywiście zawsze największy ból jak przy holu ten drugi hak sie w coś wbije. Z góry dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o podwójnym przyponie na końcu zestawy gruntowego? Dwa przypony, dwa haki - na jednym wątroba na drugim pęk rosówek. CZY TO JEST WOGóLE LEGALNE? Sprawa się tyczy tak samo żywca. Mogę do karpia 30cm założyć dwa przypony i dwa haki? a Trzy? Oczywiście zawsze największy ból jak przy holu ten drugi hak sie w coś wbije. Z góry dziękuje za info
Nie wiem czy to żart czy pytasz poważnie ,jeśli masz takie podejście do wędkarstwa to pewnie i twoim zdaniem agregat jest legal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.