Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Okuma Travertine (chyba, o ile nie zrobilem literowki) - wolny bieg szpuli, duza pojemnosc, koszt ok. 150 zl i 20kg rybe ciagniesz bez bolu.

Do tego uzywam Kongera Carbomaxx morskiego. No i plecionka 0,40mm - pierwsze testy wypadly tak, ze jestem zachwycony - stosunek jakosc/cena wg mnie rewelacja.

Oczywiscie, za 3x wieksza kase kupisz lepszy sprzet, ale jesli nie masz 3x wiecej kasy, to ten zestaw moge Ci spokojnie polecic na poczatek.

Jesli zrobilem literowki w modelach sprzetu to sorki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, mam pewien problem... Namierzyłem jeziorko o głębokości max 7m. W trakcie jednej z wypraw spiningowych zauważyłem żerującego przy powierzchni wielkiego suma. Jatka trwała ok 20 min. Niestety posiadałem jedynie woblery z serii deep... bez żadnego efektu. Nadmieniam, że w ten dzień było parno i zbierało się na burze. Podobna sytuacja sie już nie zdarzyła. Od tamtego czasu wielokrotnie bywałem na tym zbiorniku, łowiłem na żywca,spining i trollingowałem...bez żadnego efektu. Może coś robiłem nie tak? Trollingowałem głęboko schodzącymi woblerami a na żywca karasie ok 12- 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że w ten dzień było parno i zbierało się na burze.

W taki dzień sum zbiera z powierzchni :wink: Poszukaj woblerów tego typu

http://www.allegro.pl/item416158187_2_woblery_z_grzechotka.html

kiedyś były zestawy wystawiane- teraz nie widzę. Właśnie na takiego woblera kilka lat temu zapiąłem o 12 w południe 2 lipca - największego suma w życiu. Walka niestety przegrana, ale to już inna bajka :lol:

Wobler za grosze, ma grzechotkę w środku idzie pod powierzchnią i robi mnóstwo "hałasu" w wodzie. Co ciekawe tą baryłę atakuje nie tylko sum czy szczupak, ale często również okoń (!) Wujek złowił na niego także klenia ponad 40 cm :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Niedługo wybieram się na suma na rzekę. Jako iż nigdy nie próbowałem łapać sumy w rzece, mam pewne pytanie.

Jak powinien wyglądać zestaw sumowy na rzeke, zakładając, że będę łowił na rosówki ze średnim uciągiem ?

Czy hak 2/0 i ciężarek.. hmm.. 60 g ( jak mniemam ma być płaski) wystarczą?

Jeżeli był taki temat, to przepraszam :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej 60 gram to za mało ja stosuje 150 gram i jak łapie w głownym nurcie nie wystarcza ale nie wiem jak tam u ciebie jest, a haki 2/0 i 1/0, spróbuj zrobić z bocznym trokiem, a jesli idziesz na noc to polecam zestaw z bojką na wodzie płytkiej a jeśli dzień to szukaj dołow i tak jak chcesz czyli gruntówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypon powinien być dłuugi... np 70 cm :wink: I taka rada : przytwierdź wędke do podpórki , albo kup podpórke ze specjalnym zakleszczeniem na dolnik . Sum jak bierze nagle to sie nie skapniesz nawet i wędka może już być na środku rzeki.

Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła taka chwila, że zapragnąłem zarzucać wędkę w miejsca gdzie można spodziewać się grubej ryby. Zainteresowani wiedzą o "kogo" chodzi.

Oprócz tego "zarzucania" chciałbym aby sprzęt dawał mi szansę wyholowania zdobyczy. Stoję więc przed wyborem wędziska do połowu dużych i silnych ryb. Chciałbym, aby było to dość uniwersalne wędzisko, tak abym mógł połowić również karpi na kulki proteinowe, na ciężkie zestawy gruntowe, lub kiedyś w przyszłości z plaży. Po rozmowie z tomek1 podczas zlotu,spodobał mi się jego Jaxon Favourite Surf 3,90m 50-200g. Jestem nieco uprzedzony domarki Jaxon, ale lektura tego tematu spowodowała, że odrzuciłem wędziska oferowane przez Cormorana. Więc w tym przedziale cenowym pozostałbym przy Jaxonie. Czy jest jakaś inna wędka warta grzechu, w cenie do 150?

Do kompletu chcę kupić nieco lepszy młynek. Miałem w reku Cormorana Big Bena,oraz Big Bossa i powiem, że dość ładnie kręcą.

Czy wg Was, są inne młynki warte uwago w cenie do 400?

maniek jak sprawuje się Twoja Daiwa Opusbull? Warto ją kupić?

Dzęki za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg Was, są inne młynki warte uwago w cenie do 400?
Gregorek, od razu zaznaczam- wiem tyle co usłyszałem, ale widziałem wiele negatywnych opinii na temat tych cormoranów.. a za 400zł wybór już jest..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to duży. Zastanów sie czy do mocnej wędki nie lepiej kupic multika . Mocnych w Polsce do 4 stów mało znajdziesz o ile w ogóle ale w UK jest masa . Polecam ci jeżeli już nie multika Shimano 6000 - kołowrotek nie do zajechania. Duży i mocny jak holera ! Mało łożysk ma ale to lepiej - mniej słabych punktów . Można nawet kupić używany , choć mało kto sprzedaje tak dobre kręcioły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.