Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A co sądzicie o podwójnym przyponie na końcu zestawy gruntowego?

Tylko w morzu, ale tam nie ma suma.

Nie wiem czy to żart czy pytasz poważnie ,jeśli masz takie podejście do wędkarstwa to pewnie i twoim zdaniem agregat jest legal.

Na moje oko pytanie zadane tuż po obejrzeniu filmu o łowieniu na Ebro. :lol::wink:

Mogę do karpia 30cm założyć dwa przypony i dwa haki? a Trzy? Oczywiście zawsze największy ból jak przy holu ten drugi hak sie w coś wbije.

Kojarzę takie sceny zbrojenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim układzie gdzie podpiąć hak do tego karpia? przy wargach? za grzbiet? czy przy ogonie? Jak połyka sum? I jeszcze jedno pytanie. Czy zanim skończy sie okres ochronny suma , mogę próbować go łowić? I tak nigdy żadnej ryby do domu nie wziąłem bo u nas nikt nie przepada. Chodzi mi o to czy karp 30 jako żywiec jest legalny na przykład w czerwcu?

Mam kartę od tamtego roku, ale proszę bardzo wyśmiewajcie się ze mnie, w końcu po to właśnie stworzono to forum. Nie do udzielania informacji w celu uniknięcia pomyłek, ale jak widać do wyśmiewania sie i drwin z młodszych wędkarzy.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karp 30 cm to może dobra przyęta na Rio Ebro lub przynajmniej zalew rybnicki, jeśli nie będziesz łowił w ktorymś z tych miejsc to zapomnij o tak wielkiej przynęcie, bo takiego czegoś to nawet nie wyrzucisz tylko będziesz musiał łódką to wywieść i upalować do dna lepszy będzie krąp 15cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że taki sum 120-140cm nie poradzi sobie z karpiem 30cm? ponton to nie problem tym bardziej duża boja i konkretny ciężarek na dnie.

W dlaczym ciągu proszę o odpowiedź na drugą część pytania. Czy to jest legal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak go z łowiska nie zabiore. nie chce go łowić. chce sobie po prostu połowić. Czyli łowienie na żywca jest zakazane w pewnych okresach czy można to robić cały rok? Z regulaminu wynika według mnie że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPR pozwalający łowić rybę w okresie ochronnym.

chodziło chyba o

czy łowienie na żywca jest zakazane w pewnych okresach czy można to robić cały rok?

A poza tym kwas co Ty za pytania zadajesz?

Masz kartę wędkarską - tzn. zdałeś na nią i uczyłeś się przepisów dla siebie żeby nie łamać prawa, łowić zgodnie z etyką wędkarską itp. czy kupiłeś ją od jakiegoś skorumpowanego włodarza w kole tylko po to aby przykryć kłusowanie???!!!

OPANUJ SIĘ CHŁOPIE bo już tych Twoich postów czytać nie można!!!

rusz trochę mózgiem, jeśli nie masz regulaminu to wejdź na stronę PZW i sobie go poczytaj, a nie nabijaj forum beznadziejnie głupkowatymi postami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak robią kłusole w mojej okolicy i prawo jest bezsilne.
Czyli sam doszłeś do tego że kwas, chce być kłusownikiem skoro uważa że
Z regulaminu wynika według mnie że można.
Jak na "młodego" wędkarza to bardzo dziwne pytania zadaje .Nie interesuje go jak skutecznie łowić dany gatunek tylko jak skutecznie ominąć przepisy które i tak chronią ryby tylko w minimalny sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważacie celowe łowienie danych gatunków ryb w czasie ich okresu ochronnego (pomimo tego, że są wypuszczane) za kłusownictwo. A co jeżeli ja w lipcu sierpniu i wrześniu jestem za granicą i chciałbym mimo tego poholować suma?

kwas napisał/a:

Z regulaminu wynika według mnie że można.

Przytocz konkretny przepis z RAPR pozwalający łowić rybę w okresie ochronnym.

Powiem tak drogi mańku: nie znalazłem przepisu zabraniającego łowienia na żywca w którymkolwiek miesiącu w roku. Wolno mi zatem w połowie maja założyć na żywca karpia 30cm (nie jest pod ochroną) i czekać na branie. Tym bardziej wątrobę.

Według mnie "kłusol" to ktoś kto kradnie ryby. Ja ich nie zabieram.

podobny przypadek to połów szczupaka w okresie ochronnym. niby łowi sie okonie a czepiają sie na spinning zębacze. to też kłusownictwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok powiedzmy że jesteś ,,dobrym młodym wędkarzem ,, a jak sum zatnie się tak że nie zdołasz wyjąć haka tak żeby ryba przeżyła? A poza tym jak byś powiedział strażnikowi że ten karp 30cm za wędce to na szczupaka to by dostali 2 godzinnego ataku śmiechu, chłopie zapomnij o tej przynęcie w Polsce, mój kolega złapał suma 42kg na niewielki kawałek wątroby, i po co tu karpia męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w prost.

Denerwuje mnie twoje podejscie, twoj ton i twoje kombinacje.

psioter5 ma racje.

Prawo jest niestety malo sprecyzowane.

Tak, tak oczywiscie, kwas jest dobrym wedkarzem, nie bd zabieral ryb do domu,juz to widze jak sum dostaje w łeb i do wora.

Mowisz co innego by uzyskac odpowiedz, a zrobisz na 95% inaczej.

Tez uwazam takie praktyki za klusownictwo.

Jaki jest sens meczyc karpia i lowic biednego suma gdy ten sie trze?

Moze troche ostro napsiałem ale nie lubie klusoli i miesiarzy, jak moj znajomy-niewazne ze okon ma 5cm, niewazne ze ma wymiar - noz w kregoslup i do reklamowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwas koledzy próbują wytłumaczyć Ci na czym polega etyka w wędkarstwie.

Niestety z uporem maniaka twierdzisz, że wiesz lepiej. Bo jak coś nie jest wyraźnie zabronione, to jest dozwolone. Wiesz takie podejście jest dobre np. przy prowadzeniu działalności gospodarczej, lecz nie w wędkarstwie. Czemu chcesz męczyć bezbronne stworzenia w okresie kiedy powinny spokojnie się rozmnażać? Każdy hol, szczególnie dużej ryby to ryzyko że ta ryba tego nie przetrwa. Umęczysz rybę w trakcie holu (np. samicę z ikrą), a potem zabierzesz, bo i tak była martwa? :evil:

Piszesz, że wyjeżdżasz latem za granice i nie możesz wtedy łowić sumów. I to ma niby być twoje usprawiedliwienie? Łów sumy tam dokąd wyjeżdżasz. Tak się składa, że ja w tym czasie rok rocznie mam nawał pracy i w ogóle nie chodzę na ryby. I jakoś nie próbuje ich męczyć w okresie ochronnym.

Bycie dobrym wędkarzem, to obcowanie z przyrodą, bycie przyjacielem ryb. Poznawanie ich zwyczajów, szanowanie prawa do rozrodu (sam piszesz, że jest niewiele sumów), walka z kłósolami i mięsiarstwem, a przede wszystkim etyka.

Na tym forum nie wolno pisać obraźliwych postów. Irytacja kolegów wynika z faktu, że żadne argumenty do Ciebie nie docierają. Jak nie zmienisz podejścia do tych życzliwych ludzi, którzy odpisują na Twoje (powiem delikatnie) niemądre posty to chyba nie zagrzejesz sobie miejsca na tym forum. Zresztą na innych też.

Sorry za OT :oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kwas, jeżeli nie docierają do Ciebie argumenty to ja proponuję Ci ostrzeżenie. :roll:

Traktuj to jako ostatnią szansę na otrzeźwienie. Jeżeli nadal masz zamiar drążyć temat łowienia ryb w okresie ochronnym to proponuję rozpocząć poszukiwania innego forum. Zawsze lepsze to rozstanie niż ban...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas, wcale cie nie obarzam tylko stwierdzam fakty i taka jest moja opinia.

Co do okoni to pod bogiem nawet nieweim jak samkują, jak pisalem na innych tematach, wedkowania takie prawdziwe rozpoczynam od 2009(złapałem w moim życiu tylko 4, niewymiarowe). Gregorek ma racje, chodzi tu o etyke i dobre zachwoanie wędkarza wzgledem innych i ryb. tomek1 także.

Ostatnie strony to praktycznie oftop, wiadomo dzięki komu.

Wiec napiszę, że po długim holu ryba ma coś w stylu zakwasów w mieśniach i może zdechnąc.

Pozatym w RAPR jest tak napsiane:

3.7 Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie z ostrożnością wypuszczone do wody, nawet gdy ich stan wskazuje na niewielkie szanse przeżycia.

Więc i tak nie możesz ich zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.