Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Widzieliście zdjęcie roku 2009?

Ja dopiero niedawno z tym się zetknołem zachodziłem w głowę co się stało z oficjalnym rekordem polski 102 kg 245 cm, Pewnie nie jeden to widział, ale to tak dla przypomnienia

"Pogromca" - Marian Sokołowski

Wygląda jak poprzedni rekord z 2007 roku

Oryginał http://www.ww.media.pl/pliki/artykuly/ww200910_rekord1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa , w Polsce to sumy mieszkają na drzewach ...... rekord polski - a w dupie z takim rekordem , ciekaw jestem co on z tą padliną zrobił.

Jak u was już zaczęliście odliczanie do 1 lipca ??? , ja już robię rekonesans nad Wisłą , bo po wielkiej wodzie duuuuużo się pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tu że co niektórzy się śmieją z używania leszczy 50cm na żywca ale przecież to jest jeden z najlepszych wymiarów żywca na suma. Największe jakie zakładałem miały po 57cm i wyciągałem na nie już sumy w tym roku. Na leszcza 1.5kg uderzył mi sum ok 150cm.

Sum lubi konkretnie podjeść i wielkość żywca za bardzo mu nie przeszkadza może tylko z tym wyjątkiem że przy zakładaniu małego żywca możemy nie mieć w ogóle brań mimo iż sum żeruje w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo co niektórzy to fakt, na ebro sobie możesz zakładać a nie w Polsce rozmawiamy o Polskich łowiskach nie Hiszpanii - leszcze 57 "60" cm ma więcej niż 1,5 kilo jasne 1,5 kilo śmiało do wody na żywca, tak samo jak karpiki 2-3 kilo widziałem - ale mowa tu o Hiszpanii - w polsce korzenie zapuscisz z takim żywcem , jasne widziałem wielokrotnie jak sumiki trzepały leszcze po 40 - 40 pare cm ale zakładanie Na Polskich łowiskach takich żywców troszkę mija się z celem.

Jeśli masz cos do powiedzenia chetnie wysłucham na temat Polskich łowisk i proszę cie nie lansuj się tak po wszystkich możliwych portalach tak jak byś chciał coś osiągnąć w tej dziedzinie, myslisz że ktoś cie wypatrzy myślisz że będziesz guru? takich jak ty the-"besciaków' to już widziałem, przyjedz do polski nad Odrę i złap wypowiedz się, wtedy pogadamy Ty nawet na NK z tymi fotkami się lansujesz "Narcyzm" ? "Megalomanizm" ?

Pisałem ludzie którzy łowią na ebro nie są dobrym wędkarskim przykładem ten temat już wyjaśniałem, to że ty pojedziesz sobie na urlop raz do roku do Hiszpani na rybki i pokażesz parę fotek nic nie znaczy,

Wyjaśnij mi dlaczego najskuteczniejsze przynęty w "Polsce" spinningowe sa to przynęty do 12 cm ? dlaczego sum częściej i chętniej pobiera mniejszy pokarm "konkretnie podjeść"

Chcesz pisać na temat sumów ok pisz ale o Polskich sumach chcę się dowiedzieć tylko i wyłącznie co jak i gdzie łowi sie w Polsce

A może trudniej ? rzeka "Po" masz coś do powiedzenia na temat tego łowiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek taka prawda, albo jesteśmy wędkarzami cały rok albo te dwa tygodnie w roku na urlopie, przecież po robocie nie wsiądziesz w F16 i nie polecisz nad ebro, w moim przypadku będzie to rower. chodzi o to żeby łowić u nas wtedy kiedy mamy na to czas i chęci nie czekać na urlopik i jechać nad ebro a pźniej po całym necie sie afiszować, wracając do tematu tych leszczy jasne łowią na takie duże żywce ale nie u nas, może to błąd nie wiem. Pamiętam sam kiedys łowiłem leszcze z gruntu tylko po to żeby zanęcic łowisko, później było nawet do 6-8 brań w jedno popołudnie, fakt faktem zakładaliśmy duże żywce max 30 cm ale sumki zawsze jakoś wybierały te mniejsze, nawet wtedy gdy spławik w spławik obok siebie stały, najskuteczniejsze okazywały się płotki do 15 -20 cm, nie wspominając o dużych leszczach 50 cm, a bardzo wiele sumików mniejszych czy większych złapałem na jedną rosówkę właśnie przy połowie leszczyków z gruntu. Zakładać żywca 50 cm tylko po to żeby popatrzeć się w spławik i mieć jedno branie na miesiąc po co to komu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta typowe podejście

Atu się mylisz ja na Ebro nie łapie i zakładam żywce po 50 cm a dlaczego po to, aby potem nie gadać, że u mnie to tylko takie do 12 kg a większe to już dawno wyginęły.

Strugasz wszech wiedzącego chwalisz się, że 16 szt. już tym roku złapałeś a nie przypadkiem samce, które obecnie są bardzo agresywne wiem zaraz powiesz, że pod ogon im nie zaglądałeś.

I masz racie wole poświecić i parę wypraw, aby złapać suma powyżej 40 niż zasuwać na 20 cm żywce sumki po 10 kg i się z tym obnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to drugi raz na tym forum przeczytaj "Uważnie"

Zwykle mam zwyczaj ustąpić takim mówcą jak ty - i tym razem dla ciebie nie zrobię wyjątku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja chciałem w sprawie technicznego zakładania leszcza na żywca.

Interesowało by mnie jakiej wielkości powinien być spławik na leszczyka ok 25 cm no i jak konkretnie powinny być umieszczone na nim kotwiczki bądź chaczyki?

Planuje się wybrać na nockę na spławik żywcowy oczywiście zaraz pod powierzchnią, słyszałem że leszcz to doskonała przynęta tylko nie wiem jak go uzbroić!

Połowy zacznę naturalnie od 1 lipca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zostawcie trochę energii na hole sumów i dajcie spokój ze sporami. :wink:

Sprawa wielkości przynęty jest bardzo ciekawa. Z moich obserwacji wynika, że większość sumów w moich stronach łowi się na małe przynęty. Z drugiej strony niewielu stosuje duże, więc trudno powiedzieć jak się ma ich skuteczność.

Na francuskim filmie, który był zalinkowany w tym temacie, facet wyciąga sumowi kilka dużych leszczy z żołądka, więc coś w tym musi być.

Rozwijajmy dyskusję w kierunku wymiany doświadczeń a nie personalnych wycieczek. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam uważnie, ale ciężko cię zrozumieć, o co ci chodzi przypiąłeś się do Ebro a nie przyjmujesz do wiadomości, że nie łapie na Ebro ani Avallone on łapie na Sekwanie, więc nie Ebro. Zaraz napiszesz, że Sekwana to Ebro i znów będzie koło Macieju. Ja łapię na Wiśle pewnie dla ciebie to też Ebro.

Albo, że żywiec 50 cm to za wielki dla ciebie może i tak dla mnie w sam raz ty łap na 20cm lub rosówki, na co chcesz twoja sprawa, ale nie krytykuj postępowania innych jak go nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty o co ci biega ? chcesz mnie sprowokować ?

Czy Moderator ma ci zwrócic uwagę żebyś nie pockakiwał jak wsza na grzebieniu

Jak na razie to ty pajacujesz i cwaniakujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja chciałem w sprawie technicznego zakładania leszcza na żywca.

Interesowało by mnie jakiej wielkości powinien być spławik na leszczyka ok 25 cm no i jak konkretnie powinny być umieszczone na nim kotwiczki bądź chaczyki?

Planuje się wybrać na nockę na spławik żywcowy oczywiście zaraz pod powierzchnią, słyszałem że leszcz to doskonała przynęta tylko nie wiem jak go uzbroić!

Połowy zacznę naturalnie od 1 lipca :)

Spławi to tak ogólnie wszystko jedno, aby leszcz go nie wciągną sumowi nie zrobi różnicy mniej więcej około 200gr

Co do zbrojenia żywca to zależy czy woda bieżąca czy stojąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja chciałem w sprawie technicznego zakładania leszcza na żywca.

Interesowało by mnie jakiej wielkości powinien być spławik na leszczyka ok 25 cm no i jak konkretnie powinny być umieszczone na nim kotwiczki bądź chaczyki?

Planuje się wybrać na nockę na spławik żywcowy oczywiście zaraz pod powierzchnią, słyszałem że leszcz to doskonała przynęta tylko nie wiem jak go uzbroić!

Połowy zacznę naturalnie od 1 lipca :)

Prościej będzie jak podam ci linka i to zobaczysz niz miałbym ci wytłumaczyć jak fajnie mozna zbroic żywca

http://chomikuj.pl/koniu705?fid=247219926

02:03 minuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo co niektórzy to fakt, na ebro sobie możesz zakładać a nie w Polsce rozmawiamy o Polskich łowiskach nie Hiszpanii - leszcze 57 "60" cm ma więcej niż 1,5 kilo jasne 1,5 kilo śmiało do wody na żywca, tak samo jak karpiki 2-3 kilo widziałem - ale mowa tu o Hiszpanii - w polsce korzenie zapuscisz z takim żywcem , jasne widziałem wielokrotnie jak sumiki trzepały leszcze po 40 - 40 pare cm ale zakładanie Na Polskich łowiskach takich żywców troszkę mija się z celem.

Jeśli masz cos do powiedzenia chetnie wysłucham na temat Polskich łowisk i proszę cie nie lansuj się tak po wszystkich możliwych portalach tak jak byś chciał coś osiągnąć w tej dziedzinie, myslisz że ktoś cie wypatrzy myślisz że będziesz guru? takich jak ty the-"besciaków' to już widziałem, przyjedz do polski nad Odrę i złap wypowiedz się, wtedy pogadamy Ty nawet na NK z tymi fotkami się lansujesz "Narcyzm" ? "Megalomanizm" ?

Pisałem ludzie którzy łowią na ebro nie są dobrym wędkarskim przykładem ten temat już wyjaśniałem, to że ty pojedziesz sobie na urlop raz do roku do Hiszpani na rybki i pokażesz parę fotek nic nie znaczy,

Wyjaśnij mi dlaczego najskuteczniejsze przynęty w "Polsce" spinningowe sa to przynęty do 12 cm ? dlaczego sum częściej i chętniej pobiera mniejszy pokarm "konkretnie podjeść"

Chcesz pisać na temat sumów ok pisz ale o Polskich sumach chcę się dowiedzieć tylko i wyłącznie co jak i gdzie łowi sie w Polsce

A może trudniej ? rzeka "Po" masz coś do powiedzenia na temat tego łowiska?

Ale ty jesteś zwykły chamski burak.... Czytałem wiele twoich postów i nic dodać nic ująć wszędzie ten sam ton, byle kogoś obrazić. Chyba widocznie masz jakieś kompleksy.

Zróbmy zatem tak "pseudo guru" Nie ma co z głupimi dyskutować i w tym temacie niech będzie na tyle. A tak do moderatorów: U was to powszechne że jeden drugiego obraza więc spoko nie czepiajcie się tej mojej wypowiedzi skoro nie czepialiście się tej chamskiej pyskówki którą zafundował ten bufon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że obrazić kogoś jest sztuką. Obrażanie nie polega tylko na tym by komuś powiedzieć: „nie mów mi o aborcji bo jesteś pierdolonym mężczyzną” albo „ale ten kolo jest sfrustrowanym betonowym komuchem”. Jeżeli ktoś ma inteligencję nie wiele wyższą od świnki morskiej (bo inne świnie są dość inteligentne i szkoda, by było mi je obrażać) i uważa się za elitę, to w takim przypadku dyskusja jest tak samo zasadna jak tłumaczenie krowie jak zbudowany jest komputer.

Jeżeli chodzi o obrażanie, to ciekawy jest też aspekt osobistego odniesienia się do tematu i powiązana z tym emocjonalność. Często się zdarza, że osoba, która lubiła autora tekstu, nagle bezpowrotnie się na niego obraża ponieważ autor poruszył temat w którym czytelnik był emocjonalnie zaangażowany, ale po przeciwnej stronie barykady. Już nie raz mi się zdarzyło, że nadepnąłem na odcisk różnym ludziom i stwierdziłem, że ludzie mądrzy się nie obrażają.

WNIOSEK: GŁUPIEMU SŁOWA PRZYCHODZĄ SZYBCIEJ NIŻ MYŚLI, DLATEGO MĄDRZY POTRAFIĄ MILCZEĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez Luix ja się w ogóle nie obrażam, ja tylko stwierdziłem jaki jest stan rzeczy i mam nadzieję że skoro opisałem stan faktyczny to zbytnio Cię nie uraziłem :wink::grin:

Dobra osobiste wycieczki zostawmy na boku, na tym koniec dyskusji o bufonach i narcyzach :wink: , raczej powinniśmy tu o sumach rozmawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie epatujcie Panowie innych swoimi 'konwersacjami'. Prywatne sprawy załatwiajcie poprzez priva.

Prościej będzie jak podam ci linka

Nic tu nie jest prościej, ponieważ połów na sumowy zestaw z dwoma hakami przedstawiony na filmiku jest sprzeczny z RAPR i stanowi także wykroczenie z ustawy o rybactwie.

Reasumując, naturalna przynęta może być w polskich warunkach zbrojona tylko w jeden hak/kotwicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obrażalskich nie należę, a każdą krytyke z pokorą przyjmuje.

Powodzenia w współtworzeniu portalu - mnie się nie udało

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.