Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie ostatnie przygotowania przed polowaniem. Nie zdążyłem uzbierać rosówek kiedy jeszcze padało więc poszedłem do wędkarskiego kupić. Matko , ale drogo , 10 rosówek za 6zł. Na następny raz wole pomyśleć :lol: Poza tym wędeczki z zestawami uzbrojone wątróbka czeka w sklepie , a myśli już nad Wisłą ..... CIĄG DALSZY NASTĄPI...... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak dalej coraz wiecej postow coraz wiecej doswiadczen podoba mi sie to bo ja ten temat zalozylem i jestem dumny ze ktos moze tu znalesc cos przydatnego a teraz cos do tematu bylem ostatnio na rybkach i łowilem na zywca tak gdzies 7cm karaś oczywiscie nastawiony bylem na szczupłego ale po 3godzinach siedzenia bez ruchu hehe nic nie brało zazucilem troche na glebsza wode zrobilem wiekszy grunt pomiedzy splawikiem a rybką i czekałem po jakieś godzinie splawik znikną mi z oczu i widzialem tylko uciekająca plecionke z mojego kolowrotka wstalem zaciolem silnym ruchem i poczulem takie szarpniecie ze juz potem nic nie poczulem zwijalem plecionke jak by nic nie bylo po czym kolejny uskok w strone wedek zarzuconych przez mojego kolege wiec odbilem w drugą strone i walczylem az ustapil mojej sile hehe wyciagnolem i był to sum o wadze 4 kilo nie wiem ile mial cm bo niestety nie mailem miarki wypuscilem go niech maluch podrośnie i znów z nim zawalcze mzoe tym razem on okaze sie silniejszy hehe ale po tym braniu kompletnie nic nie bralo jednym slowem był to fuks ze wogole cos wzieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10b0230e0e1cc31bm.jpg

Sum dł-127cm ,waga 10kg z ogonkiem

Wędzisko surf-jaxon ,kolowrotek zebko

plecionka 30lbs [marnej jakości ]niestety przekonalem się o tym, na następnym sumie.

Tak jak obiecałem wcześniej nagrałem branie suma ,ale z nagrania nici nic nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brania sumów na tej miejscówce zaczynaja się o ok.22-3 godz. ten na fotce branie o 23 z minutami .Na co biorą na to czym nęce :mrgreen: ukleja dziwne ale prawdziwe mnie tez to dziwi że porządny sum bierze na uklejki jak obok ma dorodnego krąpia.ale sumom chyba pasują uklejki.

82bc67418e93552fm.jpg

Ajest tego sporo.

fd0ab671e420e474m.jpg

I jesze jedno stado

48362c84d09f9bd2m.jpg

Po prostu cale chmary uklejek.

A to mój obóz

1b1f8ad9d5ec7bd1m.jpg

Zestaw z sygnałkiem nic wyszukanego ,zresztą sami zobaczcie.

FILMIK1

Ostatnia kontrola zestawu przed nocą.

FILMIK2

Nic nie wskazywało porażki.O 22 z minutami potęzne branie ,az wędzisko wyskakuje z sygnalizatora ,zanim podbiegłem do wedziska włączam latarke i aparat ,w momęcie podcięcia czuje poteżne szarpnięcie a wędzisko wygina się maxymalnie i plecionka 30lb pęka jak nitka ,mimo że kołowrotek ustawiałem pare godzin wczesniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje rybska :razz: i zazdroszczę :oops:

Zestaw z sygnałkiem nic wyszukanego ,zresztą sami zobaczcie.

Ale to miejsce :razz: , nikt by nie przypuszczał, że ktoś się tam nastawi na suma :twisted: Biorąc pod uwagę, że nęcisz- oszczędne karczowanie zielska całkiem zrozumiałe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędne karczowanie zielska całkiem zrozumiałe
Tomku sumy biorą tylko w tym właśnie miejscu ani brania na drugim zestawie tak w jedną strone jak i w drugą strone.A już miałem kiedyś spiep... miejsce na karpia właśnie przez wykarczowanie zbyt wielu trzcin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku sumy biorą tylko w tym właśnie miejscu

No właśnie. Na jednym z akwenów naszego stowarzyszenia jest pewno ciekawe miejsce. Gałęzie drzew sięgają samej wody w odległości 4-5 od brzegu tworząc takie zadaszenie, pod nogami metr od brzegu jest 2 metry wody. I w takiej odległości kolega łowi w lecie seryjnie karpie, amury a widział i sumy. Miejsce jest ogromnie trudne, bo choć gałęzie nie sięgają wody to duże ryby prują wzdłuż brzegu przez zaczepy i ciężko jest wyjąć te największe.

Ale to inna bajka :wink:

Chodzi o to, że mało kto spodziewałby się takich ryb metr od brzegu i to w biały dzień. Cień drzew podobnie jak u ciebie bliskość trzcin robi swoje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod nogami metr od brzegu jest 2 metry wody.
No umnie jest znaczniej głębiej bo 2m od brzegu jest 7m głębokości przy średnim stanie Odry ,ale parenaście metrów niżej jest dołek z 13-14m głębokosci chyba zrobiła to powódz 97r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umnie jest znaczniej głębiej bo 2m od brzegu jest 7m głębokości

No to miejsce marzenie :razz: Jeszcze powiedz czy łowisz z gruntu czy ze spławikiem?

Czy próbowałeś zestawu spławikowego paternoster na suma? Chodzi o umieszczenie rybki nad dnem i jednoczesne zakotwiczenie zestawu ze względu na ograniczoną ilość miejsca do łowienia.

Jak rozwiązać mocowanie troka z rybką? Mocne krętliki, czy jakoś inaczej? Odcinek z ciężarkiem zrobiłbym na cienkiej żyłce, żeby w razie holu i zawady bez problemu pękał.

Próbował ktoś w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no wlasnie ,tu dochodzimy do sedna sprawy bo miejsce moze i marzenie ale moim zdaniem trudne.Bo sumy zeruja tylko z dna ,a na dnie same kamienie,caly brzeg to dawny pirs usypany z kamieni ,więc na dnie też leża kamienie,teraz pater-noster odpada ,bo umieszczenie zywca nad dnem powoduje zanik brań ,tak samo zestaw z splawikiem tonącym

też nie pasuje ,natomiast zwykly zestaw gruntowy odczasu do czasu się klinuje w kamieniach ,co powoduje albo puste branie ,albo zerwanie zestawu.można zastosować ciężarek na troku cienkim 0,10 np.Albo uzyci specjalnego ciężarka typu pałeczki tyrolskiej i chyba pójde w tym kierunku ,zrobie taki ciężarek i sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy o jakim deszczu [nie dzeszczu] mówimy ,zawsze bylem przekonany i zresztą tak mnie uczono ze sum bierze przed burzą ,ale ostatnie zasiadki przeczą tej teori albo są wyjątkami tej reguly ,zasiadka nr2 burza przechodzi za burzą deszcz okropnie daje i tylko chmura się oddalila nieco ,stawiam zestawy na suma ,zanim zarzuciłem drugi zestaw na bierwszym już branie ,oczywiście deszcz dawał cały czas ,i tak całą noc ,przeszły 3 burze i w sumie miałem 3 brania suma ,tej nocy ,wynik na brzegu 0 szt .Takie są sumowe łowy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.