Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie od ponad miesiąca po drugiej stronie Wisły w okolicy plaży kopie pogłębiarka i zasypuje plaże :!: Kiedyś gdzieś czytałem ze takie miejsce jest bardzo dobre na suma w okolicy pogłębianych miejsc nawet w trakcie pracy pogłębiarki :?: Czy to prawda czy raczej nie mam co szukać suma w tym miejscu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ponad miesiąca po drugiej stronie Wisły w okolicy plaży kopie pogłębiarka i zasypuje plaże :!: Kiedyś gdzieś czytałem ze takie miejsce jest bardzo dobre na suma w okolicy pogłębianych miejsc nawet w trakcie pracy pogłębiarki :?: Czy to prawda czy raczej nie mam co szukać suma w tym miejscu :?:

też czytałem o tym w książce Marka Szymańskiego chodziło wtedy o prace pogłębiarki na wysokości Wisły w Wyszygrodzie opowiadał że jest to genialne miejsce na wąsacza, więc próbuj......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczorajsza zasiadka na suma od godziny 17 do pierwszej w nocy bez rezultatów razem z kolega nie mieliśmy żadnego brania ,cztery wędki posłane w zatoczkę na Odrze i nic:) dwie na rosówki jedna na żywca i jedna na fileta może się mylę ale przyczyna tego mogło być pełnia Księżyca ,noc była bardzo jasna ,jeśli łapaliście w tak jasna noc jakie były efekty mieliście jakieś brania ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli nocki sumowe dobiegają do końca ze względu na porę roku i oczywiście pogodę. Jaka jest realna szansa złapania suma na Odrze w miesiącach wrześniu i październiku czy to jest kolosalna różnica np.od sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli nocki sumowe dobiegają do końca ze względu na porę roku i oczywiście pogodę. Jaka jest realna szansa złapania suma na Odrze w miesiącach wrześniu i październiku czy to jest kolosalna różnica np.od sierpnia
Rożnica jest taka ze sum zaczyna głębiej żerować :wink: We wrześniu jeszcze na płytkiej wodzie można było go złowić przy temperaturach powyżej 18 stopni w płytkich miejscach gdzie woda jeszcze była wystarczająco nagrzana i gromadziła się drobnica :wink: Ze spadkiem temperatury drobnica schodzi głębiej i za nią sum :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności no tak sprawił los ,,, powróciłem i odrazu wpadło mi w oko, że moj temat sum rozrasta się i to mnie bardzo cieszy. Ja w tym roku złowiłem tylko jednego maluszka mam nadzieje, że za rok będzie lepiej oby i chciałbym podziekować tym co biorą udział w dyskusji na temat tej pięknej i zaskakującej ryby pozdrawiam i życzę udanego końca sezonu..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyman żaden koniec sezonu :) pewna osoba z tego forum znająca się doskonale w połowie tej piękniej ryby ,która mieszka w Wrocławiu ( pewnie wiadomo o kogo chodzi :))))) uzyskałem informacje jeśli nie będzie w nocy przymrozków to Pana wąsatego można łapać do końca października .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gdzies czytalem,tylko nie pamietam gdzie,że suma niezacina sie jak sie szczytowka ugina,tylko czekamy na jakby luz.Czy to prawda?
Nie sądzę ,nigdy nie czekam z zacięciem i to obojętne co wisi na haku ,a zdarza mi się nie raz nie zdążyć z zacięciem gdy stawiam pęczek rosówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie,wiem,że sum przeciera plecionki,a ciezko mi znalesc jakas wytrzymala zylke na niego wiec wymyslilem cos takiego:

Taka plecionka jako glowna

http://www.allegro.pl/item491173897_plecionka_jaxon_0_35_50_kg_250m_morska_sum.html

Polączona tym kretlikiem

http://www.allegro.pl/item488812995_kretlik_z_agrafka_seacor_cormoran_do_55_kg_5szt.html dla bezpieczenstwa wypnę agrafke.

Z tą placionką jako przypon no i hak na koncu

http://www.allegro.pl/item473914953_sumowa_plecionka_przyponowa_black_cat_20_m_50_kg.html

Co o tym sadzicie,dobry zestaw? Liczę na w miarę szybką odp,gdyż akurat jeden ze sprzedajacych ma takie plecionki, i przyszly by z innym sprzecikiem,ktory kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak się boisz agrafek to poprostu ich nie stosuj. Łącz linki za pomocą oczek. Jak dla mnie ta agrafka (jej kształt) wydaje się wiarygodny. Jak łowisz na martwą rybkę, bądz wątrobę i przewlekasz przez nią przypon to agrafka jest przydatna, lecz gdy nie łowisz na trupka ani wątrobę z przewlekaniem - lepiej darój sobie agrafki.

Co do plecionki to chyba wiesz, że parametry wytrzymałościowe linek Jaxona odnoszą się nie do faktycznej wytrzymałości tylko do niby wielkości ryby jaką można na nią wyholować. Ogólnie ta plecionka raczej jest dobra ale za chwyt z wytrzymałością Jaxon powienien dostać po garbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie co to za przyneta ?? to takie cos zielonego ?
Nie znam ,zresztą te sumy złowione nie u nas .Mogę się jedynie domyślać jakiego patentu użyto ,sam wabik nie jest tu kilerem na sumy ,tylko ten atraktor jaki użyto na nie.Wiele wabików sztucznych powstało na zachodzie np.sztuczne robaki,sztuczna ikra ,sztuczna kukurydza ,sztuczne kulki karpiowe ,sztuczne martwe rybki ,nie w tym ich skuteczność tylko jakich się atraktorów użyje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.