Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Holik

A jako ciekawostka. W tyńcu w tamtym tygodniu w piątek kolega kuzyna capnął na 185 cm. Wąsy 60 cm :mrgreen: Na sprzęt BIG GAME typowo na duże sumy ciągnął go 3,5 h :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No dobra już troche poczytałem o tym sumie. Moze teraz jakieś konkrety, niech każdy napisze wg siebie najlepsze przyęty na suma do 10kg i najlepsze przynęty na suma od 10kg.

np

na suma do 10kg:

1-rosówka

2-filet

3-wątróbka

na suma od 10kg:

1-filet

2-zywiec

3-wątróbka

Czekam na wasze odpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu można to skończyć
W zasadzie tak ,ale w wędkarstwie sumowym nie ma sztywnych regół ,duży sum jak ma ochotę to i jedną rasówkę skonsumuje ,pozostaje jedynie go znależć i podać w odpowiednim czasie.Ale jak to zrobić na własnej wodzie nie znadziecie ani na forum ani w rzadnej książce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak ,ale w wędkarstwie sumowym nie ma sztywnych regół ,duży sum jak ma ochotę to i jedną rasówkę skonsumuje ,pozostaje jedynie go znależć i podać w odpowiednim czasie.Ale jak to zrobić na własnej wodzie nie znadziecie ani na forum ani w rzadnej książce.

I włąsnie tu sie zgodze z mańkiem. Gdyż właśnie czytałem ze sumy nie koniecznie małe potrafią chwycic naprawde malutkie przynety chodzby nawet groch. Łapano sumy powyżej 10kg na woblery 4cm. Więc tak jak maniek napisał. A z łowiskami znów przyznam racje.. ja jeszcze sie nie poddałem juz bylem z 4 razy ajk nie wiecej jedno branie ale sie nie poddaje.. Walcze dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapano sumy powyżej 10kg na woblery 4cm

Mało tego. takie oraz większe potrafią w biały dzień wleźć na przelew i w największym nurcie kleniami się zajadać bijąc przy tym w małe wobki. Mi coś takiego się trzy tygodnie temu stało i nie muszę pisać jak się ta przygoda skończyła. :lol: Wiec potwierdza to regułę, że w wędkarstwie nie ma reguł i konsekwentne stosowanie głęboko przemyślanej taktyki często mija się z celem. Ryby każdą teorię potrafią obalić w sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze dalej....

i o to w tym wszystkim chodzi.....

ale nadal wydaje mi się że wieksze prawdopodobienstwo jest zlapac duzego suma na zywca niz np. na jedną rosówke, ponieważ ryby jakos sobie kalkulują zużycie energi, i jak czuje latwą dużą przynęte gdzieś niedaleko i małą obok to wydaje mi się ze wybiorą tą wieksza, nie mniej jednak nie twierdze że nie zje potem również tej małej :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio się sprawdza filet z płoci gdyż płoć na moim stawie jest sama powyzej 10 cm więc oodcinam łęb, dzis miałęm odjazd na okonka.

A co do stawu - faktycznie nalezy sie ustosunkowac do łowiska. Znajomy łowi sumy na raki+rosowka. Raka jest duzo na zbiorniku więc widnieje on w jadłospisie suma.

Najpierw radziłbym próbować na filet , w miedzyczasie mozna necic czymś i przyzwyczajać.( watrobka np.)

Nie wiem tez jaki to ma wpływ, ale.... ja zarzucam zestaw z filetem i pozniej wystrzeliwuje pellet TB o smaku rybnym.

Poki co 2 nocki i 2 odjazdy tylko na miim kiju a u kumpla nic - on nie podawał pelletu.

Wnioski wyciagnijcie sami - bo po jeszcze musze sprawdzic jak to sie bedzie sprawdzalo w dalszej przyszłości. Choc wg mnie wabi to drapieznika - choc nie koniecznie to je.

Bo sum ktorego złowiłęm nie mial ani 1 pelletu w zolądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sum ktorego złowiłęm nie mial ani 1 pelletu w zolądku.

ciekawe jak to zdanie ma się do Twojego innego posta z tematu jak dziś było na rybach:

"No to może i ja cos dopisze :)

Juz dawno nic nie pisałem więc czas najwyższy :)

Ogólnie ostatnio moim głównym celem jest SUM ale w między czasie próbuje też z karpikami.

Kilka dni temu nocka efekt 1 sum 56 cm fotki moze dołącze kiedy indziej, wzial o 3 nad ranem na fileta z płotki - bardzo himeryczne branie.

Wczoraj, a raczej dzis spie w namiocie i słysze jak sygnalizator pika jak porąbany, mowie do kumpla - 'wylacz ten sygnalizator' ! (bo myslalem ze znow szwankuje bo baterie sa slabe) ale kumpel czujny :) slyszy tez ze rolki w Videotronicu kreca sie jak szalone.

Zawołał mnie ale niestety po przycięciu pusto - dran chwycił za sam czubek ogona :/

No za wczesnie niestety przyciąłem - cóż tak bywa na nockach sandaczowo - sumowych :/

A dzis weekndowa zasiadka karpiowa :) Oczywiscie post będzie po powrocie :)"

Sum ma wymiar 70 cm jeżeli się nie mylę..

Aha wnioski z tego co mam na myśli wyciągnij sobie sam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum ma wymiar 70 cm jeżeli się nie mylę..

Aha wnioski z tego co mam na myśli wyciągnij sobie sam :twisted:

Ok tak zgadza sie to byl ten sum. ale to nie jest zbiornik PZW jest to staw dzierzawiony przez mieszakncow wioski powiedzmy. Ma on ok 1ha a wpuscili do niego 100 szt suma 6 lat temu. W dodatku jest tes sandacz.

Wiec domysl sie dlaczego ja tam nie moge złowić małej płotki !

Przepraszam powinieniem wczesniej okreslic lowisko i zasady na nim obowiazujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zgadza sie to byl ten sum. ale to nie jest zbiornik PZW jest to staw dzierzawiony przez mieszakncow wioski powiedzmy. Ma on ok 1ha a wpuscili do niego 100 szt suma 6 lat temu. W dodatku jest tes sandacz.

Wiec domysl sie dlaczego ja tam nie moge złowić małej płotki !

Przepraszam powinieniem wczesniej okreslic lowisko i zasady na nim obowiazujace.

Sorry za to czepianie sie. Jako że łowie tylko w wodach PZW "zapominam"'często że istnieją też inne na których mogą istnieć inne warunki połowu czego konsekwencją jest to, że wszystko tutaj oceniam przez pryzmat tych przepisów, co jak widać nie zawsze jest słuszne. Gdybyś wcześniej napisał gdzie go złowiłeś to na pewno bym nie zwrócił uwagi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są czasami przepisy na prywatnych łowiskach. Z tego co wiem prywatni dzierżawcy mogą wprowadzać własne wymiary i okresy ochronne jednak nie mniejsze niż określa to Rozporządzenie Ministra Rolnictwa, nie dotyczy to chyba tylko stawów hodowlanych, Może coś ktoś na ten temat wie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kilka około 40 - 60 cm na rosówke, łapałem na stawie u wuja o tak rekreacyjnie nastawiałem się na karpie ale był tego typu przyłow, ogólnie słabo brały chociaż według kalendarza brań miały byc najlepsze brania........ niestety nie sprawdziło się, ale za tydzień jade na tydzień na wisłe wieć mam nadzieje że w końcu padnie chociaż tego roczna metrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.