Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

właśnie nie miał ikry .. taki był gruby po prostu złapałem jeszcze kilka mniejszych ale je wypuściłem niech rosną.. miałem jeszcze amura na haku ale mi uciekł a był już prawie w podbieraku +-80cm :) miejsce co drugi dzień necone :) zobaczymy co uderzy następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba wielka nędza ogólnie. Po południu ciężko mi było jakąkolwiek białą rybkę znaleźć i prawie żadnych brań.

Jeden podpytany starszy człowiek od rana nic nie miał (na żywca).

Z małymi wyjątkami woda wyglądała dość martwo. Zwinąłem się przed czasem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ! jak to pięknie przyjechać w poniedziałkowy ranek nad wode i nie widzieć żadnego auta, żadnej zywej duszy ;) Byłem na swoim miejscu na 1 i jeden okonek 15 cm i tyle, pozniej zjechalo sie kilkoro wedkarzy nawet jeden zlowil jakiego szczupaka na spina (widziałem z drugiej strony brzegu). Pieknie stawy wygladaja w porannym sloncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu upolowałem dwa szczupaczki, 35 i 51cm.

jakiś miesiąc temu udało mi się złapać okonka równo 30cm.

Lubię Pilce bo zawsze, choć jeden okonek powiesi się na drugim końcu wędki i poprawi człowiekowi humor po 5 kompletnie nieudanych wyjściach nad Odre we Wrocławiu.

Szkoda tylko, że ryby coraz mniej i niektóre stawy coraz bardziej zarastają zarówno na linii brzegowej jak i w samej wodzie.

Muszę sobie sprawić jakiś fajny ponton na te stawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rybką słabo ale to co jakiś czas pojawia się na forum ze to nie te same zbiorniki co kiedyś.

Ostatnio słyszałem od kumpla ,że jeden z miejscowych 'wyg' przestał jeździć bo nie ma ryby.

Jak takie dinozaury tak mówią to daje do myślenia....przełowione mocno. A to jeden z takich co spędzili pół życia na tych stawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Coś tu ucichło ostatnio, albo nikt nic nie łowi, albo wszyscy siedzą cicho :mrgreen: .

Dzisiaj postanowiłem wybrać się i pochodzić z delikatnym spinnem za okoniem.

Tydzień temu trafiłem i połowiłem kilka ładnych garbusów. Myślałem, że i dzisiaj szczęście dopisze. Niestety po za jednym jedynym okoniem 10 cm nie zaliczyłem ani puknięcia :shock: (5 godzin łowienia)!!! Ludzi więcej niż ryb, co kawałem ktoś siedzi z żywcem. Spinningistów co nie miara. Pojechałem później na Nysę do Przyłęku. To samo :???: na rzece jeszcze więcej ludzi.

Dzisiaj spadło ciśnienie i ten wiatr... :sad:

Nie ma co się poddawać, bywa i tak :wink:

A co tam u Was koledzy ?

Może się gdzieś minęliśmy ?

Był ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, że z rybami bida to fakt, ale z grzybami???? Podejrzewam że siedziałeś gdzieś w barze, a grzyby kupiłeś od jakieś babci, żeby nie było wtopy na chacie :razz::wink:

A tak na serio, ja byłem wczoraj na pilcach przez 2h, ale zajechałem tam na białą rybkę. Efekt to 3 leszczyki i ładna płoć. Na spiningu byłem wcześniej - tego samego dnia na j. nyskim - też bida.

A dzisiaj - grzybobranie. Godzinka łażenia i dwa koszyki w trzy osoby. No więc suhhar, coś mi tu nie pasuje ..... :wink: (pewnie był bar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wieczorem po pracy wybrałem się ze spiningiem i przez 1,5h

miałem na wędce ze 3 okonki 15-20cm i szczupaczka około wymiarowego który spiął się przy brzegu.

Samochód zostawiłem na drodze miedzy stawami 1 i 2 i kiedy już do niego dochodziłem

zatrzymał się przy mnie przejeżdżający samochód. Zastanawiałem się dlaczego przy dosyć mocnej szarówce jedzie bez włączonych świateł? :neutral:

Pierwsze pytanie padło w moim kierunku "jak efekty"... Okazało się, że to rybia ochrona :wink:

Normalnie mnie zatkało. Od ok 14 lat jak uczęszczam do Pilc, pierwszy raz spotkałem straż rybacką. :lol:

W sobotę od 6 do 14 przemierzyłem ze spiningiem większość stawów. Efekt, jeden okonek 20cm i kilka innych uderzeń okonków :roll:.

Dawno nie było tak źle jak tej soboty.

Kilka osób pływało na pontonach, sporo osób z żywcami, trochę spinningistów. Najśmieszniejsze było, że większość tych osób od godziny 10 zaczęło ganiać w brzózkach za kozakami. :lol:

Co do grzybów ...

Grzyby są i to sporo, ale niestety nie wszędzie i nie wszystkie. W sobote i niedziele objechałem bodajże 5 lasów i tylko w jednym było zatrzęsienie opieńków.

Razem z tatą zebraliśmy po wiaderku 15l opieńków w godzinę czasu. W innych lasach zaledwie po kilka zajączków. Trzeba być wytrwałym :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retroper kolego widzę, że u Ciebie też słabiutko. Ten weekend rzeczywiście był tragiczny, w piątek jeszcze coś tam skubało a w niedziele ani pobicia przez tyle godzin, jeszcze takiego wypadu nie pamiętam i to w czasie jesieni :sad: , kiedy drapieżnik powinien bić.

A propo straży, spotkałem takową na Nysie w niedziele, co też mnie ucieszyło ! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze że kontrolują bo to co dzieje sie na Pilcach to już jest kpina.Kolesie po 2 żywcówki rzucone i chodzą ze spinem.Sam byłem swiadkiem w piątek jak gosciu DDZ na wyspie na stawie nr 2 łapał na 2 żywcówki a szczupaka wydłubał na spina.Poszedłem od strony pola i zwinął spina ale juz szczupaka jednego mniej.Wątpie też w jego wymiar po przeważnie brały ok 40 cm.Wiem od znajomego że w niedziele nawlepiali dużo mandatów za 3 wedki.W końcu coś sie dzieje,tylko czy nie za pózno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze że kontrolują bo to co dzieje sie na Pilcach to już jest kpina.Kolesie po 2 żywcówki rzucone i chodzą ze spinem.Sam byłem swiadkiem w piątek jak gosciu DDZ na wyspie na stawie nr 2 łapał na 2 żywcówki a szczupaka wydłubał na spina.Poszedłem od strony pola i zwinął spina ale juz szczupaka jednego mniej.Wątpie też w jego wymiar po przeważnie brały ok 40 cm.Wiem od znajomego że w niedziele nawlepiali dużo mandatów za 3 wedki.W końcu coś sie dzieje,tylko czy nie za pózno?

Ten gościu nie był czasem srebrnym Volvem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.