Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W sobotę mimo przepięknej pogody ogólnie lipa. 2 większe płocie nie licząc paru okonków, acha jeszcze jedno złowiłem swój rekord w kiełbiku. Był naprawdę ogromny, jeszcze nigdy takiego nie widziałem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na google earth aktualizacja zdjęć satelitarnych, zdjęcia pokazują przepływającą nysę przez cmentarny :wink:

Można pooglądać.

Zobaczcie ile aut na Pilcach, kto pozna swoje??????

pozdro dla PILCOMANIAKÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pisze po wyprawie na 7 ledwo dojechalismy bo dziury straszne. Wszystkie miejsca zajęte, znalezlismy miejscowke ale trzebabylo isc kawalek. Od rana nic sie nie działo i tyle. Kolega zlowil 2 okonie i 2 wzdregi i tyle ja ani brania. Woda gleboka i ryba tam chyba nie podchodziła. Pojechalismy po 12 na Topole i to samo wiatr wschodni ja jedno branie kolega nic. Obok siedzieli pseudo karpiarze i od czwartku mieli jakies leszcze pewnie tarłowe. A wiec ryba sie trze i nie bierze wiec trzeba jej dac odetchnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja podobna co u kol.suhhar, dwa małe leszcze i nic więcej. Siedziałem od 5 rano na Bartnikach, później wylądowałem na Pilcach - straszna bida :cry:

Leszcze wróciły do wody - wszystkie rybki to tarlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamka jaki syf zastałem na 1 w zeszły week samochód na DKL zostaiwili po sobie okolo m3 śmieci , stali na polnocnym brzegu na cyplu pod namiotami, szkoda ze taka cholota przyjezdna na Pilce dosc ze smażą wrzystko co ma wiecej niz 10cm to jeszcze tyle syfu zostawiają, żałuje ze lepeij sie im nie przyjzalem dopiero jak odjechali zoabczylem smieci, pozdrawiam tylko pania okolo 50 i jej wspaniałą rodzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie sam mam tablice DKL i to nie znaczy ze wszyscy z tymi tablicami to syfiarze. Podaj cały numer tablic ja mam pamiec do numerow jak bede na pilcach i zobacze to auto to sobie porozmawiam z wlascicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pisalem ze nie przygladalem sie dokladnie ale teraz na pewno zwrócę uwagę na śmieciarzy, oczywiście Suhar nie kazdy na tych tablicach śmieci :) ,miałem na myśli tych konkretnych pseudo-kluso-ochlaptusow :),

Jutro smigam na PILCE tym razem sprawdze co tam na 3 plywa pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, myślałem, że pisząc "dalsze stawy" masz na myśli 13,14,15 :P a z tymi śmieciami to dajcie spokój nic na to nie poradzimy, co policją postraszysz? spoko wtedy weźmie ze sobą, na następny dzień przyjedzie inny delikwent i zrobi to samo tylko nikt mu nie zwróci uwagi. Najwięcej śmieci wydaje mi się zostawiają tzw "leśne dziadki" takie fajne sformułowanie padło już na forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerw mnie chwyta na te śmieci i śmieciarzy, a może trzebaby postawić jakieś kosze, kontenery na śmieci, może wyznaczyć jakieś miejsce na składowanie śmieci. Wkońcu płacimy składki i to nie małe. Nie zniechęcajmy się koleżanki i koledzy, walczmy z syfiarzami. Może wystosować pismo do PZW Wałbrzych, no nie wiem, jakie macie pomysły? Tak nie może być żeby tak syfić, to skandal i wstyd. Kto ma jakiś pomysł? Ja jestem w kole Lubin Miasto i poruszę ten temat na najbliżym zebraniu. Wy jesteście tam najbliżej spróbujcie coś też zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, problem polega w tym, że PZW skreśliło praktycznie Pilce ze swoich "inwestycji", tj.: wychodzą z założenia że jest to teren zalewowy, a dalsze plany przewidują budowę zbiornika, więc "inwestowanie" (zarybianie, budowa i utrzymanie dróg dojazdowych, organizacja wywozu śmieci itd.) w te zbiorniki byłoby nierentowne. Dziś wszystko kręci się wokół złotóweczki i przekonanie zarządu PZW o opłacalności odpowiedniego dofinansowania tych łowiska graniczy z cudem, co nie oznacza że może się nie udać. Z roku na rok Pilce są chyba coraz bardziej oblegane (nie wiem czy wynika to ze zwiększonej liczby wędkarzy, czy tylko z faktu, że jest tam pełne bezkrólewie, można robić praktycznie wszystko bo teren nie jest właściwie dozorowany). Spróbował by kto rozpalać ogniska nad jeziorem i wycinać krzaki tam gdzie mu się to podoba, gwarantuję że miałby na plecach policję lub straż leśną, a tu - ani teren leśny (nie licząc chyba ostatnich postanowień co do obrębu chyba ostoi ptactwa), ani nie ma prawdziwego gospodarza wód.

Tylko na papierze jest wszystko ok. - gospodarz jest? - jest!, zarybienia są? no.... małe, ale są!, a reszta się nie liczy.

Tak pokrótce przedstawia się stan faktyczny łowiska Pilce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops ostatnio jak bylem to przeszedł koles prosic sie o line holownicza bo sie gdzies miedzy 13 a 14 powiesił he he ;) tam dalej ostro jezdzili ale jak tam przez te kałuże przejezdzaja pojecia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie druga sprawa to to, że urządza się na pilcach szlak crosowy i pogłębia się koleiny.Koledzy posiadający terenówki mają w nosie innych użytkowników Pilc, przykre to.jareksm2, zgadzam się z Tobą, ale póki co to stawy Pilce sa pod PZW i powinni dbać o nie skoro tak często kontrolują. Druga sprawa to bezmyślny system zarybiania, zarybiają sumem, który wytłucze białą rybą raz dwa, a przecież większość z nas czerpie przyjemność z połowu białej ryby. Do tego dochodzą syfiarze i robi się nieciekawie. Z tego co słyszałem to Pilce wcale nie będą terenem zalewowym bo zlatują siętam jakieś ptaki i ornitolodzy są przeciwni. Pogmatwane to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad na Pilce z koniecznosci na odległym stawie,efekt 2 płocie po 20 cm,po 2 godz burza zgoniła mnie do domu.Staw nr 1,2,3 obstawiony kempingami i namiotami,jeden szum i dobra zabawa.jak wracałem to na kopalni mijałem kolejne 2 kempingi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.