Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

marewel, Proszę ciebie żebyś nie był złośliwy jak jakiś gówniarz i pozostaw moją odpowiedź w spokoju zadałeś głupie pytanie to ci głupio odpowiedziałem taka jest kolej rzeczy . Co do stwierdzenia że trzeba zabić każdą rybę pokaż gdzie tak napisałem .Takie właśnie stwierdzenia twoje wskazują że nie czytasz postów ze zrozumieniem tylko interpretujesz na własne potrzeby ,jest to rozmowa z głuchym .Dlaczego nie przytoczysz fragmentu o zarybieniach i postępowaniu PZW ,dlaczego nie napiszesz nic co ty robisz w stosunku do poprawy rybostanu naszych rzek . Widzisz ja preferuje zabranie niektórych ryb do zjedzenia ,ale też staram się o poprawę stanu naszych wód . A TY CO ?? daj jakiś przykład z swojej strony .samo krzyczenie i wytykanie innych wędkarzy to taka dziecinada . trzeba najpierw coś działać a potem narzekać , większość młodych wędkarzy a tacy to właśnie NO KILL zaczęli propagować swój styl wędkowania ale jak znam życie to zawsze chcą gotowego RZEKI PEŁNE RYB , CZYSTO NAD WODĄ , MALE SKŁADKI ZERO CZYNÓW DLA KOŁA ITD.Widzisz wędkowanie to nie tylko wyjazd nad wodę po rekreacje to sens życia i hobby . I zapamiętaj na całym świecie zabiera się ryby --- i tam w rzekach nadal pływają a u nas nawet jak 90% wędkarzy będzie NO KILL to i tak nie będzie ryby dopóki nie zmieni się gospodarz i głupie rozporządzenia rządu.

A teraz oświadczam że zakończyłem dysputę na ten temat zabieram niektóre ryby do zjedzenia i będę zabierał wcale mi to nie przeszkadza ani to że ty nie zabierasz twoja wola .Oraz proszę nie przytaczać moich wypowiedzi już , będę odbierał to za obrazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
zadałeś głupie pytanie to ci głupio odpowiedziałem taka jest kolej rzeczy

W moim mniemaniu pytanie nie było głupie,a odpowiedz jasno dala mi do zrozumienia z kim mam do czynienia.

.Oraz proszę nie przytaczać moich wypowiedzi już , będę odbierał to za obrazę.
:roll::roll::shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem panowie, że; Topór wojenny można zakopać tylko wraz z trupem wroga :mrgreen: rozumiem , że do pojednania w tym temacie raczej nigdy nie dojdzie i trzeba poczekać aż żar konfliktu sam wygaśnie...tylko najpierw któryś z was musi przestać dopieprzać do pieca... :idea:

...proponuje byście zamiast wzajemnie się obrażać, spróbowali, nieco inaczej spożytkować swoje niewyczerpane pokłady energii np. biorąc udział w innych równie ciekawych tematach na forum.

Ps. Normalnie bym się nie odezwał, lecz widzę, że ta dyskusja przeradza się w eskalacje konfliktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darioushz, Myślałem ze ludzi z tak prymitywnymi poglądami nie ma na tym forum,a tu masz babo placek.

Potrafisz coś nabazgrolić a zaraz sobie zaprzeczyć,chyba czasem sam nie wiesz lub nie pamiętasz co napisałeś.

Margines to wyzwisko ?

Bez komentarza!

Wiec zamilknij !!

Twoje posty to tylko obrazanie ludz , po kolei , jak leci.

Nic konstuktywnego nie napisales , kompletnie.

Obraziles mnie i kolege jeux .

Nic do Ciebie nie dociera, co ?

Przesledz jeszcze raz swoje posty to zobaczysz ( inni widza na pewno) ze nic konstruktywnego nie napisales !! Zadnej merytorycznej tresci !! Zenada !!

Twoje posty skladaja sie z jednego zdania i to zawsze z obrazania.

Margines to wyzwisko ?
Bez komentarza!

Nie rozsmieszaj !! Nigdy nic nie skomentowales.!!

Tak !! jestes marginesem ze swoimi marginalnymi pogladami a przede wszystkim ze swoim zachowaniem .

I niestety ale to My widzimy dokladnie z kim mamy do czynienia.

jeux napisał/a:

A teraz oświadczam że zakończyłem dysputę na ten temat

Masz racje , trzeba zakonczyc temat !

Juz nic nie mozemy dodac , wszystko jasne , nie maja argumentow , wiec pozostalo im tylko rzucac krotkie obrazliwe teksty.

Jasne ze trzeba zmienic caly system , ale z takim marewel o tym nie pogadasz.

Przdstawisz pol strony tekstu do ktorego mozna sie nawet mwrytorycznie odniesc , poprowadzic dyskusje , ale.... no wlasnie.

Dostaniesz do takiego marewel jedno-zdaniowa wiezanke i tyle , na tyle go stac.

Jeszcze Twoj tekst , ktory mial byc tylko ironia i prawie kazdy go tak zrozumial umiescil w swoim podpisie !

Szczyt chamstwa !!

Ale nie jest tak zle ! Oprocz tych 2-3 inteligentnych "inaczej" !!

Prosze moderatora o zamkniecie tego tematu.

Kolega Unises piszac :

widzę, że ta dyskusja przeradza się w eskalacje konfliktu.

Ma racje.

Nie ma szans na nic innego.

Kontynuacja tematu jest bez sensu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak !! jestes marginesem ze swoimi marginalnymi pogladami a przede wszystkim ze swoim zachowaniem .
Ale nie jest tak zle ! Oprocz tych 2-3 inteligentnych "inaczej" !!

pkt 10 regulaminu, ponownie, a miales skonczyc, nie obrazac innych i nawet przepraszales.

chlopie jak jestes takim nerwusem to najpierw melise wypij a dopiero pozniej do komputera siadaj, bo nikt tu nie krzyczy oprocz ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakbym mial spotkac takiego debila nad woda to od razu zostalby pozywieniem dla ryb..!!

To mi podchodzi pod groźby karalne.

Tak !! jestes marginesem

Za używanie takiego języka na publicznym forum powinieneś dawno z niego wylecieć.

Twoje posty nie noszą żadnej treści,oprócz jak pisałem wyżej bełkotu.

Na jakiej podstawie mnie oceniasz?Po tym ze gdzieś napisałem ze chodzę na ryby bo lubię,a nie pot żeby było co na patelnie wrzucić?

Mimo ze sam nie przepadam za rybami(chyba ze morskimi) to domownicy mocno mnie naciskają żebym coś przyniósł od czasu do czasu ale powiedziałem ze NIE i koniec!

Ale skoro tacy ludzie jak Mirecki,Hunt i cala polska elita wędkarska,są w twoich oczach sadystami i nie masz zamiaru ich naśladować to przykra sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_st

Masz czelmosc sie jeszcze odzywac?

Masz tupet , nie powiem !

Klamiesz , przeinaczasz , zmieniasz , podajesz cytat jako moje slowa , znowu klamiesz i jeszcze raz klamiesz !!

Darioushz napisał/a:

nawet przepraszales

Ciebie na to nie stac !

Pokazalem w kilku miejscach gdzie po chamsku klamiesz i co ?

Splynelo jak po kaczce ?

darioushz napisał/a:

Ale nie jest tak zle ! Oprocz tych 2-3 inteligentnych "inaczej" !!

Natychmias sie odezales po tym :lol:

I drugi tez !! :mrgreen::mrgreen:

Nie musialem was po nicku przywolywac :mrgreen:

Wiecie co pokazujecie!.

Twoje posty nie noszą żadnej treści,oprócz jak pisałem wyżej bełkotu.

Nadal nic nie wnosisz do dyskusji . Pierwsze agresywne i obrazliwe slowa w tym temacie wyszly od Ciebie. Poza tym zadnej tresci.

ale powiedziałem ze NIE i koniec!

No i to jest wlasnie fanatyzm czystej postaci.

Ale skoro tacy ludzie jak Mirecki,Hunt i cala polska elita wędkarska,są w twoich oczach sadystami i nie masz zamiaru ich naśladować to przykra sprawa.

Zabiles mnie teraz :shock::mrgreen:

Przykra sprawa bo ja nie mam zamiaru nasladowac "elite" Mireckiego ?

Aha i Hunta .

jeux wez mi pomoz , bo jeszcze tylko Ty miales do nich zdrowie . :mrgreen:

Co to ? Bostwa jakies , idole ?

Tak bardzo mu przykro ze ja nie nasladuje Mireckiego !!

Napisz cos ! o co to chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak z ciekawości zrobić ankiete i poznać zdania innych co sądzą na ten temat. Może faktycznie źle robie, bo nie zabieram rybek.

Albo lepszy pomysł. Udajmy się po wędki, przeglądnijmy sprzęt, nawińmy nowe żyłki, przesmarowanie kręciołów też nie zaszkodzi. Zamiast skakać sobie do oczu zróbmy coś pożytecznego, bo sezon już tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na chwilę, w roli tłumacza - z polskiego, na 'nasze'. Margines nie dot. bycia 'marginesem społecznym', co jasno wynika z kontekstu wypowiedzi, ale wiąże się z marginalnością poglądów, a więc czymś będącym na uboczu, mało ważnym. W tym znaczeniu bycie marginesem (właściwiej - na marginesie), to inaczej bycie outsiderem.

Kojący łyk melisy przyda się chyba Wam wszystkim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojący łyk melisy przyda się chyba Wam wszystkim

Amen Bracie :mrgreen:

Zima przeszła prawie cała bez awantur, więc potraktowałem ten temat jako wentyl :twisted: Coś jak Jarocin albo Tey za komuny :mrgreen::lol:

Ale myślę, że najwyższy czas udać się na spacer, zaczerpnąć świeżego powietrza a po powrocie puścić parę w inne gwizdki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

wlasne znalazlem ten temat wsuwając smażoną tilapię, w postaci fileta - bo glownie takie ryby jadam. ryby karpiowate sa prawie ze niejadalne, szczupak jest nieco suchy i strasznie oscisty.

jedynie zdarza mi się zabrac czasem pare wiekszych okoni, choc niewielką to jedną z nielicznych smacznych ryb w naszych wodach nie licząc sandacza i lososiowatych - ktore zadko mam przyjemnosc lowic(po prostu w okolicy ich niema).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta Pandora to w oleju czy pomidorach ,pytam bo nie jadłem :wink::mrgreen:
No właśnie nie wiem, :???: sam będę siedział w cieniu i obserwował co nam teraz zaserwują i w jakiej ilości, ale jak znam życie będzie to raczej coś na ostro :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam będę siedział w cieniu i obserwował co nam teraz zaserwują i w jakiej ilości

No właśnie :mrgreen: To ja zacznę :twisted: Mam pewien problem, bo moja córa podała się na dziadka i uwielbia ryby :lol::lol: A że na ojca za bardzo nie może liczyć (w tym roku zabrany jeden karp i 5 okoni :lol: ) , to namiętnie obżera dziadka. :lol::lol:

Trzeba się będzie zrehabilitować i jeszcze dziadka poczęstować. :oops::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta Pandora to w oleju czy pomidorach ,pytam bo nie jadłem
w postaci "sieczki" w sosie wlasnym, zupełnie jak tuńczyk "nibysałatkowy".
właśnie co do okonia to mam małe pytanko.. jak go obierać żeby sie nie denerwować?
za pomocą żony, lub innego "jelenia" :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsuwając smażoną tilapię

Jakbyś wiedział, w jakich ściekach w Azji hodują te tilapie, to nigdy nie ruszyłbyś tej ryby. Wpisz sobie w googlach hasło "tilapia w ściekach", a poczytasz ciekawe sprawy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolamilan, jeżeli chodzi ci o skrobanie okonia, to niestety potrzeba jeszcze więcej cierpliwości niż przy jego łowieniu :grin: . A tak na poważnie to skrob nie nożem a taką specjalną tarką (zapytaj w sklepie wędkarskim), lub specjalną piłką (jest w niektórych scyzorykach) z dwoma rzędami trójkątnych zębów i zawsze trzymaj rybę za głowę, palcami środkowym i kciukiem za góre i dół głowy, a wskazującym dociskaj pokrywę skrzelową. Tak trzymana ryba jest stabilna i całkiem sprawnie poddaje się skrobaniu.

A tak w temacie, to zazwyczaj wypuszczam złowione ryby, biorę czasem i tylko tyle żeby zjeść na raz, kilka rybek (też najczęściej okonki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na treningu złowiłem 73 ryby. Jazie wypuściłem wszystkie bo ościste a 11 płoci powyżej 30 cm wziąłem do wędzenia. Test bata 9m ze spławikiem do odległościówki Cralusso zdał egzamin wspaniale przy wietrze. Bat - szybkość, spławik- finezja. Nawet jeden bonus leszcz 55cm się przywałęsał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.