Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Paprocany w Tychach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na Paprach od ósmej rano do dwudziestej i złapałem dwa marne leszczyki (po 20 cm każdy :shock: ) i jednego okonia 10 cm. Ogólnie lipa. Planuje wybrać się na łódkę może wtedy pójdzie mi lepiej, łapałem na białego z kukurydza i na czerwonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Lapałem na dwie wędki na jednej spręzyna z zanętą na karpia (taka ze sklepu, ale nie byłem z niej zadowolony bo robiła się z niej kulka i nie spadała ze sprężyny) i na haku duży czerwonyh robak. Druga wędka to feeder z lekką sprężyną i trzema białymi robakami i kukurydzą którego później przerobiłem na spławik bo na feederze nie było widać brań. A powiadasz żeby spróbować na pinki?? Następnym razem zakupię też pinki. Dzięki za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bylem na paprach w nocy i lowilem jedna wedka na bialo ryb jedna na sandacza (dziadek z ktorym bylem tak samo) efetk: w sumie 5 leszcy od 22do 35 cm i kilka ploci ktore zostaly zlowione pare godzin przed noca na zywca. ogolnie na paprach sytuacja wyglada coraz gorzej a leszcz chyba karlowacieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje pytanie do kopiarzy, czy karpie są przyzwyczajone do kulki proteinowej? Jak tak to, jaka? Zaczynam łowić na tym zbiorniku dopiero w tym roku. Jaka miejscówka jest dobra na zasiadkę na karpia? Byłem dwa dni temu nad jeziorem zobaczyć jak one wygląda pierwsze wrażenie OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w nocy byli goscie co wrzucili chyba 40 kg zanety i na 3 ziarna kukurydzy mieli karpia 40 cm.
jak wrzucili w jedna noc(bo tak zrozumiałem :mrgreen: ) 40 kg zanety to i tak mieli sporo szczescia ze cos złapali.
predzej leszcza zlapiesz
chyba w znacznej wiekszosc zbiorników jest wiecej leszcza niz karpia. Paprocany sa słynne w okolicy z duzych karpi.Co rok jest karpiem zarybiane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też byłem wczoraj smród jak cholera nie dało się siedzieć. Zastanawiałem się co to jest, ale teraz już wiem dzięki" patryk96xd". Na kamieniach nie było żadnego wędkarza przy kamieniach okropny widok no i smród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mysle ze to nie zalezy tylko od karpia ii braku roslinosci.Zauważmy ze przy wplywie gostynki jest cowka -chyba tak sie to pisze. na dodatek do jeziora mial zostac wprowadzony potok z wyr bądz żwakowa w którym jest duzo czystej wody niestety nie został wprowadzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje, że karp nie ma z tym nic wspólnego Panie Tomi78, bo jak by karp miał wspólnego coś z kwitnącą wodą to również i karaś, lin, płoć itd. Moim zdaniem jest to po prostu zjawisko zbyt płytkiej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się dokładnie tego tłumaczyć ale karp jest w 40% sprawcą ,reszta to brak roślinności i płytki zbiornik.W zasadzie to nie tyle karp co zbyt duża jego ilość .Zobaczcie sobie na stronę Rybakówki Paprocany i zobaczycie jak duże są zarybienia i co roku więcej zostaje ich w wodzie bo jest górny wymiar .

Tak naprawdę to już nie jest zbiornik zaporowy tylko duży staw hodowlany.

Najłatwiej wytłumaczyć ten proces komuś kto miał kiedyś sadzawkę albo akwarium ale dziś nie chce mi się rozpisywać .Prawda jest taka że każdy zbiornik ma swoją wydajność zdolność samooczyszczania ale jak sie przekroczy tą barierę to jest syf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje, że karp nie ma z tym nic wspólnego Panie Tomi78, bo jak by karp miał wspólnego coś z kwitnącą wodą to również i karaś, lin, płoć
lin czy płoc nie jest takim syfiarzem jak karp.Na dzieckowicach co roku w sierpniu woda robi sie zielona,dlaczego?woda nagrzewa sie całe lato i kwitnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naleze do kola pzw tychy i wiem ile zarybiaja ale prosze sie przejsc po zarybieniach po zbiorniku albo porozmawiac z wedkarzami co wtedy wedkuja. sa tacy co bez problemu wyciagaja komplet dziennie a jesli tyle jest karpia na paprach to czemu nikt ich nie lowi albo bardzo rzadko? Problemem wedlug mnie sa tez panowie z wopru ktorzy plywajac po zbiorniku motorówką zamulaja zbiornik i robia fale. Po takim plywaniu widac ile smieci zabiera ze soba woda i jaka jest potem zamulona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.