Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wypad na rybki


david2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie :

Wybieram sie za tydzien w sobote 21 pazdziernika na ryby .Na co najlepiej łowic ?Wiem ze na tej zwirowni na ktora sie wybieram są ładne sandacze i szczupaki i nawet wegorze .Co waszym zdaniem bedzie najlepsze i czy nastawiac sie na biala rybe czy sie nie opłaca ??

Licze na odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
czy nastawiac sie na biala rybe czy sie nie opłaca ??

Jeżeli są drapieżniki to lepszego czasu niż teraz nie znajdziesz. Za mało powiedziałeś o łowisku, więc trudno cos doradzić. Na pewno trzeba łowić na żywca (na spławik lub z gruntu). Przeszukaj dobrze posty w kategoriach drapieżniki i żywiec. Szczególnie tematy "pierwszy raz na żywca", "pora na szupaka" i inne. Ewentualnie spinning jeśli stosujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowisko jest duże i głębokosc w nim dochodzi do 30 m .Zawsze łowiłem w jednym miejscu i niezłapałem do tego czasu nic miarowego ale łapałem węgorze do 30 cm .Mysle zmienic miejsce teraz i sprubowac w miejscu bo wszyscy co lowia tam mowili ze w tym okresie tam jest najlepsze miejsce i własnie niewiem czy zmieniac miejsce czy nie ??Myśle o łapaniu z gruntu na karasia lub płatke na jedna wedke a na druga moze na biala rybe sprubóje zobacze co bedzie bralo bede mial rozeznanie .Co bys poradzil ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgorze przynajmniej u mnie tłuką jak głupie a i sandacz sie trafił, karp tez i widzialem duzo splawiajacego sie karpia.

Wiec napewno warto spróbować jeszcze na białą rybe zzapolować.

Ja tez mam caly czas ten dylemat bo tylko 2 wedki a to i to by sie chcialo lowic.

Ja bym proponował jedna na zywca a drugą na rosówke.

Jak bedzie karp w łowisku to nei pogardzi rosówą a węgorz sie napewno nie oprze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bys mi poradzil co do miesca w jednym jest gleboko i dno jest porosniete glonami

A drugie miejsce to przy brzegu płytko podloze to piasek co dalej od brzegu to głębiej z tego co wiem to w tym okresie tu sa lepsze brania i niewiem co mam robic mysle ze bede chyba w tym miejscu łapał .Aty co bys wybrał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugie miejsce to przy brzegu płytko podloze to piasek co dalej od brzegu to głębiej z tego co wiem to w tym okresie tu sa lepsze brania i niewiem co mam robic mysle ze bede chyba w tym miejscu łapał .Aty co bys wybrał ??

W takim miejscu z twardym dnem powinien ładnie brać sandacz. Jedną wędkę rzuć bliżej (szczególnie w nocy) na płytkie, jedną dalej. Proponuję łowić na żywca na gruntówce.

Jeżeli są węgorze to stosuj małe 5-7 cm smukłe płotki lub ukleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.