Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder na wodzie stojącej, wasze uwagi i spostrzeżenia


respect04

Rekomendowane odpowiedzi

Ryż preparowany wsypuje się do niewielkiego słoiczka i zalewa olejem. Trzeba to zrobić z czuciem. Ryż nie może być w zalewie olejowej a tylko wszystkie ziarenka powinny nim być pokryte.

Czy się sprawdzi? Są sytuacje że nie ma lepszej przynęty, bardzo dobry jest w kanapkach np. z białymi robakami.

Chyba że tak, ciekawy patent :smile: muszę wypróbować.
Jaxon Telstar
Telestar to nie jest może teleskop? Wiem że są, ale jakoś nie wyobrażam sobie feedera w teleskopie, no i jeszcze firma... Może warto byłoby się narazie wstrzymać, dozbierać te 60-70zł i kupić Robinsona Lumixa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam jestem nowym uzytkownikiem i pragne was przywitac. :grin:

A teraz moje pytanko, moze wydawac sie glupie ale od tego jest forum.

A wiec chodzi o rzuty feederem. Czy miekka szczytowka sprawia jakies problemy przy zarzucaniu zestawu czy tez nie. Chodzi mi glownie o komfort rzucania, bo do tej pory miekkimi spainami rzucalo mi sie zle. Czy jezli feeder bedzie dosc sztywny to bedzie oki ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym uzytkownikiem i pragne was przywitac
Witamy ,i jeśli zechcesz coś napisać będzie nam miło.TUmasz temat.

Co do twojego pytania,to dobór wędziska to przede wszystkim indiwidualna predyspozycja jednym lepiej się zarzuca miękkim kijem innym taki kijek nie 'pasi",jest za miękki .Osobiście stosuje kije "twarde"czy to na rzekę czy na jeziora.Ale kije twarde znowu wymagają pewnego opanowania sztuki holu ryb,lepiej się napewno zarzuca przynęte i lepsze są "zacięcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec chodzi o rzuty feederem. Czy miekka szczytowka sprawia jakies problemy przy zarzucaniu zestawu czy tez nie. Chodzi mi glownie o komfort rzucania, bo do tej pory miekkimi spainami rzucalo mi sie zle.
Miałem możliwość wędkowania federami shimano które w porównaniu np. do robimsona lumixa czy do dragonowskich kijków mają bardzo miękkie szczytówki (nie pamiętam modelu tego federa być może inne mają sztywniejsze szczytówki) Dla mnie samo zarzucanie zestawu jak i zacinanie takim kijkiem było średnio przyjemne być przyzwyczajony jestem do nieco sztywniejszych kijków i na 100% wiem, że takiego federa nie kupię. Choć z drugiej strony znajomy od którego porzyczyłem te kijki łowi na nie jekiś czas i dla niego są one idealne. Myślę że to kwestia przyzwyczajenia i pewnych upododań i trudno będzie ci znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miekka szczytowka sprawia jakies problemy przy zarzucaniu zestawu czy tez nie. Chodzi mi glownie o komfort rzucania, bo do tej pory miekkimi spainami rzucalo mi sie zle. Czy jezli feeder bedzie dosc sztywny to bedzie oki ?

Myslę, że przyjąłeś trochę błędne założenia w swoim poście.

Wędzisko powinieneś dobierać do:

1. obciążeń jakich używasz w zestawach

2. warunków w jakich łowisz (głębokość łowiska, uciąg wody, odległość łowiska od brzegu itp.)

3. Twoich warunków fizycznych (np. wzrost)

4. ryb jakie zamierzasz łowić (przynajmniej orientacyjnie małe, duże czy wielkie)

5. doświadczenia wędkarskiego jakie posiadasz

Komfort rzucania to chyba ostatnia rzecz, którą powinieneś brać pod uwagę dobierając sobie wędzisko. Jak pisali koledzy z pewnością po kilkudziesięciu rzutach przyzwyczaisz się do każdego kija i w miarę zdobywania doświadczenia z danym wędziskiem będzie Ci się nim coraz łatwiej operowało, a co za tym idzie rzuty będą bardziej precyzyjne i na większe odległości niż początkowo. Na 100 % wypraktykujesz to sobie nad wodą dobierając odpowiednie grubości żyłek i wielkości obciążenia zarówno do wędziska jak i szczytówki.

Pogrzeb trochę po forum za pomocą opcji "szukaj" bo było już sporo informacji na tematy związane z Twoim pytaniem.

Jeżeli miałbym Ci coś poradzić to chyba tylko tyle, żebyś na początek przygody z federem nie wybrał sobie zbyt "trudnego" wędziska. Za miękki bądź za twardy kij może Ci przyspożyć na początek trochę problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam kilka pytan co do Fedeera !

:arrow: czy zobacze brania ploci i leszcze na najczulszej szczytowce feedera o c.w do okolo 120g

:arrow: czy pickerem 3m do 50g rzuce 50m zakladajac ze obciazenie zestawu wyniesie okolo 30g

:arrow: czy ciezkim feederem dam rade karpiom czy potrzebna mi karpiowka

Jezeli cos bylo to sory

pozdro - sandał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zobaczysz branie płoci i leszczy! W koncu od tego jest najczulsza szczytówka :wink:

Jeśli chodzi o odległość rzutu, to też powinieneś dorzucić, co do karpii to specjalistą nie jestem, ale jak nie będziesz łowił ogromnych to powinieneś dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
:arrow: czy ciezkim feederem dam rade karpiom czy potrzebna mi karpiowka

Miałem w wakacje ładnego na haku i feeder nawet nie zadrżał.

:arrow: czy pickerem 3m do 50g rzuce 50m zakladajac ze obciazenie zestawu wyniesie okolo 30g

To zależy także np. od średnicy żyłki.

:arrow: czy zobacze brania ploci i leszcze na najczulszej szczytowce feedera o c.w do okolo 120g

Na pewno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, a i jeszcze jedno

:arrow: daloby rade lowic ciezkim feederem na zestaw samozacinajacy z kulka :?:

Sory za te frajerskie pytania ale czas na zmiane grutowek i mam z wyborem strasznyy problem :cry:

Karpie lowie praktycznie tylko na jednym lowisku ale chce nastawic sie na te wieksze wiec niby karpiowka by sie przydala ale jaka ja bym mial frajde z lowienia ploci i leszcze wedka na takie prosiaki. Feeder do 120g niby nadal by sie i na rzeke i na jezioro ale na jeziorze napewno lepiej lowilo by mi sie pikerem. Wynika z tego ze trza by bylo kupic te 3 wedy ale jakby zobaczyli to moi rodzice (nie wedkujacy) to jeszcze by mi kase przestali dawac :mrgreen: A do grunowek jeszcze kolowrotki trza dokupic :mad:

Moze wy doradzicie na jakie 2 wedki sie zdecydowac ktore mialyby sluzyc glownie do lowienia ploci i leszczy na jeziorze, ale dobrze gdyby jedna z nich moglbym polowic na rzece i czasami karpie :?::?::?:

Zdaje sobie sprawe ze trudno to pogodzic ale moze da sie znalezc jakis kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daloby rade lowic ciezkim feederem na zestaw samozacinajacy z kulka

Bezproblemowo zakładasz odpowiednią szczytówkę i chyba tą najmocniejszą, albo tą ciut słabszą (ciężarek samozacinający min 60gr lub więcej...odległość..uciąg wody)

patyk ustawiasz w pozycji zwykłej karpiówki i łowisz :wink:

Moze wy doradzicie na jakie 2 wedki sie zdecydowac ktore mialyby sluzyc glownie do lowienia ploci i leszczy na jeziorze, ale dobrze gdyby jedna z nich moglbym polowic na rzece i czasami karpie

Myślę, że dwa kije DS jeden taki jak ten o którym piszesz czyli mocniejsze DS 120 gr

karpie + rzeka,...żywiec, trupek, jezioro, itd.

Drugie DS raczej medium czyli max 60 gr na płocie leszcze liny i karpika na jeziorze i w starorzeczu..

Wydaje mi się że klasyczny picker cw. 30-40gr - 270-300 będzie mniej uniwersalny niż właśnie taki feeder 60gr - 360

Zanim zaczniesz się rozglądać za patykami...poczekaj jeszcze na opinie innych kolegów z forum. Może ktoś ma lepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki, co ja bym bez was zrobil :lol:

Ale wudlug rady poczekam na opinie innych wszak do wiosny jeszcze troche czasu, ale jak bym tera cos oblukal w necie to moglbym to obejrzec na targach. Przeszukam dzisiaj neta to moze znajde cos sensownego i wam zapodam do ogledzin :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Moje feederki mają c.w. 20-80g. Po odbiorze wysyłki z wędkami sam z siebie się śmiałem, że szybko pękną, a trzymają już 4-5 sezonów przy intensywnym katowaniu - bo większą część wakacji jestem na nockach ( 40-50 wypraw w wakacje ). :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A feedera 3.60 do 60g znalezc nie moge wszystko do 90 :cry:

Jasne może być (i tak cała ta masówka ma zawyżone ciężary wyrzutu na opisach), ale warto byś się rozglądał może trafi się coś np. zbliżonego.

Poleciłem Ci akurat taki "typo-szereg" (60g/360) na lekki jeziorowy feeder bo sam mam taki.

Jest to Team Daiwa Medium Qiver, ma 4 szczytówki 0,75/1/1,5/ 2 oz, dwie z włokna szklanego i dwie z węglowego, jestem bardzo z tego kija zadowolony.

Wyrzucam nim koszyczki 10-30gr, bywa, że łowię kulą wodną z powierzchni, czasami też, używam go jako spławikówki.

Jest bardzo uniwersalny od leszczy, płoci, linów itp.. z gruntu , okazyjnie karpiki z powierzchni do łapania żywczyków na spławik.

To tyle jeśli chodzi o tą lżejszą DS.

Natomiast mam pytanie, czy może zamiast tego ciężkiego feedera jako drugi kij nie byłby lepszy jakiś kij "niedrgający"? np. karpiówka, albo nawet jakiś lepszy teleskop gruntowy?

Dużo lepiej będzie się rzucać zestawami "typowo gruntowymi"... żywiec, zestaw z kulką prot. itd...

Gruba często "twarda" żyłki 030-0,35, lepiej "wylatuje" przez 6- 7 przelotek o dużej średnicy niż w przypadku DS gdzie jest 12-14 przelotek o małej średnicy.

Przepraszam sandacz jeśli trochę Ci namieszałem i rozbiłem Twoją koncepcje, ale tak się tylko zastanawiam.

Do końca nie wiem czy w rzece będziesz łapał te karpie tylko na typowy zestaw karpiowy czy też chcesz czasami użyć jej jako drgającej na rzecznego leszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiem czy w rzece będziesz łapał te karpie tylko na typowy zestaw karpiowy czy też chcesz czasami użyć jej jako drgającej na rzecznego leszcza.

Zle mnie zrozumiales( albo zagmatwalem jak zwykle :lol: ) karpie beda polowiane tylko na dosc malym zborniku o wodzie stojacej, a jesli chodzi o rzeke to oczywsice leszcz,jaz,klen :smile: i mysle ze z tego powudu bardziej feeder, bo lownie z policjantem na rzece nie bylo zbyt latwe :lol:

Jesli chodzi o lzejszy feeder to znalzlem takie cus tylko obawiam sie troche czy nie bedzie za krotki http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=12&producer=25&kind=2137 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales

No i wszystko jasne.

A co do tego Team Dragon Silver Edition Quiver, rzeczywiście jakiś taki miniaturowo-"gliniankowy", zawsze warto mieć te pół metra więcej.

Nie wiem czy widziałaś jego długość transportową 3m (1,64), aż się boje jaki badyl trzeba by było targać nad wodę gdyby była to wersja 3,6m :mrgreen: .

Ciężko znaleźć coś porządnego na polskim rynku , wiem bo sam kiedyś szukałem, aż znalazłem super patyk Colmic Valiant, ale polski dystrybutor zamiast ją fizycznie mieć dostępną, jak zwykle ma ją dopiero mieć :twisted:

Może rzeczywiście spójrz na te 20-80 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Przyznam, że nie bardzo rozumiem dlaczego Kol. snadacz boi się dodatkowej gramatury na kiju. Rozmawiacie powyżej o federach 60g, 80g ostatnia propozycja ze sklepu to ładne mikado ale tylko 90g wyrzutu choć przyznam szczerze, że jest już do zaakceptowania. A już staram się wytłumaczyć dlaczego.

Jeżeli zamierzasz łowić na rzece to musisz także założyć że będziesz stosował koszyki nawet po 50g i więcej. Jak zapakujesz do niego zanętę to zrobi się około 70g obciążenia. Takim miękkim federem ciężko będzie tym solidnie machnąć, a obciążenia wędziska są znacznie większe niż sam koszyk z zanętą.

Dodatkowo piszesz że chciałbyś łowić karpie. Miękki feder nie zagwarantuje Ci sukcesów z tą rybą.

Jeżeli boisz się że nie zobaczysz delikatnych brań to jesteś w błędzie. Ja od czterech sezonów łowię dwoma federami Mikado Matrix 666 3,45 i 3,6 m obydwa po 120g wyrzutu. Zdarzało mi się wyciągnąć nimi ryby które bez problemu można by schować w pudełku po papierosach. Niestety jeżeli chodzi o karpie to nawet te z gramaturą 120g przy 4-5 kilówce karpia nie pozwalają panować nad holem. Są za miękkie.

Pogrzeb trochę na forum bo już kiedyś była mowa o federach i na pewno znajdziesz więcej informacji, które pomogą Ci w wyborze wędziska.

Jeżeli chodzi o samą firmę mikado to poprzednie modele federów są dość solidnie i dokładnie wykonane. Jedno co mogę zapisać na minus to, to że do swoich nie można nigdzie domówić oryginalnych szczytówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz łowić na rzece to musisz także założyć że będziesz stosował koszyki nawet po 50g i więcej. Jak zapakujesz do niego zanętę to zrobi się około 70g obciążenia. Takim miękkim federem ciężko będzie tym solidnie machnąć, a obciążenia wędziska są znacznie większe niż sam koszyk z zanętą.
Dodatkowo kijek o takiej gramaturxe wygnie się w pałąg przy iększym u ciągu wody. Zastanów sie nad kijkiem Dragona z seri Mystery do 120g. Posiadam ten kijek i stosuję go na Odrze z koszykami 50/60g jak również na zbiorniku np Poraj :grin: gdzie zakładam koszyki 10/20g. Tak jak pisał Tomii bez problemu zauważysz brania oprzez wymianę szczytówki na o odpowiedniej twardości. Kijem o większej gramaturze wyrzutu poradzisz sobie na wodach stojących i z niewielkimi rybkami czytaj delikatnymi braniami natomiast na rzece o silnym uciągu z delikatną wędeczką już gorzej. Poddaję pod rozwagę. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nic nie wiem :lol:

Plan jest taki, zeby kupic 2 feedery jeden lzejszy drugi mocniejszy, i wlasnie z tym mocniejszym mialbym lowic w rzece i te karpie... piszecie ze deeder na karpia zly, ale ja nie widze sensu kupowac karpiwoki na 5 wypadow karpiwoych w sezionie, a znowu lowic leszcze karpiowka :???: Nie wiem moze zdecyduje sie na feedera Mikado Golden Bay dp 140g, ma 4 szczytowki wiec mysle ze ta najdelikatniejsza zda egzamin na jeziorze, zreszta kiedys pytalem juz o nia na farum, ale potem jakos poszedlem w spina i to sie rozeszlo... zreszta w necie sporo pochlebnych opini, wiec co sadzicie o takim wyborze, bo nie wyrobie z kasa na 2 wedeczki, bo mam do zmiany jeszcze mase sprzetu a juz ladnie kasiorki poszlo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, zeby kupic 2 feedery jeden lzejszy drugi mocniejszy, i wlasnie z tym mocniejszym mialbym lowic w rzece i te karpie... piszecie ze deeder na karpia zly, ale ja nie widze sensu kupowac karpiwoki na 5 wypadow karpiwoych w sezionie, a znowu lowic leszcze karpiowka
podobnie jak ja. Więc do lżejszych połowów ma robimona lumixa 3,6m do 90g. (bardzo fajny kijek) a drugi to wspomniany dragon mistery do 120g ale zdecydowanie bardziej sztywny i cięższy kijaszek. Może taki zestaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszace :grin: ale kurde chcialbym potrzymac zobaczyc na zywo, ale u mnie to krucho jakies zjarane yorki, jaxony, kongey po 60 zeta, jedyna godna uwagi wedka byl Konger aviator do 90g. powiem ze calkiem przyjemny ale wolalbym porownac do czegos innego...

Co do tego mystery, to musze sie faktycznie zastanowic bo mam spina z tej serii i bez zastrzezen sztywny kijek i czyly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjarane yorki, jaxony, kongey po 60 zeta

no wiesz,nie każdego stać na zakup firmowych wędek z górnej półki :wink: A tak poza tym firmowy sprzęt nie uczyni Cię super wędkarzem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.