Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Daiwa exceler jigger/jiggerspin 3-18g


Milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od dluższego czasu przymierzam się do kupna tego modelu i przeczytałem o nim sporo opinii jednak chciałbym ich poznać jak najwięcej. Mam nadzieję że znajdzie się na tym forum kilka użytkowników tego kijka.

Łowie głównie klenie i pstrągi. Sporadycznie trafiają się brzany. Obecnie posiadam shimano catane 3-14 i o ile jestem bardzo zadowolony z jej parabolicznej akcji to muszę przyznać że jest ona zbyt kluchowata - w nurcie nawet łowienie wobkami z dolnego cw (2-3g) jest mało komfortowe. Stąd moje zainteresowanie troszkę sztywniejszą wędką o nieco większym cw.

Po pierwsze nie bardzo rozumiem jak odbierać określenie tego wędziska jako jigger lub jiggerspin. I to jest główny problem. Niby nie jest to wklejanka ale przykładowo exceler 1-10 nie jest określany jako jigger. Mnie jigger kojarzy się z wędką do gum tymczasem ja potrzebuje wędki pod woblery i obrotówki. Skąd więc ta nazwa? Czy ta wędka ma akcje wklejanki? Słyszałem, że poprzednia generacja excelera o tej samej gramaturze (nie wklejanka) jest dużo mniej sztywniejsza od tej sprzedawanej obecnie, czy jest więc możliwe że model, który można nabyć teraz, opisywany jako jigger/jiggerspin jest wklejanką bądź wędką dedykowaną bardziej do przynęt gumowych?

Po drugie chciałbym wiedzieć jaki zakres przynęt można obsłużyć tą wędką. Gramatura gramaturą ale to co mnie właśnie zniechęca do mojej Catany to fakt że jej CW to 3-14 podczas gdy prowadzenie invadera 4cm który waży 2,2g (!) tą wędką staje się niemal niemożliwe. To samo z obrtotówkami nr 2. Wędzisko za bardzo pracuje, wygina się pod naporem prądu i tutaj moje pytanie jak zachowuje się exceler w kontakcie z obrotówkami 0 do 2, gumami na 5-7 gr główce czy woblerami 4-5 cm (przeważnie łowie invaderami i im podobnymi) Czy cw tej wędki pozwala na komfortowe operowanie takimi wabikami? Zależy mi na sztywniejszej wędce od mojej catany ale broń Boże nie na sztywnej pale o typowo szczytowej akcji.

Byłbym bardzo wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.