Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wasze zwierzaki


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No i bardzo dobrze

W sumie jakbyś tak mógł to jakieś fotki by się przydały.....

Jesli chodzi o fotki to chwilowo nie mam takiej możliwości , a badziewiem z telefonu nie chce zaśmiecać ,Proszę o cierpliwość.

.

Zabójca wilków ci sie marzy , miałem i szybko sie pozbyłem kłopotu.Kolega przygarnął i mówi że skończyły sie jego kłopoty z bezpańskimi kotami

Fakt , kaukaz to nie piesek pokojowy , trzeba mieć podejście , zresztą jak do więkrzości psów , ale nie ma złych psów sa tylko żli właściciele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, welonki to rybki bardzo wytrzymałe przy czym jednak bardzo chorowite. Może im zaszkodzić wiele czynników, do najczęściej spotykanych należą bakterie brudnej, zmąconej wody ( zwróć uwagę, że cały czas kopią w żwierku), niedotlenienie, gwałtowne zmiany temperatury wody, monotonne karmienie (używanie tych samych produktów jako karmy) itp.

Prawdopodobnie Twoje coś złapały. Poobserwuj je, łatwiej będzie wtedy określić co im dolega, nie ma w sieci takiej akwariowej choroby, której objaw by jeszcze nie opisano. Polecam lek jak i środek zapobiegawczy Sera Baktopur Direct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary lepsze i ładniejsze :P

Ja niedługo planuję zbiornik ze skalarami :D

Ładne to są, ale poryte..... i bardzo delikatne. Już kilka sztuk poszło do wymiany :???:

Polecam Ostronosy, takie "padalce" zakopujące się w żwirku, gdzie wystawiają tylko łeb. Świetne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Gość czermin

warszawa_24, jeśli Twoje welony mają kropki na płetwach to prawdopodobnie załapały tzw. ospę rybią. Najlepiej byłoby gdybyś kupił zieleń firmy zoolek (koszt max 6 zł) i wlał ją do akwarium w proporcjach 1 kropla na 1 litr wody, podgrzał temperaturę wody do około 25-26 stopni i zadbał o to, żeby do akwarium dostawało się jak najmniej światła. Cała taka terapia potrwa pewnie z tydzień, ale masz pewność, że ryby powrócą do dobrej kondycji. Przy okazji- czy Twoje ryby nie mają tak że ocierają się o rośliny i ścianki akwarium? jeśli tak to masz kolejne potwierdzenie mojej diagnozy.

Właśnie przez ospę rybią straciłem przed świętami jednego z moich welonów. Zostały mi tylko dwie sztuki. Jakoś za tydzień dokupię jeszcze dwa.

Akwarium to super sprawa. Co prawda, moje zreaktywowałem dopiero dwa miesiące temu po kilku latach ale myślę, że jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czermin

No niestety. W każdym razie na przyszłość zabezpiecz się w taki preparat bo ta bakteria jest dość popularna. Ja swoją przyniosłem po świętach z akwarystycznego wraz z nowym welonem.

Btw. Czy swoim welonom kupowałeś takie specjalne żarcie na kolor? Bo ja rozważam taki zakup, z tym że nie wiem czy to coś daje, i czy nie lepiej np. zmienić żwirek na ciemniejszy co da większy kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czermin

Ja moim welonom póki co daje zwykłe płatki tetry, płatki wysokobiałkowe, suszone dafnie no i mrożoną ochotkę. Ale zastanawiam się jeszcze nad tym. Daje to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość czermin

Pytałem o to, czy żarcie na kolor rzeczywiście coś daje, ale już sprawdziłem i póki co nie widzę rewolucji. Znacznie większą różnicę mam po zmianie oświetlenia. Mrożona ochotka to super sprawa. Kupisz w każdym zoologicznym. Identyczne larwy ochotki jakie często stosujemy pod lodem, tyle że zmrożone i porcjowane jak czekolada- na tabliczki. Za taki gadżet płacisz około 3,50-4,00 zł i moje welony to uwielbiają!

Btw. w jakim akwarium trzymasz te welony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jako nastolatek byłem zapalonym akwarystą i dziwi mnie fakt że trzymacie w swoich akwariach welonki, dla mnie były to najbrzydsze rybki. Miałem trzy akwaria 80 litrów , 30 i 15.

W największym pływały pielęgnice , świetne rybki bo ładnie sie rozmnażały a w dodatku miały zęby :mrgreen: . Pozatym można było obserwować jak opiekują sie potomstwem , naprawde coś fajnego . W trzydziestolitrowym miałem taki misz-masz tzn. ładniejsze głupiki molinezje, mieczyki, danio itd...Najmniejsze akwarium było przeznaczone dla najmniejszych głupików które służyły jako żywy pokarm dla pielęgnic. Ostatnio hodowałem Kraba heh ten to był dopiero wariat , musiał mieć niewiele wody w akwarium i wysepkę. Nie dało sie zainstalować tam filtra gdyż wylewająca woda z filtra robiła rozprysk na ścianki zbiornika i robiły sie te brzydkie zacieki.Więc wymyśliłem że przyczepie kawałem gazy w miejscu gdzie filtr wylewał wode tak by woda sobie ciekła po tejże właśnie gazie i nie rozpryskiwała sie.

Udało sie w akwarium zniknęły zacieki a razem z nimi po dwóch dniach wyparował krab. Wykożystał mój patent by wydostać sie z akwarium i postraszył troche mame w kuchni :mrgreen: . Ciężko było go złapać bo ......bo sie bałem że upierdzieli mnie w palec ale użyłem miotły i szufelki i wrócił do akwarium. Zwierzak bardzo ciekawy dlatego że jak rośnie to musi pozbyć sie swojego pancerza i "wyślizguje" sie z niego tak idealnie że jak zrobił to pierwszy raz to pomyślałem że sie rozmnożył , w akwarium miałem dwa identyczne żyjątka. Gdy ostatnim razem opuścił swój pancerz był na tyle wyrośniety że niemógł utrzymać swych szczypiec i poodpadały mu pod własnym ciężarem. Obecnie mam w domu chomika który nazywa sie "milunia" ale nie interesuje mnie ten szczurek to raczej dla dzieci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.