Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach - luty 2014r


wanciak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

teraz czekam na sempidura i plamiaka, ostatnio złowiłem diabła morskiego to jest fajna rybka :twisted: moze mi sie uda wrzucic jakies foty z następnej wyprawy.

Koniecznie!

Tomek kupuj bilet w czerwcu jak makrela się pokaże :cool:

Kto wie- może kiedyś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny karpik :) Dzikus czy hodowlaniec ?

Ja byłem dziś na rybkach pierwszy raz w tym roku, tydzień temu opłaciłem kartę i korzystając z pięknej pogody wybrałem się nad jeziorko w mojej leśnej miejscowości. Co więcej dziś pierwszy raz przetestowałem mój nowy sprzęt, tj. bat Jaxon XT PRO Trans Pole 8m... niesamowicie lekki kij, aż nie dowierzałem :)

Na miejsce przybyłem po 10 i o 10:30 rozpocząłem wędkowanie. Mimo to moje ulubione miejsce nie dało ryb. Ładnie nasłonecznione z głębokością prawie 6m, niestety po godzinie eis zwinąłem, uznałem że to zbyt głębokie miejsce na tą porę roku.

Przeniosłem się na inne stanowisko, gdzie jeszcze dotąd nie łapałem. Znając jezioro wybrałem je gdyż otaczają je dookoła trzciny a głębokość tam to ok 2m. Wybrałem je ponieważ uznałem że ryba szuka teraz cieplejszej wody bliżej brzegu i trzcin.

Niestety i drugie miejsce "prawie" nic nie zmieniło. Mimo to złapałem 3 małe krasnopiórki i byłem świadkiem 2 zdarzeń z udziałem okazałych ryb. Pierwsze zaraz przy kładce; ryba zawinęła się na płyciźnie w kępie trzcin i bardzo gwałtownie nimi zatrzęsła i przepłynęła kawałek dalej trzęsąc konkretnie innymi trzcinami po czym ślad po niej znikł.

Drugie zdarzenie jakieś 30 min później, po drugiej stronie kładki, nieco dalej rybka porządnie sie spławiła tworząc duże wiry i męcąc wodę.

Ogólnie było pięknie, przyroda jakby tępem ślimaka budzi się do życia. Ryba schodzi na płyciznę i mam nadzieję że będzie coraz bardziej pobudzona i głodna :)

Kilka ujęć (3 sztuki: 14,5 cm, 11,5 cm, 10,5 cm)

1. miejsce

62il.jpg

7iax.jpg

e0r0.jpg

2. miejsce

44yy.jpg

35zd.jpg

tmgf.jpg

ps. rybki wsadziłem do wiaderka tylko dla wykonania zdjęć, po czym trafiły do wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj z tatą na pstrągi. Piękna pogoda brzegi niezarośnięte, łowiło się super. Sprawiłem sobie nowy młynek ze stajni Dama nowość na ten rok, jestem miło zaskoczony kołowrotek wyśmienity. Przeszedł testy pozytywnie. Miałem kontakt z 5 ładnymi pstragami, 2 udało się wyholować. Padre miał dwa brania z czego wyjął jedną rybke. Królował salmo minnow tonący 6steczka prowadzony z prądem, wobler ten dobrze umieszczony w rynnie praktycznie wykonuje całą prace za wędkarza, można tylko delikatnie co jakiś czas podszarpywać szczytówką zwijając oczywiście luz żyłki. Rybki w dobrej kondycji odzyskały wolność, nie potrzebna była żadna reanimacja, odrazu odpływały.

2b36c36d5d.jpg

381d51b7d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie dzikiego karpia w Polsce, to tak jak wygrana w totolotka.

Powiem Ci szczerze że masz tu sporo racji :) lecz może nie tyle w totka, a to dlatego że właśnie na tym małym jeziorku u mnie widziałem 3 karpiska jak się grzały na słońcu ! Co więcej towarzyszył im amur taki ok 1m :D jak to zobaczyłem aż mi nogi zmiękły :) Było to gdzieś 4 lata temu.

Widok takich dzikusów jest niesamowity !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wysmienity dzień nad wodą :twisted: złowiłem z 10 dorszy od 1kg do ok.3kg i trafiłem pierwszego plamiaka:) na kiju miałem 2 porządne ryby ale niestety żylka sie poddala i musiałem gnać do wedkarskiego po plecionke.... tomek1 jak mi podeslesz maila to wyśle Ci pare fotek i wkleisz na forum? ja mam z tym problem niestety

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wysmienity dzień nad wodą :twisted: złowiłem z 10 dorszy od 1kg do ok.3kg i trafiłem pierwszego plamiaka:) na kiju miałem 2 porządne ryby ale niestety żylka sie poddala i musiałem gnać do wedkarskiego po plecionke.... tomek1 jak mi podeslesz maila to wyśle Ci pare fotek i wkleisz na forum? ja mam z tym problem niestety

2014-02-08_141949_zps65b46c57.jpg

2014-02-08_141922_zps6bc23ee3.jpg

2014-02-08_141915_zps04243969.jpg

2014-03-01_185634_zps30ea0702.jpg

2014-03-01_113716_zpscf0eb005.jpg

2014-03-01_102433_zpsd6ac2238.jpg

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z rozrywki. Tym razem cały dzień łowienia na trzech różnych rzekach. Kilometrów w nogach niezliczona ilość :) Największy potok 52cm wziął na dorado invaidera. Reszta rybek na salmo minnow. C&R!!! Teraz dwa tygodnie przerwy :) Niech odpoczywają :)

7f72f9473b.jpg

8cd8a584e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze sezonu nie zacząłem, ale z tego, co widzę na fishexpercie to jest szansa coś złowić, zatem może na weekendzie już w najbliższy weekend i ja ruszę do boju, coby się później pochwalić :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 1-go marca byłem po raz kolejny nad Wisłą w okolicach Bydgoszczy. Dwie godziny rzucania mała wirówką i woblerkami bez żadnych efektów. Wisła jeszcze śpi.

Natomiast w niedzielę kolega udał się na kanał notecki z delikatnym zestawem spławikowym. Połapał mnóstwo małych i średnich płotek, na mikro haczyku jeden biały robaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z pierwszych wypraw w tym roku, do tej pory efekty prawie zerowe, wyjątkiem był około 10cm krąpik, złowiony ojca feederem...

Tym razem wybraliśmy się nad Odrę w okolicach Prochowic. Woda po kolana, brak jakiejkolwiek obecności ryb...

Od 7 do 10 nic totalnie się nie działo, łowiliśmy na pinkę i białego, czerwony tez był, ale nieużyty...

Parę minut po 10 decyduje się na zmianę przynęt na kukurydzę na jednej, a kukurydzę i pinkę na drugiej wędce..

cisz, podciągam, kilka minut ciszy, podciągam, kilka minut ciszy, podciągam, kilka minut ciszy, zaczynam zasypiać... otwieram oczy a wędka wygięta, jakby na końcu było coś rzeczywiście dużego, zacinam i czuję tępy opór - kłoda ;/ holuję ją, a ta 10 metrów przed brzegiem ożyła :) i oto jest pierwsza rybka (godna) sezonu 2014 ;)

1p4e.jpg

Kleń ma 41cm, ale jest niesamowicie grubiutki, a co najważniejsze waleczny :) kilka zdjęć i do wody :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od godziny 12 do 16.30 łowiłem na rzece Pasłęce metodą odległościową.

Złowiłem sporo kleni 30cm, fajnych cert i jelców, aż z podekscytowania pierwszymi rybami w tym roku zapomniałem o zrobieniu chociaż jednego zdjęcia :mrgreen: Rybki brały dość fajnie i dziś powtóreczka murowana :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj chodziłem koło rzeki i zlokalizowałem piękne miejsca szczupakowe , mało tego widziałem jak szczupak wszedł na płycizne pod przepompownie wody do takiego kanałku , taki na 60cm.Pewnie jest w stanie tarła.A nieopodal piękna rzeczka i super miejsca.W maju odwiedze to miejsce koniecznie z wujkiem i chrzesniakiem , na 3 wędki coś powinno się złowić. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.