Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uchań


Jazgarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W niedzielę wracając wraz z kolegą Nadwodnikiem z nad Bzury postanowiliśmy zajrzeć z czystej ciekawości na Uchań. To co tam zastaliśmy woła o pomstę do nieba, wszędzie pełno śmieci a już najwięcej w miejcu parkingowym, przez cyple ledwo można przejść, zarosnięte jakimiś badylami, stan wody chyba trochę za niski.

Czy ktoś z kolegów był tam może w poprzednim sezonie? Słyszałem plotki że PZW od jakiegoś czasu w ogóle nie zarybia ani w żaden sposób nie dba o to swojego czasu całkiem fajne łowisko. PZW całkiem połozyło lachę?

Czy ktoś wie co z tym dalej będzie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Ja w zeszłym sezonie byłem kilka razy na wiosne bo w okresie letnim zbiornik cały zarasta i jest mała mozliwosc wedkowania. Z tego co widziałem pare karpi grubszych w granicach 7+ tam zostało. Mi trafiały sie linki 35+ karasie raczej drobne płoteczki tez bez szału. Jak czas pozwoli to i w tym roku sie wybire bardzo fajny spokojny zbiornik. Co do smieci to istne wysypisko. Pózna wiosna wczesny latem pokrzywy takie ze ciezko przejsc. PZW chyba wogule tam nie zaglada. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem stan tego zbiornika podczas ostatniej wizyty, aż w du..e mi strzyknęło.

Byłem tam wiele razy z dziadkiem i/lub ojcem w czasach jak jeszcze nie miałem własnej karty.

Zbiornik był czysty, zadbany, ryb może nie było jakoś dużo ale zawsze ktoś tam coś złowił.

Teraz to jakaś lipa. Na parkingu śmietnik. Nad wodą, na co lepszych stanowiskach - śmietnik. Regulamin mówi, że przed łowieniem mam posprzątać stanowisko - to co mam kurde zajechać ciągnikiem z przyczepą ? Śmierdzielom co zostawiają taki syf należy się kop w 4 litery i to nad wodą, coby popływali razem z rybami.

Na chaszcze i zarośniętą wodę jeszcze jestem skłonny przymknąć oko, bo wiem że nie tak łatwo się tego pozbyć jak by się co niektórym wydawało, i są to jakieś koszty.

A woda zarasta latem bo coś jakby mało jej w ogóle - albo mi się wydaje, albo kiedyś było najmniej z pół metra więcej.

Tak czy siak zrobi się cieplej to zajrzymy nad wodę. Najwyżej wezmę ze sobą kosę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj dzionek nad Uchaniem, pogoda do bani (przelotne deszcze + siąpiło większość czasu), prawie brak brań aczkolwiek widać było aktywność drobnicy i czasami czegoś większego. Wyniki połowu -> http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=260385#260385

Poziom wody trochę się podniósł ale więcej chyba nie będzie, bo w jednym z upustów widać dziurę która przytkała się gałęziami i śmieciami (raczej kiedyś jej tam nie było), ogólnie pod tym względem nie jest źle - parę metrów od brzegu głębokość po 2m+ tam gdzie łowiliśmy.

Niestety śmietnik straszny, byliśmy i tak we w miarę czystym miejscu, a zebraliśmy z wierzchu dobry wór śmieci.

LTacC29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtórka na Uchaniu, pogoda super - praktycznie łowiąc się opalaliśmy.

Wybraliśmy płytsze miejsce - przy jednym z cypelków, i znów bieda z nędzą. Z gruntu nic, na spławik jeden mały jazgarz i jedno branie które zmarnowałem. Poza tym nad wodą w czasie gdy my tam siedzieliśmy przewinęło się kilkanaście osób i nie było widać, żeby ktoś coś wyciągał :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.