Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaka żyłka do spiningu?????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przeczytałem cały temat od deski do deski

Jestem początkujacym spiningistą i chciałbym zakupić na nowy sezon 2009 dobra żyłke . Moj sprzej to cormoran bull fighter 2.7 m ce 3-15 jig ora kolowrotek mistrall 1000 0.18/100

Z tą wędką chodze tylko na miejscowy zalew głebokośc okolo 1,5-2,5 metra zero zaczepów jakieś wodorośla trzymające przynęty ale nie specjalne ich duzo

teraz moje pytanie chciałbym nabyć żyłke góra 0.18 i barzo podoba mi się gamakatsu 0.18 super g-line

http://www.spinn.pl/zylki/super-g-line-0-18-150

dodan że wiekszośc ryb to mniejsze sandacze i okonie chioc trafiaja sie szczupaki mam zamiar chodzić ze spiningiem raz na tydzien góra

czy wato dać za nią 28 zł czy są rónież dobre żyłki a tańsze ?

chodzi mi o to ze wybrałem się na okonie i małe sandacze a na gume wziął mi szczupak 2 kg i chciałbym żyłke którą mogłbym daleko rzucać ale żeby wytrzymał nieoczekiwane niespodzianki w postaci szczupaków 2-4 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maxx78, skoro spodziewasz się szczupaków , to i tak zakładaj wolfram bo nie wiem czy rybie się miło żyje z zakleszczonym przełykiem . A co do żyłki to wg mnie dobra , tylko ja i tak bym wybrał tańszą , ja sobie kupiłem chyba za 14 zł i nic się niedobrego z nią nie dzieje (nie pamiętam firmy) . A co do wytrzymałości to odpowiednio ustawiony hamulec , i mądry hol , to i tak Ci wytrzyma . Najlepiej jakby kołowrotek był z zapasową szpulą , nawinąć cieńszą żyłkę na jedną szpulę (na okonki) a jak się nastawiasz konkretnie na szczupca czy sandałka to na drugą szpulkę nawijasz grubszą . Nie wiem czy akurat Twój kołowrotek posiada dwie szpule ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito

Problem jest w tym że prawdopodobieństwo zdobycia okonia jak i szczupaka jest dośc bliskie ze wskazaniem okonia wiec nie chciał bym zmieniać szpul przy zmianie z paprocha na woble sandaczowy ze wszelikimi tego konsekwencjami dotyczoącymi czucia przynety . Choci mi jedynie o uniwersalną żyłke na okonie ,sanadacze małe i małe szczupaki do 4 kg choć ze szpulami to tez jest jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio używałem Mikado Dino Dynamic. Całkiem dobrze czuć przynętę i brania.Jest mało rozciągliwa i bardzo tania. Tak jak powiedział kolega Wito,najlepiej zastosować wolfram i mieć pewność,że jak weźmie szczupak to go wyholujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxx78, teraz już chyba nie ma rzeczy uniwersalnych :) No to kup grubszą żyłeczke lecz obawiam się że wtedy ilość okoniowych brań się zmniejszy , a plecionka raczej odpada ze względu na okonki . Wg mnie taka żyłka 5/6 kg powinna spokojnie wytrzymać przy mądrym holu . Znam gości którzy łapali metrowe szczupaki przy zabawie z okonkami , a mieli żyłkę na 4 kg a wolfram 3 kg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam zylki firmy sneck nawijane po 150m na szpuli i jak narazie mnie nie zawiodly uzywam ich od 5 lat kiedys nawet sluzyly mi nawet przez 2 sezony i nie narzekalem jak dl amnie nr 1 do spinningu i gruntowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam żyłeczki Trabucco Spinning o różnej średnicy. Na kleniówce mam 0,14 , na szczupaka mam 0, 18 a na castingu mam chyba 0,22(lekki cast). Nie mam potrzeby stosowania grubszych żyłek a wymiana ich po kilkunastu godzinach łowienia to coś, czego nie robie. Na 0,14 śmiało łowie klenie, bolenie i jak nawet szczupaczek przywali i nie utnie to też go wyciągam. Nie moge sobie pozwolić na stosowanie linek np 0,20mm do mikro-wobków na klenia, bo po co? Odpowiedni kij + odpowiednia żyłka + ciut techniki i sukces murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 0,14 śmiało łowie klenie, bolenie i jak nawet szczupaczek przywali i nie utnie to też go wyciągam.

jestes pewien ze to bolenie? bo mi sie zdaje ze bolusie raczej :mrgreen:

po prostu świadome łowienie boleni na cokolwiek cienszego od 0,18 to juz czysta glupota, mam nadzieje, ze nigdy nie przywali Ci 70cm bo szkoda by bylo zeby z twoim woblerem w przelyku plywal.

z żyłek w cenie tzw przystepnej to polecam Team Dragon Flex lub Sufix Tritanium Hi Tech, uzywam ich bodaj od 3ech sezonów i jeszcze sie na nich nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja osobiście na nadchodzący sezon zakupiłem Dragon Strong (opisowo dedykowana pod spina) 0,18 (3,90 kg) i 0,22 (5,70 kg) na drugiej szpuli. standardowo będzie założona cieńsza, powinna wystarczyć na okonia i szczupaka do 3 kg (bo takich się spodziewam) a gdy środowisko będzie "zaczepne" lub konieczny będzie siłowy hol przy trzcinie to przestawienie się na 0,22 zajmie mniej niż 60 sek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość psulek

W zeszłym sezonie Stren Magnathin made in US - zacna żyłka.

W tym sezonie P-Line Extrusion made in Japan - na razie bardzo in plus, zobaczymy co będzie dalej (mięciutka, mocna i mało rozciągliwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek

Miałem swego czasu Flexa i niestety była to chyba największa żyłkowa porażka w moim życiu. Fakt że była miękka, ale bardzo szybko zrobiła się słaba na węźle. Nie był to problem węzła, bo jak nie trzyma to sprawdzam różne (kiedyś miałem podobnie z jednym Sufixem - nie trzymał na klinczowym a na Palomar było dobrze). No chyba że trafiłem trefną szpulkę. Bez większego żalu szybko się jej pozbyłem - rozmiar 0.20mm. Jedyne co mi zostało po niej, to zatyczka do rury PCV - szpulka pasowała idealnie i uzyskałem budżetową tubę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Polecam żyłke Dragona Flex ja mam 0,14 i 0,16 jest bardzo wytrzymała i ma małą pamięc i można niezły kawałek machnąc.

tez ja mam 0,16 narazie wporzadku,

No chyba że trafiłem trefną szpulkę

wszystko mozliwe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał doczynienia z żyłką Dragon Millenium Pstrąg lub Szczupak?

Na styczniowe trociowanie kupilem to cos i od pierwszego wyjscia na ryby zalowalem, moze wabia jakimis znaczkami i prozniowym opakowaniem ale tak naprawde ta zylka to straszna tandeta, jest slaba i strasznie sie placze o łapaniu na wirowki mozna zapomniec, za to zdecydowanie polecam Sufixa juz 0.22 pozwala na rozginanie wanadowych kotwiczek w 5-6 cm woblerkach, naprawde zaskoczyla mnie jej moc, mysle ze nie tylko mi przypadla do gustu ta marka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja od tamtego sezonu kupuje żyłkę YORK EXCLUSIVE Line Gold. Sprawuje sie bardzo dobrze. Kosztuje około 8zł(150m) a na allegro nawet 6zł. Używam ja do połowów głownie szczupakowych używam 0.22 7.70kg. Jest raczej mało rozciągliwa i dobrze sie nią zacina. Jakoś ostatnio kupiłem też jaxona crocodile ale to nie to, żyłka poprawna ale raczej nienadająca sie do spiningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bałbym się nawet do bata zawiązać żyłkę jaxona lub yorka.

Takie mi dosłownie w palcach strzelają.

Mały zaczep jaxonem i po żyłce, a przy strofie połamałem sobie bata (jaxona, wszystko wyjaśnia) próbując zerwać z drzewa zestaw na żyłce 0,12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek
Ja mam zamiar kupić żyłkę Dual Band droga jest bo 30 zł kosztuje ale na pewno warta swojej ceny :smile:

Tylko aby trafić w odpowiedni rozmiar trzeba brać dwa oczka niżej. Testy EFTTA:

Dual Band, Maver 0.20mm 0.242mm 5.70kg 4.475kg

W kolejności: średnica deklarowana, średnica rzeczywista, wytrzymałość deklarowana, wytrzymałość rzeczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.