Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach ? Styczeń 2015


miro 85

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Od Nowego Roku zaliczyłem 3 wypady na lód za okoniami. Grubość w miarę bezpieczna, 8-9cm, jednak lód nie zamarza równo, jest dużo bąbli i plam. Z tego powodu na łowisko wybierałem płytki zbiornik, który bardzo dobrze znam i wiem gdzie można bezpiecznie się poruszać. Dwie pierwsze wyprawy bez większych sukcesów, błystkę atakowały same małe okonki. Dzisiaj udało się w końcu namierzyć te większe sztuki. W 3 osoby wpadło nam około 20sztuk, rozmiarowo od 20 do 32cm. Wszystkie popłynęły do dziur. Kolega miał na kiju ładnego garbusa, myślę że mógł mieć koło 40, ale niestety wypiął się przy próbie podebrania. Pogoda bardzo zmienna, wiatr, słońce, chmury i tak w kółko, temperatura -2stopnie. Na dzisiaj zapowiadają delikatny mróz, może jutro uda się znowu wybrać po tą zerwaną czterdziestke :cool: Okonie są już dosyć grube od ikry, dlatego zachęcam do uwalniania ich do przerębli, niech rosną i zarybiają nam zbiorniki :wink:

normal_10912917_887708931260591_392511613_n.jpg

normal_DSC_0019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dziś przez 7h 5 brań, wyciągłem jedną rybe jak niżej ,ale ostatnie branie mogło być moja rybą roku, po 3 min zabawie zdązyłem tylko raz zobaczyć około metrowej długosci cielsko srebrnej ryby, a ta robiła sobie co chciała,a pozniej tylko z nurtem pogoniłem jakieś 50m w doł,ale na drodze staneły zwalone drzewa i tam zabawa sie skończyła pletka 0,14 nie wytrzymałą trzymania szpuli reka na prawie wyprostowanym kiju.

0e9d8891ed7c7797med.jpg

przynęta: kawałek gabki z ogonkiem twistera nasaczony atraktorem ochotkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim łowcom którzy już rozpoczęli sezon 2015r a zwłaszcza miro85 daje jak widzę nieźle z tymi łopatami popalić :mrgreen:

Ja niestety ale od świąt zmuszony byłem pauzować ze względu na lód który na szczęście ustąpił w sobotę. W niedzielę zaliczyłem pierwszy wypad nad wodę który skończył się wypaleniem fajka na moście i do domu ponieważ pomimo braku lodu, rzeka była znacznie podniesiona i płynęło bardzo dużo kawałków kry w wodzie koloru kawy i to bez mleka nawet! Za to wczoraj rzeka nieco się wyklarowała i przybrała śliczną zieloną barwę - uwielbiam taką! Już w kilku pierwszych rzutach poczułem na wędzisku delikatne puknięcie, przyciąłem i już po chwili zameldował się na brzegu pan klenio który okazał się największym wczorajszego dnia :lol:

14w91lc.jpg

zwlpq8.jpg

Może nawet jeszcze dzisiaj uda misie znowu wyrwać nad wodę bo przyznam szczerze że i tak czuję niedosyt. ten sezon w moim wydaniu zapewne nic wiele nie będzie się różnił od poprzednich czyli klenie z większymi przerwami czasowymi. Z tym że w obecnym sezonie będę go szukał również na rzekach sąsiedniego okręgu gdzie tych ryb również nie brakuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend pstrągi brały całkiem nieźle. Jak to w zimie szukamy ich na wolniejszych odcinkach wody, łowimy w tym czasie na większe przynęty. Rozmiarówka to jeszcze nie to o co nam chodzi, ale sezon się dopiero zaczął, oczywiście wszystkie pstrągi wracają do wody, w dobrej kondcycji, polecam haki bezzadziorowe, oraz podbieraki w gumową siatką. C&R!

normal_haczyk1.jpg

normal_haczyk3.jpg

normal_haczyk5.jpg

normal_haczyk4.jpg

normal_haczyk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po nocce w pracy, 200stu kilometrowa podróż na południe, by połowić sobie choć chwile :) To już nie hobby, nie pasja to chyba choroba ;) Pogoda świetna, totalna wiosna, ryby dobrze reagowały na przynęty. Prowadzone pod prąd były totalnie olewane, receptą na brania było łowienie z prądem na woblery tonące Salmo minnow 5 i 6, 7 brań, trzy ryby wyjęte, największa niestety spadła.

normal_pstrag1%7E0.jpg

normal_PSTRAG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawaj fotki, bo ja już dawno ładnej płoci nie widziałem! :)

Mam trochę materiału filmowego- jak zmontuję to wrzucę do tematu. Tylko od razu musimy sobie wyjaśnić- moje ładne płocie to wnuczki tych Twoich ładnych :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad z Tatą. 3 do 1 dla mnie ;) Rybki takie wymiarki, ale fajne, już pojadły troszke, nie takie sznurówki ;) Przynęta drobno-lusterkujący podłużny wobler, malowany na kiełbia. Woda mimo wczorajszych opadów kryształowa. C&R !

normal_pstrag3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W końcu się udało :razz: , coś mnie tknęło jedź złowisz!! Pierwsze miejsce trzeci rzut i kropek cały trzydziestak sie skusił na wobka pana Andrzeja L. Cieszy bo pierwsza ryba sezonu :wink:

Nie żebym się czepiał ale można zapomnieć, że u nas okres ochronny pstrąga (do wysokości Bystrzycy) jest do 31 stycznia. Nie wiem gdzie łowiłeś ale i tak gratuluję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dobrą passę trzeba kontynuować. Dzisiaj wypad w górę rzeczki jakiś kilometr piękna miejscówka dwa zakręty między nimi głęboka rynna. I to co lubię najbardziej drzewo wrośnięte w pół wody na pierwszym zakręcie i dół głęboki. Brań miałem dużo ale takie delikatne całuski w wobka. I znowu się okazało że o godzinie trzynastej rybki jedzą obiadek. Fotka i plum do wody jutro wrócę!

post-17061-14544973855496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj: Rzeka Elbląg w Nowakowie, Rzeka Elbląg(oczyszczalnia), Rzeka Nogat w Bielniku i nic... totalna klapa od 6 rano do 16:30 siedziałem, kilka brań, ok 15 krąpie zaczeły brać.

Dzisiaj: Rzeka Elblag(oczyszczalnia) od 8 do 12 sporo złowionych krąpi w przedziale od 15 do 30cm kilka płoci gruntowych max na oko 30cm. Zdjęć nie ma bo siatki nie ma ;D jak będzie siatka to na koniec wędkowania będzie fota, pojedynczych sztuk przy temp. -3 nie chciało się fotografować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.