Skocz do zawartości
tokarex pontony

Święta


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

andi64 wyluzuj. Przecież nie każdemu musi odpowiadać cały cyrk towarzyszący świętom - a że tak jest to chyba nie zaprzeczysz. Święta już dawno nie mają (albo mają niewiele) wspólnego z wiarą, Bogiem, zadumą i wszystkim tym czemu miały służyć. Raczej jest to właśnie szopka w której uczestniczymy, niejednokrotnie wbrew naszej woli "bo tak wypada", "bo tak trzaba", "bo tradycja". Niewielu może a jeszcze mniej ma w sobie tyle siły aby zachowac niezależność i nie uczestniczyć w czymś co nie sprawia im radości. W festiwalu zakupów, obżarstwa i często wysilonych spotkań w gronie obcych ludzi których z jakiś powodów powinniśmy nazywać rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedż w moje strony i powiedz że to tradycja i tak wypada, o cyrku nie wspomnę, nic ino błędne myślenie :evil:

takimi poglądami jak ty tu opisujesz to nic nam nie pozostaje jak w święta czy też najbliższą niedziele iść do roboty lub iść do piwnicy posprzątać, a może jechać na automyjnię samochód umyć i czym te dni się będą różnić od innych, po prostu niczym sama monotonia i po co tym żyć, po co dzieciom prezenty pod choinkę szykować po co urodziny odprawiać, chrzciny itp jak dla niektóruch to ino szopka, amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety tak jest. Pierwotna idea świąt została mocno wypaczona. I nie "pan Jezus" jest najważniejszy ino promocje, prezenty, spotkania, żarcie i wszechobecna marazm. Nic nie można załatwić na dobre dwa tygodnie przed świętami "bo święta - to umówmy się już po świętach" - niestety potem też jest nie lepiej bo wszystko wraca do normy przez kolejne dwa tygodnie.

też najbliższą niedziele iść do roboty
Ano i właśnie - więc może powiedzmy że to są poprostu dni wolne i używamy ich jak chcemy. Nie każdy jest rzymsko-katolicki a nawet jeśli jest to może (a nawet powinien) spędzić święta jak "Pan Bóg przykazał" a nie "jak zwykle".

Co do pracy to zależy co kto robi - ja pracuję prawie codziennie choć wcale nie czuję tego jak pracy - jak mówi stare chińskie przysłowie - "znajdź pracę która sprawia ci przyjemność a już nigdy nie będziesz pracował".

Wracając do tematu - każdy uzaje i obchodzi takie czy inne święta i robi to jak chce lub jak musi (np. dzieci - młodzież - vide Roland). Tutaj mówimy o akurat _tych_ świętach bo nadchodzą i całe nasze życie jest tym zdominowane - czy nam się to podoba czy nie. Ja nie mówię Ci że źle robisz albo że coś jest nie tak - dzielimy się tu poprostu swoimi opiniami i przemyśleniami. Skoro chcesz obchodzić święta w takiej czy innej postaci nikt Ci tego nie zabrania - Wszystkiego Dobrego andi64.

Ja wyrażam swoją opinię i nie widzę powodu dla którego po mnie jeździsz! Nie każdy myśli i uważa tak jak Ty i myślę że powinieneś się z tym pogodzić. A nawet jeśli ktoś ma poglądy odmienne od "większości" to tez nie jest powód to piętnowania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrażam swoją opinię i nie widzę powodu dla którego po mnie jeździsz! Nie każdy myśli i uważa tak jak Ty i myślę że powinieneś się z tym pogodzić. A nawet jeśli ktoś ma poglądy odmienne od "większości" to tez nie jest powód to piętnowania go.

Porażka max. Powaga = 0; Poprostu brak mi słów.... Lituję się nad tobą. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczor moglbys rozwinac swoja wypowiedz?

I pamietajcie ze tu jest demokracja i kazdy moze wyrazic swoje zdanie nie obrazajac nikogo! Tak trudno jest uszanowac kogos zdanie? I jak wydajecie opinnie to najlepiej bylo by to rozwinac, a nie wydac osad bez uzasadnienia.

Dziwic sie ze wkraju mamy jak mamy skoro nikt nie potrawi uszanowac nawet tego ze swieta dla kogos sa niewazne. I zamiast normalnej dyskusji, mamy posty w stylu: jak ktos nielubi swiat to kretyn bo tak! Napisz dlaczego swieta sa twoim zdaniem odbre i sie zgodzimy lub nie, podajac argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAGNĘ ZłOŻYĆ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, OBFITEGO MIKOŁAJA,SPEŁNIENIA WSZYTKICH NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, ABY NASTĘPNY ROK BYŁ PEŁEN ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, POMYŚLNOŚCI I ABY TEN NASTĘPNY ROK BYŁ PEŁEN WYMIAROWYCH RYB. POŁAMANIA KIJA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po mojej dłuuuuuuuuuuuuugiej nie obecności na forum :/

A wszystko przez SZKOŁĘ :/

Święta to najmilszy czas w roku dla mnie:)

u mnie wygląda to tak:

Parę dni przed świętami wiadomo trzeba sprzatnąć wszystko :) Razem z mamą kleimy już uszka z kapustką i grzybkami no i oczywiście pierogi:)

Trzeba zrobić zakupy, co jest najgorsze w tłumie ludzi w sklepach, którzy są tak zdesperowani że są w stanie wyrywać sobie różne produkty czy też przedmioty z rąk :lol:

W dzień przed Wigilią robimy końcowe zakupy, mianowicie kupujemy prezenty :) Z ym jest urwanie głowy i coroczny problem co kupić ?? :smile:

W Wigilię rano wymykam się z tatą z domu i jedziemy na rybeńki :) Robimy to dlatego jak sami wiecie żeby przez cały rok jeździć na ryby :) (jest tak że to cosię bedzię robić w Wigilie to będzie sie powtarzać cały rok)

Oczywiście musze trochę posprzątać, otworzyć zeszyt (że niby się ucze :lol: haha) itp. Później zaczyna się GOTOWANIE potraw na Świąteczny Stół :)

oczywiście na naszym stole nie może zabraknąć ryb, a jest ich odgroma :) np.

- szczupak,

- sandacz,

- sum,

- KARP,

- AMUR,

- dorsze,

- flądry,

- ŁOSOŚ,

- płoteczki w zalewie,

- leszcz w różnej postaci: wędzony, w formie kotlecików itp.

- no i śledzie :)

Jak sami widzicie rybek na stole mamy duuużo i oczywiście wszytskie no prawie prócz sledzie są złowione przeze mnie czy tez mojego tatę :) No Łososia złowił mój terener :)

Oczywiście poza rybkami na stole jest też:

- kaupsta kiszona z grzybkami,

- barszczyk z uszkami,

- pierogi z kapusta i grzybami,

- ziemniaczki,

- kompot z suszonych owoców,

- moje coroczne dzieło MAKÓWKI :D

- kiełbasa wigilijna,

Oj reszty nie pamietam :):lol::lol:

Oczywiście jedno miejsce przy stole jest wolne :) Gdy już jest pierwsza gwiazdka na niebie wszysc składają sobie życzenia dzielą się opłatkiem i siadaja do stołu :)

Lecą kolędy nie tylko w polskiej wersji językowej :) czesto też po niemiecku i angielsku :)

Prezenty :) hehe to jest magiczne jak trezba się nagłówkwać co zrobić żeby nikt nie widział kiedy je ,,DZieciątko'' podrzuciło :) Na czas kiedy przygotowujemy potrawy otwiera się drzwi balkonowe żeby dzieciątko mogło wejść do środka:)

Oczywiście ubieramy choineczke :)

Po Wigili PREZENTY :) Ale dopiero wtedy gdy wszyscy skończą jeść...

Wieczorem wspólnie oglądamy TV :) jakies tam filmy rodzinne :) Później idziemy razem na Pasterkę :) a po pasterce :) Moje ulubione :) jemy indyka z farszem :)

Indyk piecze się praktycznie od czasu kiedy zaczynamy gotować inne potrawy aż wrócimy z pasterki :)

i to tyle jeżeli chodzi Wigilię w moim domku :)

Życzę wszytskim wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku :) Duuuuuuuuużej ryby :)

Spełnienia marzeń :) no i oczywiście dozobaczenia nad wodą :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię święta i atmosfere wokoł nich panującą, wigilia to jest u nas jeden z ważniejszych dni w roku, każdy coś przygotowuje (ja zazwyczaj ryby :grin: ), poza tym jest to okazja do porozmawiania na spokojnie z rodzinką i znajomymi.

A na stole u nas goszczą:

- oczywiście ryby: karp smażony, szczupak w galarecie, filety z morskich no i śledź

- kapusta z grzybami

- kapusta z grochem

- barszcz

- krokiety

- makiełki

- kompot z suszu

Na życzenia jeszcze czas :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta Bozego Narodzenia,raz w roku jest ten dzien kiedy mozna a nawet trzeba zapomniec o wszystkich problemach i spedzic mile chwile w rodzinnym gronie!

Mozna dobrze podjesc bo w te dni gosza na stole potrawy,ktore rzadko bywaja na stole w zwykle dni.

Zawsze czekam na ta kolacje z niecierpliwoscia by dopasc sie do tego barszczu z domowej roboty uszkami,karpie przyrzadzonym na wiele sposobow,kapusta z grzybami,sledziki,itp

No i final,te PREZENTY na ktore kazdy czeka, czy jest duzy czy maly

ale jest :smile:

I co wazne,zyczenia.

Wiec korzystajac z okazji,chcialbym WSZYSTKIM UZYTKOWNIKOM FORUM ZYCZYC :smile:ZDROWYCH POGODNYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA ORAZ SZESLIWEGO NOWEGO ROKU :!::smile: ,SPELNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEN ZWIAZANYCH Z NASZYM HOBBY I SAMYCH REKORDOW W 2007 ROKU

:!: WESOLYCH SWIAT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[glow=yellow]Z okazji Bożego Narodzenia,

Składam Wam serdeczne życzenia.

Niech Wam święta miłe będą,

Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.

Z wigilią tuż po zmroku,

I w radosnym Nowym Roku. [/glow]

Życzy madi z całą rodzinką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta,

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką! -

Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie - najwięcej:

Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

def577f499fc32a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

No to Panowie i Panie, życzę Wam wszystkiego najlepszego,

- zdrówka coby na ryby móc długo jeżdzić,

- szczęścia coby Wam się same duże sztuki czepiały

- odnalezienia drugiej połówki dla tych którzy jeszcze jej nie odnaleźli,

- wspaniałej atmosfery w domu z drugą osobą, dla tych którzy już ją mają

- troszke pieniążków by móc sobie pozwoić na wymarzony sprzęt bez zbędnego naginania domowego budżetu :lol:

- i pysznych dań na wigilijnym stole.

Wesołych Świąt! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji nadchodzących

Świąt Bożego Narodzenia

pragnę przesłać najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta będą dla wszystkich forumowiczow niezapomnianym czasem

spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzę, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół

oraz wszystkich Bliskich dla was osób,a w nadchodzacym 2007 roku TAAAAAAKIEJ RYBY!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyłączę :wink: Tylko wielkich ryb, nie łamiących się wędek, niezrywalnych żyłek i wiecznie sprawnych kołowrotków :mrgreen: No i dużo czasu na łowienie tych okazów a wtedy nawet ta sprzętowa utopia nie będzie potrzebna :lol:

Wesołych Świąt :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Życzę Wam ......................................................................../tego czego pragniecie najbardziej/

oraz Zdrowych i Radosnych Świąt

John & Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim wszystkiego najlepszego, zdrówka, zdrówka i jeszcze raz pieniędzy :wink: aby te Święta były wesołe i rodzinne a mikołaj bogaty i z dobrym, wędkarskim oczywiście, gustem.

Na Nowy Rok życzenia będę składał 31 grudnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.