Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
a i z czego wykorzystujesz siatke na uzyskanie takiej łuski :?:

Kolor to sprawa dosyć skomplikowana bo trzeba mieć farby transparentne, a w sprzedaży trudno je trafić w sprejach, mi to robił kolega w mieszalni lakierów samochodowych, są takie do malowania reflektorów ale nie próbowałem są też farby akrylowe do szkła też nie próbowałem i wreszcie można by spróbować pobawić się z lakierem bezbarwnym akrylowym i dodawać pigmenty akrylowe- ale to są moje kombinacje i nie jestem pewny czy realne.

A łuska to tiul i folia-oklejam wobka tiulem i na to folia aluminiowa i głaskanko :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u was wychodzi z ceną kotwic
Nie jestem producentem woblerów co się ostatnio zmieniło :wink::lol: ale kotwice zmieniam w przynętach bardzo często i kupuje te : http://allegro.pl/item294483561_kotwice_nr_8_kushiro_1opk_25szt_od_ss.html w rożnych rozmiarach oczywiście. Z czystym sumieniem polecam te kotwice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, po prostu mistrzostwo świata. To co Ty pokazujesz to po prostu rewelacja. Formy otowe, korpusy wychodzą pierwszorzędne, ze swoim doświadczeniem Możesz powoli rozpocząc produkcję na większą skalę :mrgreen:

Aseel, nie bądź tak skromny, bardzo fajne woblerki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Jak mówiłem - zacząłem kombinować z żukami... trochę długo to trwa, ale jeden gotowy - myślę, że zrobię z 5 sztuk :wink: Wobek ma 2,5cm jest bardzo ciężki jak na żuka i pływa :mrgreen: Pięknie pracuję do 20cm pod powierzchnią wody.

d4b1a6b40cd4d7a3.jpg

251895142b6306c5.jpg

5513fcc3b0255c5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, podliczając wszystkie koszta to wychodzi ponad 20zł, a kupując w sklepie po 60gr wychodzi 15zł,
Z tym ze ustalmy czy chcemy miec kotwiczki jakieś tam druciaczki bardzo słabej jakości czy dobre kotwice, ostre i trwałe.?
keri pewnie kupuje kotwice raz na... rok (?
Dokładnie, bezsensem było by kupowanie jednego opakowania bo i różne rozmiary są potrzebne.

Ostrość kotwic jest niesamowicie ważna, możemy mieć doskonały wabik ale przy tępych hakach nie zatniemy ryby.

Kotwiczka jest to element na którym nie opłaca się oszczędzać, dobre są kotwice OVNER-a ale te są jeszcze drozsze tj. ok 1,5-2 zł.

Wobek ma 2,5cm jest bardzo ciężki jak na żuka i pływa
Żuczek wygląda bardzo obiecująco, myślę że parę kleników może sie na niego oszukać. Pokombinuj jeszcze z dorobieniem nóżek, myślę że to może pomóc.

To że jest ciężki i pływa to idealnie. Przy tak małych wabikach ciężko jest posłać przynętę tam gdzie chcemy więc jego masa to na pewno +.

Myślę ze kotwiczka jest trochę za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Myślę ze kotwiczka jest trochę za mała.

Może masz rację, ale inne, większe są przy pstrągowych wobkach :mrgreen: Będzie trzeba jechać do sklepiku :mrgreen:

Pokombinuj jeszcze z dorobieniem nóżek

W następnych modelach tak zrobię :) Już 3x takie korpusiki się suszą z warstwy podkładowej :mrgreen: Ale poczekam dłużej na malowanie, bo muszę skombinować nowe farby modelarskie - ciemne, brunatne kolory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, a jak wychodzi z ceną tych farbek i gdzie je można dostac :?: a jeszcze co do farb to gdzieś kiedyś czytałem ze można malować zwykłymi plakatówkami dla dzieci, jeśli pokrywa sie dobrym lakierem to wszystko wytrzyma :mrgreen: nie byłem do konca pewien ale sprawdziłem i sie okazało ze nie jest tak źle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

rav91 w Allegro wpisz "farby akrylowe" i wszystkiego się dowiesz :mrgreen:

Chyba się na nie pokuszę, ale muszę czekać z kupnem, bo siostra przed minutką właśnie wyjechała na studia i nie będzie miał mi kto ich kupić... ehhhh... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie farby nadają sie do malowania woblerów?

Keri- a jednak :?::grin::wink: takie farbki z samego procesu technologicznego wykluczają aerograf bo są grubo mielone i nawet przy rozcieńczeniu efektu nie dadzą, lepiej moim zdaniem na początek spróbuj spreji, lub może masz gdzieś blisko mieszalnię lakierów samochodowych i jeszcze jak trafisz na rzeczowego gostka to zrobi Ci ekstra farby pod aero, a ztakimi farbkami akryl czy akwarela to tylko pędzelki artystyczne i można tworzyć obraz żywej ryby, ale tu już trzeba trochę talentu inaczej efekt będzie nie za ciekawy ale rybom może to akurat nie przeszkadzać :lol:

A skoro już tu jestem to pokażę Wam moje robale, są to tylko niektóre z całej kolekcji ale jedne z łowniejszych na klenia

485d15729cba0415m.jpg

c8d7a7ae6eef8305m.jpg

04b22f56da3ca57cm.jpg

1067fcf7b5f445c0m.jpg

994e1845ac9c61d5m.jpg :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aerografu się nie nadają, bo są gęste,
myślę o malowaniu tamponowym gąbeczką :wink:
jak wychodzi z ceną tych farbek i gdzie je można dostac
w Białymstoku na Sienkiewicza 15zł :lol: na allegro ok 12zł
ze można malować zwykłymi plakatówkami dla dzieci
widziałem wobki malowane kredkami, były świetne i niepowtarzalne ale nie zapomnijmy ze praca woblera i jego podanie jest ważniejsze niz jego kolor.
wykluczają aerograf
na razie jest wykluczony również z innych powodów :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.