Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Hehe Wobler :mrgreen:

Wobler trochę to przemyślałem i spokojnie możesz dać 1 gram bo 2 gramy to może być zbyt dużo jak na ostatnia część (brałem to pod uwagę).

Podążaj za białym królikiem a dojdziesz do celu :mrgreen:

Pozdrawiam

Slider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tylną część zostawiam bez obciążenia :wink: Będzie tak jak miałem i do tego na dole, po środku w drugiej części będzie także :grin: Mam nadzieję że rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

I myślisz, że będzie ok? Bo przy większym obciążeniu praca była by leniwa, a nawet mogła być nikła. Dodam jeszcze, że wobek jest dość grubiutki :smile: Jutro lub dziś zrobię oczka z drutu i potem obciążenie :wink: A jeszcze potem na testy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

@Slider@ myślę, że przez niedowarzenie ostatniej części podczas gdy doważone będą wygięte na jedną stronę, to niedoważona będzie w przeciwnej stronie i tak powstanie akcja "ryby".

Mam już korpus i drucik - jutro najtrudniejsze - właśnie wyważenie :smile:

b11c4031a4a0fea2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Na lekcji Języka polskiego troszkę mi się nudziło i... :mrgreen:

a4cf6ba6b2321e5d.jpg

6935e24c66ac783d.jpg

45mm dwuczęściowy SDR - dość masywny. Z myślą o okoniach z głębszych miejsc :grin:

I tutaj praca nowego wobka - bardzo ciężki, a mimo to pływa :shock::lol:

FILMIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Coś takiego niedawno utworzyłem - jeszcze nie skończony. Wygląda dość fajnie - ma na sobie duuużo kolorów na foto tego nie widać :roll:

b94f955ae270ec30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, fajowy, na grzbiecie cos a'la wojskowe moro :mrgreen: ja dzisiaj wystrugałem dwa woblerki takie kilkuczęściowe co ostanio pokazywałes ale musze obmysleć połączenie zeby dobrze pracowały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, jeszcze raz: FAJOWY. Ja niestety dzis sie zawiodłem bo nad wodą testowałem 4 uklejki takie boleniowe i niestety zadna nie chodziła, nie moge dobrze rozłożyć obciązenia :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
niestety zadna nie chodziła, nie moge dobrze rozłożyć obciązenia

Na bolka uklejka ma w zasadzie nie pracować - lub tylko minimalnie drgać. Ale "przecinaki" ponoć też są ok - a w tych Twoich co nie tak? Nie pracowały i szły prosto, czy się wykładały?

Jeżeli chcesz zrobić fajną boleniówkę, to dam Ci projekt - jak tak zrobisz woblera będzie pracował świetnie na 100%. Pracę wobka nadajesz odpowiednim sterem - krótki i wąski ster i pracuje świetnie, drobno lepiej jak firmowe boleniówki. Jak chcesz mocniejszą pracę, to dajesz nieco szerszy ster. Poniżej projekt i skończony wobler ( zrobiłem już 4 takie ) :

Projekt:

6dfce8fee7d04c58.jpg

Dół:

d058c1246909f30e.jpg

Góra:

5bfb1d77bc3e2ade.jpg

Ster:

59350f81127003f0.jpg

Gotowy:

1459d3fb0243521d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek jestem pod wrażeniem :mrgreen: Ja skończyłem wobka który już zalegał kurzem, ale jako, że miałem ochotę to sie pobawiłem i skończyłem :oops:

Pracuje dośc agresywnie przy srednim ściąganiu i schodzi na ok 70cm :mrgreen: (o takiego mi chodzilo :cool: ) Fotkę postaram się wkleic jutro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.