Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

wobler129, dzieki za zdjecia. Ja w swoich wobkach dałem takie same stery ale i tak szły prosto jak rakiety z u-boota :cry: zadnego jakiegos ruchu ani lusterkowania, to tak samo jakby założył kij na hak :???: a co do kształtu to napewno sie przyda i twój, ja sobie zrobiłem fajny szablon tylko nie wiem jak porozkładac ołów gdzie go dac wiecej i w jakich odległosciach :neutral: Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

rav91 to może wkleisz foto tego modelu/szablonu i coś doradzimy? :grin:

Pamiętaj o tym, że jak dasz ołów na tył wobka, to będzie mu ciężej pracować. Jeśli chcesz zrobić boleniówkę i to bankowo pracującą to rób tą z moich fotek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić boleniówkę i to bankowo pracującą to rób tą z moich fotek :wink:

No nie koniecznie tą- jest wiele sprawdzonych boleniówek które warto wykonać samemu, to co piszesz że obciążenie z tyłu osłabi mu pracę, może troszeczkę tak ale poprawi lotność a przeniesienie środka ciężkości wzdłużnego da mu pracę w pionie tz lusterkowanie, a ten element pracy może być skuteczniejsze od pracy ogonowej. Przykładem mogą być bezsterowe boleniówki które ciężar mają rozłożony na całej długości a swoją skuteczność nieraz udowodniły swoją moc, a pracy ogonowej nie mają w ogóle jedynie lusterkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bboobb, dzięki, a co do oczek to nie ma, ale obiecuję poprawę :mrgreen:

Teraz robi się coraz cieplej, więc będzie można strugać więcej na powietrzu :lol: .

Ten wobler był można tak powiedzieć eksperymentalny z mojej strony, bo zupełnie nie wiedizałem jak sobie poradzić z pokryciem wobka żywicą, ale z pomocą przyszedł haczyk i wiedziałem jak to ugryźć :wink: . Przy następnych wykorzystam te doświadczenia ktore zdobyłem przy tworzeniu tego cudeńka i będzie lepiej mam nadzieję. Coraz bardziej mnie to wciąga, bo nigdy nie wiadomo co wystrugasz, i jak będzie pracować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robi się coraz cieplej, więc będzie można strugać więcej na powietrzu .

U mnie akurat odwrotnie :grin: Zimą mogłem poświęcić więcej czasu na struganie wobków. Teraz zacznie się krzątanie koło domu + wyprawy na rybki i korzystanie z wyrobów zimowych.:lol: Struganie musi poczekać. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się debiutu- super

Bez pomocy napewno bym zrezygnował tak więc dziękuje jeszcze raz za cierpliwość :wink: Do tysiąca jeszcze trochę mi brakuje, więc trzeba zakasać rękawy i do roboty :lol:

Teraz zacznie się krzątanie koło domu + wyprawy na rybki

Ja w marcu będę jezdzil na rybki tylko w soboty i niedziele, bo w tygodniu kończę za późno szkołę, więc będzie czas i na woblerki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

hexman nie masz racji - i sam zobaczysz, że latem nie będziesz strugał aż tyle, a w zimę znów Cię najdzie i będziesz strugał. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do rozmowy ... Nie wiem ale czy lepiej jest strugać w lipie bo balsa mi w ogóle nie "leży"...Mam już zrobionych parę wobków (korpusy)...Czekam na dental i na poliwęglan a w następnym poście dam linka do filmiku z nimi ...Czy drut-jak sie już go powygina to go lutować (końcówki) czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Moim zdaniem jeśli chcesz, żeby taki wobek pracował, to przednie oczko ( do którego przyczepiasz agrafkę ) daj troszeczkę niżej i pozbądź się obciążenia z samego ogona - daj w pierwszych 2/3 korpusu :wink: Co do wysokości to już sam spróbuj dojść, bo raczej nikt tego Ci nie powie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze-mam pytanie po czym wnioskujesz że ten wobler nie pracuje :?: Otóż bardzo często tej pracy nie wyczujesz jest ledwo wyczuwalne lub nie migotanie na boki w pionie, a to akurat może pasować boleniowi, myślę że za szybko wyciągnięte wnioski nie dadzą prawdziwego obrazu sytuacji, ja poczekał bym do sezonu i poczęstował bolka tą przynętą a na pewno da Ci znać jak będzie, jeśli mu spasuje to super masz na co łowić, jeśli nie to można wyciągać wnioski i szukać czegoś innego. Powiem tak wykonałem już dziesiątki a może setki woblerów boleniowych i z reguły bywa tak na dziesięć zrobionych identycznie trzy są super, następne 2-3 są łowne kolejne 1-2 tylko czasem łowią a reszta kosz, i jeśli taki wynik osiągam to się bardzo cieszę a z początku to na 10 2-3 były łowne a reszta kosz. Więcej- często bywa tak że przez dwa sezony mam kilera a w trzecim roku nawet nie spojrzą na niego, tak wygląda zabawa z boleniami. I proponuję wykonaj kilka przynęt i zanotuj sobie jak był porozkładany ciężar i może uda Ci się znaleźć swojego kilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Wobler129 mam pytanie a ile boleni padło na tą 100% przynętę:?:

A czy ja napisałem, że łowiłem nią bolki? Roman napisałem, że ta boleniówka będzię pracowała na 100% :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.