Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda ze mi takie nie wychodzą

Nie dołuj się na pewno dojdziesz do perfekcji, a myśliszże ja od razu takie robiłem -opowiem Ci taką dygresyjkę, uczyłem się od mojego przyjaciela który robił przepiękne wobki oklejane folią z fajek żebyś słyszał jak on okropnie ze mnie szydził aż nieraz nie rozmawialiśmy z tydzień ale wola robienia dobrych wobków była silniejsza od jego szyderstw i dzisiaj po latach wiem że było to dla mnie kopem do lepszej pracy, a lata spędzone przy struganiu robią też swoje pozytywne wyniki, tak że moja rada strugaj i próbuj a czego nie wiesz pytaj na pewno dojdziesz do mistrzostwa.

A Wam koledzy dzięki za uznanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

mam pytanko. lakieruje wobki lakierem epoksydowym( daje bardzo twarda i cienka powloke co zwieksza zywotnosc woblera, nie rozmazuje jak wiele innych lakierow bo schnie blyskawicznie i po kilku minutach mozna go testowac) po kazdym malowaniu musze czyscic dysze chlorem. czy jest jakis inny specyfik ktory usuwal by epoksyd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiazujac jeszcze do lakierow epoksydowych (moze to sie komus przyda) swietnie mieszaja sie z pigmentami proszkowymi ktore mozna dostac wszedzie polecam pigmenty spozywcze, sa bardzo wydajne, uzywane np w cukierniach, piekarniach (jedna luzka z powodzeniem wystarczy na wiaderko lakieru :wink: ). jeszcze jedna zaleta mysle ze wazna: dobrze sie przechowuje bo bez utfardzacza nie zaschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman widzę, że Twoje boleniówki zmieniły trochę kształt i korpusu i steru :wink:

Tak kombinuję z nowymi modelami dlatego taka różnorodność, dotychczasowe tracą coraz bardziej na łowności, nie bardzo rozumiem takie zjawisko że po dwóch trzech latach dobrych wyników przestają ich interesować te przynęty, więc trzeba coś tworzyć aby za nimi nadążyć, za kilka dni zweryfikują moje wysiłki :lol:a jak u Ciebie czy już był w wodzie ten ode mnie :?:

Kolega dwa dni temu przy łowieniu kleni wyjął 90-tkę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, ja sie wcale nie dołuje :smile: cały czas strugam i sie ucze. A jak wywaza pan swoje wobki :?: chodzi mi o to czy zalewa pan otworki gorącym ołowiem czy moze wkłada śrucinki takie do wyważania np. spławików :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewam gorącym ołowiem, ale nie otworki ale rowek wyfrezowany frezem max do 5mm i razem ze stelażem zalewam, w jakich miejscach to Ci nie napiszę bo jest to różnie w zależności co chcę osiągnąć, ale tak na początek próbuj od około 1\3 z przodu do 1/3 z tyłu czyli prawie środek, a najlepiej wstaw jakąś fotkę to będzie łatwiej coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak u Ciebie czy już był w wodzie ten ode mnie :?:
Nie, czeka na 1. maja :wink: Po pierwszych oględzinach wydaje mi sie, że potrzeba mu dłuższego i węższego steru ale na razie zostaje tak jak jest. To nie mnie ma się podobać tylko boleniom :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketonal pomysł świetny - trzeba czekać na Administratora i spytać, czy wyraża zgodę - jeśli tak to wystarczy zrobić regulamin i czekać na zgłoszenia

Nie mam nic przeciwko i nie dostrzegam aby pomysł był niezgodny z regulaminem, więc nie musicie mnie tak o wszystko pytać. Własna inicjatywa jest jak najbardziej wskazana, tymbardziej, że forum tworzymy wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. planowany start nowego tematu wraz z zasadami konkursu Niedziela.

Właśnie zastanawiam się nad logiem.

Roman w sumie miesiąc na wykonanie owada powinien wystarczyć, mam nadzieję, że ci bardziej zapracowani strugacze się wyrobią. Jeśli nie to w ciągu roku będą mieć jeszcze kilka okazji do zaprezentowania swoich owadów i zdobycia tytułu „Owada roku”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wykombinowałem w ostatnich 3 dniach, takie dziwolągi :lol:

Extra, świetna robota :wink:

pewnie ryby ze strachu pouciekają

Albo wręcz przeciwnie, będą na tyle ciekawskie, że ze smakiem wylezą z wody widząc co tam masz w pudełku romanie gawlas :lol:

Piękne, szczerze podziwiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie nagroda ?

Pozdrawiam

Slider

Poza wspólną rywalizacją oraz zdobyciem tytułu "Robal miesiąca" lub "Robal roku 2008" nie przewidywane są żadne nagrody (po cichu liczę, że chociaż za robala roku może uda się załatwić jakiś dyplomik) :wink:

@Slider@

Jak w temacie "Owad roku 2008" czyli skupiamy się wyłącznie na owadach, które mogą potencjalnie być przekąska dla ryb :!:

Jeśli sądzisz, że np.: mrówka może być śniadaniem dla klenia.

To poza przesłaniem do konkursu fotografii owej mrówki musisz jeszcze uzasadnić swój wybór (pamiętaj tylko, że wykonana przez ciebie przynęta powinna posiadać podstawowe cechy woblera).

Jutro planowane otwarcie nowego tematu w kategorii forum "Konkursy" tam szukajcie „Robal roku 2008”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.