Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Witajcie.

Mam pytanie dotyczące budowy aerografu, a dokładniej sprężarki do niego.

Otóż mam nie używany dotąd aerograf i bardzo chcę z niego skorzystać, lecz nie posiadam sprężarki :???:

Ponoć można użyć w tym celu sprężarkę z lodówki, niestety mój znajomy uświadomił mnie, że ciśnienie z takiej aparatury może być niewystarczające do malowania.

Co wy na to, jak wy poradziliście sobie z tym problemem :?:

Poradźcie coś bo babcia szykuje się do kupna nowej lodówki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na różnych innych stronach internetowych to z tym kompresorkiem się da jednak musi on mieć zbiornik w którym to powietrze musi się gromadzić. Sam kiedyś miałem zamiar właśnie taki kompresorek zrobić, i kupić jakiś areograf ale się rozmyśliłem. A co do budowy tego kompresorka miałem bardzo ciekawą strone. Koszt budowy takiego kompresoka ze starej lodówki mieści się w przedzia;e 120zł-140zł. Oto ten artykuł http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=13&przedm=246508

lub trzy inne http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/inne/sprezarka/index.html lub

http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/akcesoria/sprezarka2/index.html

lub http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/akcesoria/sprezarka3/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się pochwalić moim nowym wynalazkiem odwzorowanym na orginale ze strony Włoskiej, ten piękny i nie powtarzalny woblerek tak mnie urzekł że zapragnołem go mieć w swojej kolekcji, na ile mi się udało to osiągnąć oceńcie sami :mrgreen:

c3fd87a70544e058m.jpg

3dee45cc2bce566em.jpg

Dzisiaj byłem zobaczyć czy takie cudo będzie się ruszać w wodzie a wyniki przeszły moje oczekiwania- super pracuje drobniutka praca przodu z zamiataniem ruchomym ogonkiem, mam na ukończeniu jeszcze dwa ale wykonam je w wersji z twisterkami a nie chwostem, wydaje mi się że będzie też dobrze chociaż chwościk utrzymuje bardziej stabilnie korpus i nieco spowalnia kolebanie na boki, za kilka dni będę miał odpowiedź :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witaj na forum, nie próbowałe takiego wobka zrobić ale myślę że nie będzie to za trudne zadanie, kwestia bobrze rozłożyć ciężar tak aby przekroczył linię osi wzdłużnej i powinien ładnie migotać na boki, trzeba by spróbować takiego zrobić jak znajdę trochę czasu to spróbuję się w to pobawić, a może i Ty spróbujesz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będę próbował. Po tym jak zobaczyłem na youtube jak pracują te cudeńka stwierdziłem że muszę mieć takie coś. Sam trochę strugam choć nie zawsze wychodzi. Wkrótce wrzucę fotki.

Wracając do tematu, także myślałem, że sekret tkwi w rozłożeniu ciężaru.

Zastanawiałem się nad przesuwnym ciężarkiem który pełniłby również rolę grzechotki (trzeci rysunek).

Roman – czy miałeś na myśli takie rozłożenie jak na pierwszym lub drugim schemacie?

6460c5b533fd97eam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2-gi ale najbardziej pasuje mi trzeci, jest go najwięcej poza osią do góry, czyli powinien utrzymać górę wolniej a dół lżejszy będzie szybciej się poruszał. Zagadką może być przy takim obciążeniu kąt ustawienia steru, tak aby nie dawał za wiele swobody korpusowi. Trzeba konieczne sprawdzić, a mógłbyś może wstawić link do tego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 3-cim to jest swobodnie poruszająca się kulka w otworze (lub rurce) która ma przeciążać trochę woblera raz w jedną stronę raz w drugą.

W youtube wystarczy wpisać w wyszukiwaniu "Rapala" i pojawi się kilka ciekawych filmików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe woblery, obydwa wolno tonące. Pierwszy z nich ma pardzo podobną akcje do tego woblera Rapali, jednak jego amlituda wychyleń jest troszeczkę mniejsza i dochodzi jeszce minimalny falisty ruch ze względu na to że jest on 4 częściowy.

88c83ead81760789.jpg

Oraz drugi szupaczek jego praca jest dokładnie taka sama jak tych woblerów które już były zamieszczane na forum. Poprostu wygląda jak prawdziwa ryba.

937a4fd797622de3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj postanowiłem zrobić sobie woblera. Juz wszystko zrobiłem (wszystko ręcznie bez żadnych forem) teraz mam dwa pytania.

1. W jaki sposób przymocowac kotwiczki do woblera? Są jakieś specjalne czy coś ? Bo nie wiem o co pytać w wędkraskim

2. Ster musi być grubszy czy moze być cięszy?

pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: artech: 14-05-08, 18:43 ]

Kolego. zwróć uwagę na ortografię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.