Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Prasa Wędkarska : Co czytacie ??


Kleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedziec jakich gazet czytacie i dlaczego :)

...Ja czytam Wędkarstwo Moje Hobby - dla mnie najlepsza gazeta , piękna oprawa graficzna, dużo kolorowych zdjęć, ciekawe opisy i porady i do tego jescze film :)

jeden minus to to ze za dużo jest o łowiskach zagranicznych :neutral:

...(jesli temat gdzies jest a go nie zauważyłem to proszęo usunięcie ):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Czytam prawie wyłącznie WŚ. Jak zaczynałem wędkowanie to jak zwykle podszedłem do zagadnienia metodycznie. Kupiłem po jednym egzemplażu każdego czasopisma (WŚ, WW, WP) i oceniłem. Moim zdaniem WŚ pod względem edytorskim oraz materiałów tematycznych pozostawia daleko w tyle swoich konkurentów. Kupiłem jeszcze sporadycznie jeden czy dwa numery WW czy WP - zdaje się że jechałem gdzieś autobusem więc żeby się zająć czymś - ale odczucia miałem podobne jak za pierwszym razem - jakoś mało poważnie to wyglądało. Od niedawna zacząłem kupować WMH - ale mam zdanie podobne jak artech, główną atrakcją jest film natomiast reszta jest już gorsza (zauważcie że większość artykułów jest autorstwa niemców czy generalnie obcokrajowców) - oczywiście to nic złego ale zastanawiam się czy to aby nie są przedruki? Poza tym w wypadku WMH jest znacznie gorzej z dostępnością. Tak czy siak WŚ pozostaje dla mnie numerem jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WW są u mnie na pierwszym miejscu, po prostu przyzwyczaiłem się już do tej gazety, czasami wpadną mi też w ręce pozostałe czasopisma. W każdym można znaleźć coś ciekawego, choć zdarza się że jakiś artykuł jest nie do końca fachowo opracowany, lub za dużo miejsca jest poświęcane tylko jednej metodzie, ogolnie myślę jednak że nie jest tak źle z prasą wędkarską u nas. Zreszta każdy czyta to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by dodać, że wybór prasy wędkarskiej na naszym rynku jest bardzo ubogi, powiedziałbym, że wyboru nie mamy. Bardzo często czytam WŚ i WW ale co mam czytać :?: Często niestety jest tak, że w tych czasopismach po prostu nie ma, co czytać.

Brakuje mi na rynku prasy bardziej specjalistycznej tzn. ukierunkowanej jednej metodzie, no jest Karp Max, ale to nie moja branża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to podobnie ,najpierw były WW bo tylko to wychodziło czytałem od deski do deski po kilka razy,ale trafiłem w Mpiku [30lat wstecz] na prase zagraniczną typy Blinkier

i jeszcze jakieś ale niepamiętam tytułów.No i nauka języków aby cokolwiek przeczytać .Artykuły w zagranicznej prasie zniesmaczyły mnie troche do WW ,gdzie na łamachWW, np opisywano i zachęcano wędkarzy do połowów na ciągach tarłowych czy wręcz na tarle bo i tacy pisali psełdo wędkarze .Póżniej pojawił się świetny na początku WP ale z czasem zszarzał i przekształcił się w informator o zawodach wędkarskich i ich wynikach ,niestety ja widziałem od kuchni jak to wygląda [zawody] i nie kiedy nie ma nic wspólnego z zawodami ,przestałem kupować .Pokazał się też Świat spiningu i Wędkarski Świat też kupowałem i czytałem od dechy do dechy dopóki nie opanowała tego miesięcznika wszechobeca reklama .Dziś jest tego od groma ale już nie kupuje jak leci ,tylko jak jest coś w miesięczniku ciekawego a musze stwierdzić że w WŚ coś takiego znajde przeważnie. Reszty nawet nie oglądam bo to chłam i naciągacze przynajmniej dlamnie tak to wygląda .A zapomniał bym jeszcze o jednym czasopiśmie KarpMax ,dzięki uprzejmości kolegi czytam od dwóch lat .Więc kupuje nie regularnie WW, WP, WŚ jeśli jest coś ciekawego dla mnie , bo uważam że większości to w tych miesięcznikach jest tylko sieczka i nic pozatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no no filmy ja też lubię ..teraz wyszedł nowy ( mozna fragmęt zobaczyć na www.wmh.pl ) :) ..a co do gazety bardzo lubię , tylko jak juz wspomniałem wczesniej za dużo jest mowy o zagranicznych , bardzo dobrych łowiskach. ..no i filmy teżby mogli częściej na naszych wodach kręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WMH to przewaga artykułów z zagranicznej prasy oczywiście autorstwa obcokrajowców. Ja chciałbym czytać i przyswajać wiedzę ludzi którzy wędkują na podobnych łowiskach jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poki co czytalem WMH reszte widzialem w kioskach ale jekos nie skusilem sie. Wiecej czytam to forum ciekawsze porady, spostrzezenia, oraz nie ma tzw nabijania w butelke ze dany producent sponsoruje to ta rzecz jest lepsza :) I zawsze można się podpytac jak sie czegos nie rozumie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to forum ciekawsze porady, spostrzezenia, oraz nie ma tzw nabijania w butelke ze dany producent sponsoruje to ta rzecz jest lepsza :) I zawsze można się podpytac jak sie czegos nie rozumie :) )
I to jest to :grin: Rozmowa z kolegami od kija to zawsze mega więcej niz zalana reklamami prasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam różne gazety wędkarskie ale moją ulubiona jest WŚ lubie też czytać wnikliwe przemyślenia i doświadczenia znad wody J.Kolendowicza ,mam w kompie 2 filmy instruktażowe RAPALI ale tak w nich bełkoczą że rozumiem 40 % dialogów, gdyby to pominąć są bardzo dobrze zrobione ,każdy wobler objaśniony po kolei, dno ,prowadzenie ,ciężar itp. pouczające i co najważniejsze wszystko objaśnione po kolei :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomosci wedkarskie zamienilem na Wedkarstwo moje hobby

wydaje mi sie,ze ciekawie pisza i filmik mozna dostac w komplecie a warto popatrzec zima jak to sie lapie rybki latem

jedyna rzecz co mi sie nie podoba to ,ze wedkuja w wiekszosci za granica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jakies teksty z netu bardziej ichtiologiczne jak wedkarskie. Kiedyś czytałem wszystkie,. Od około 5 lat doszedłem do wniosku, ze niczego co mnie interesuje w nich nie znajdę a to co jest, to już wiem i nie zawsze sie zgadzam z co niektórymi tekstami.

Jeśli kupie, to z nudów, by pooględać reklamy sprzętu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.