Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Mam do Was ogromną prośbę!!! Mianowicie chodzi mi o informacje dotyczące kanału Odry w Brzegu. Chciałabym dowiedzieć się czegokolwiek o tym łowisku, ponieważ za tydzień w niedzielę mam tam zawody więc jak rozumiecie bardzo zależy mi na czasie... Chciałabym się dowiedzieć jaka ryba tam przeważa, głębokość łowiska, uciąg i wszystkie inne informacje które moglibyście mi podać, aczykolwiek nie pogniewam się gdy napiszecie mi na co i jaką zanętą najlepiej jest tam łowić :grin: ale to oczywiście nie możliwe bo rozumiem że każdy ma swoje tajemnice... :lol: Z góry bardzoooo dziękuję Wam za szybką i bogatą w treść informacje/ odpowiedź... Pozdrawiam serdecznie papatki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze nie czytał tego ten "właściwy" a na pewno jest wśród nas
To na pewno nie ja.

Przedewszystkim to witam cię na forum ,czyżby wysyp płci pięknej?

Pewnie chodzi o Brzeg opolski ,co prawda dawwwno temu się bywało ,a rzeka po zimie się zmienia prawie co roku nie mniej może wskazówki typu ogulnego , na Odrze jest niżówka to podejrzewam że w brzegu tak samo ,nie licz na leszcza i płoć choć płoteczka i krąpik lubi takie ciepełko ,co do zanęty na odrze to podpowiem tylko WANILIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje ci maniek, jeżeli chodzi o wanilię, zastanawiałam się nad nią no i potwierdziłeś moje myśli ;) Zobaczymy jak mi pójdzie na zawodach... Jeżeli dowiesz się czegoś na temat tej wody to napisz :) będę bardzo wdzięczna :) :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć maniek jestem miron , jestem nowy na forum ale od razu pisze do Ciebie bo też jesteś z Wrocka i łowisz n a Odrze (pod jakim jazem i kiedy był ciąg łososi troci itp.?-opatowickim?) mój mail : miron17_89@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o jakieś wskazówki dotyczące połowu suma , np. jak zawiązać zestaw końcowy żeby nie stracić na mocy zestawu i nie urwać go w zaczepach?;z czego zrobić przypon ? ; pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę koledzy napiszcie coś o tym forum i jego możliwościach

:?:

O ile się go nie zaśmieca w sposób jak wyżej ... możliwości i wiedza z niego płynąca będzie duuuuża.

Zweryfikuj swe wypowiedzi do treści merytorycznej w temacie, bo będę musiał zrobić to za Ciebie więc ... sam zadecyduj co powinno tu pozostać a co zniknąć, OK? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość wobler129

Mieszkam nad małą rzeczką, gdzie nie ma główek jak na "Odrze". Łowię na tej rzeczce klenie, jazie i okonie ( spinning ). Niedługo chcę wybrać się z tatą nad "Odrę" w okolicach Radnicy i Gostchorza. Czy ktoś może nam poradzić gdzie łowić klenie, okonie i jazie ( może ktoś zna ciekawe miejsca w tej okolicy np. w Krośnie Odrz. ) i w jaki sposób prowadzić przynętę ??? Z prądem, czy pod prąd ??? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na okonia możesz zrobić zestaw z bocznym trokiem (bardzo skuteczny) a przynęty i doświadczenie z nad małej rzeki przydadzą Ci się na Odrze na klenie i jazie. :idea::grin:

znajdz główki i :!: po cichu :!: podejdz a potem obławiaj warkocz gumami i obrotówami ale , zeby chlapały (boleń) ; zanim obłowisz jednak warkocz :kiedy podchodzisz do kolejnej główki obłów malutką ! (srebrną czy jaką chcesz) obrotówką napływ (i wszystkie drzewa zwalone do wody czy zwisające do niej) (jaź i kleń) ; jak już to zrobisz możesz poszukać okoni paproszkami - gumkami albo obrotówkami do nr 2

jeśli chodzi o szczupaki to dobry jest wobler 7 cm (kręć dosc szybko) malowany jak białoryb lub szczupak(nie martw się , że taki wobler wygląda jak sygnalizacja świetlna sprawdzilem , że biorą więc mogę polecić ) ale na szczupaki lepsze są starorzecza czyli jakby małe jeziorka połączone z rzeką lub od niej odcięte ( połączone są lepsze bo ryba wpływa świerza i jest co łowić)

połamaniqa kija na okazach!!! :grin::!::grin::!::grin::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Dzięki za odpowiedź - nad "Odrę" wybieram się od poniedziałku do środy. Mam setki małych i dużych paproszków. Mam również paredziesiąt obrotówek ( w tym Mepss Aglia 00 :grin: ). Mam także woblerki Salmo Pike :cool: Więc widzę, że przynęty będą dobre. Sprzęt już przyszykowałem. Tylko czekam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Jednak pojechałem tylko na jeden dzień. Złapałem 2 szczupaki jednego 10 centumetrowego sandałka i bolenia i parę okoni. Jeden szczupak dość ładny około 2kg. ( mam zdjęcia rybek, filmiki na których wypuszczam szczupaka i inne rybki ) :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo miron17_89@o2.pl

znam dwie drogi wklejania zdjęć :

1. na samej górze strony są linki do różnych funkcji ( np. profil , szukaj , użytkownicy)wśród nich jest FAQ ( http://haczyk.pl/forum/faq.php ) poszukaj tam instrukcji dodawania załączników(np.zdjęć)

2.wyślij zdjęcia mailem do: Tomik , Shogun_zag , Maniek , Artech a oni mogą je zamieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.