Skocz do zawartości
tokarex pontony

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

anonim1133,

Moja rada - obławiaj cierpliwie miejscówkę i się nie zniechęcaj. Co 5 - 10 rzutów zmieniaj przynętę na inną. Zmieniaj też ciężar główki ale tak żebyś zawsze miał dobry kontakt z dnem. Jak sandacz jest w miejscu w którym prowadzisz przynętę to prędzej czy później uderzy ale i tak nie zmienia to faktu, że sandacz na Odrze jest trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja pózną jesienią całą dniówke poświęcam jednej rzadko 2 główką(ostrogom) często jest tak ze po godzinie rzucania w jedno miejsce zaczynają sie brania i najczęściej jest ich kilka dlatego nie zawsze trzeba "robić" kilometry co do przynę standard kopyta i twistery 7.5-10 cm kolory biały, perła i seledyn z czerwonym zielonym lub czarnym grzbietem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest - fakt. Mało tego, nierzadko jest to naprawdę gruby sandacz. Ale nie ma go wszędzie - nie przy każdej główce :wink:

To już mi się mniej podoba ;p No ale jak tylko trafię okazję to mam nadzieję, że okaże się, iż przy mojej główce będzie stał choć jeden :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o już mi się mniej podoba ;p No ale jak tylko trafię okazję to mam nadzieję, że okaże się, iż przy mojej główce będzie stał choć jeden :roll:

A dodaj do tego regułę, że przeważnie sandacz nie bierze i trzeba go dłubać to wtedy robi się już naprawdę nieciekawie :lol: Sandacz na rzece nie jest łatwym przeciwnikiem - popatrz chociaż na wyniki zawodów spinningowych rozgrywanych na Odrze na tzw. "wysokim szczeblu". Tam łowią zawodowcy a sandaczy do wagi w najlepszym wypadku trafia garstka w porównaniu z liczbą innych ryb.

Teraz przykład z życia - znam 7 główek położonych na Odrze jedna obok drugiej. Na 100% wiem że przy nich stoi sandacz i to bardzo gruby. Czasami jest tak, że łowie prawie cały dzień i mam jedno branie. Mało tego - wiem, że łowię poprawnie i używam dobrych przynęt. Po prostu trzeba być cierpliwym i się nie zniechęcać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Mało tego - wiem, że łowię poprawnie i używam dobrych przynęt.

Bardzo mądry jesteś :mrgreen: Ale to dobre myślenie - w sumie na pewno tak nie jest, ale to na pewno pomaga :wink: Wiara w przynętę i w sposób jej prowadzenia ;)

Jeśli by było jak mówisz, to co chwilka wyciągał byś sandałka :smile: Jeśli nie łykają to coś musi być nie tak? :idea: Chociaż zauważyłem coś takiego jak "minutniki" kiedy to w ciągu paru minut mam parę brań, a potem cisza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądry jesteś :mrgreen: Ale to dobre myślenie - w sumie na pewno tak nie jest, ale to na pewno pomaga :wink: Wiara w przynętę i w sposób jej prowadzenia ;)

Być może masz rację, ale moje pewniaki mieszczą się w dwóch dużych pudłach więc trochę ich jest i mimo, że w trakcie łowienia używam prawie wszystkich to brania mam tylko na kilka z nich. Niemniej jednak za krótko łowie, żeby mieć jakieś mocne argumenty ale podpytałem moich kumpli na co oni złowili na Odrze sandacza i w 90% to jest jedna!!!!! konkretna przynęta w konkretnym kolorze a też używają ich dziesiątki. Mało tego - ich obserwacje w 100% pokrywają się z moimi (tan sam kolor i ta sama guma w tej samej wielkość) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Mało tego - ich obserwacje w 100% pokrywają się z moimi (tan sam kolor i ta sama guma w tej samej wielkość) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Telepatia? :mrgreen:

Nie no żartuje sobie - więc może rzeczywiście macie swojego "pewniaka" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepatia? :mrgreen:

Jak usłyszałem odpowiedź na pytanie: jakie wam sie gumy najlepiej na Odrze sprawdziły przy łowieniu sandacza? to sam się zaśmiałem. Zgodność 100%.

Ale i tak dobrz wiesz, że w tym sporcie nie ma pewniaków. Dlatego zabieram na taką wyprawę dużo przynęt i często je zmieniam. Nie zmienia to jednak faktu, że na jedne mam więcej brań a na inne mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tak, wiem o co chodzi :wink: Robię tak samo z kogutami :mrgreen: Raz zawieszam na agrafkę koguta z 15-stoma piórami, a raz z 5-cioma itd :wink: Nie mówiąc już o gramaturze... :mrgreen:

Po prostu = trzeba kombinować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandacze łowić można też wcześnie rano(szarówka) w miejscach płytkich takich koło metra półtora byle uciąg wody był wyczówalny i w pobliżu była głeboka woda (np płytszy napływ na główke ,płytkie międzytamie ) sandacz odwiedza te miejsca nawet w listopadzie wiem bo od takich miejsc zaczynam sandaczową dniówke jak sie juz na dobre rozwidni zaczynam klasycznie obławiać głębokie napływy zapływy i wolniaki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witajcie nie udało mi się wybrać do Lubiąża ale za to będąc w „Krokodylu” popytałem co nieco odnośnie Odry na wysokości Lubiąża i jak donoszą najświeższe informacje woda na rzece się ostatnio podniosła i ponoć padło kilka ładnych sandaczy.

Pojawia się więc szansa na złapanie swojego smoczyska :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam byłem w końcu i jestem bardzo zadowolony z wyjazdu zaliczyłem branko sandacza ba poczułem go na kiju, ale spadł poza tym mały szczupaczek widziałem spinningistów próbujących łowić klenie, ale coś im to nie wychodziło.

Powiedzcie czy dobrze przypuszczam, jeśli tama za Wrocławiem zamyka śluzy to poziom wody spada a ryby uciekają w najgłębsze zakamarki rzeki (słabe brania), jeśli natomiast puszczają wodę to ryba wychodzi i zaczyna żerować tak miałem w niedzielę do południa fajnie skubało a po południu lipa.

Co wy na to :?:

bca5f222537f7782m.jpg

eff25405f33d1b84m.jpg

Która strona jest według was ciekawsza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tama za Wrocławiem zamyka śluzy to poziom wody spada a ryby uciekają w najgłębsze zakamarki rzeki (słabe brania), jeśli natomiast puszczają wodę to ryba wychodzi i zaczyna żerować tak miałem w niedzielę do południa fajnie skubało a po południu lipa.
Pokrywa się to z prawdą ,ale dokładnie chodzi o wyrównywanie ciśnienia przez ryby ,drapieżniki robią to szybciej a biało ryb wolniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tama za Wrocławiem zamyka śluzy to poziom wody spada a ryby uciekają w najgłębsze zakamarki rzeki (słabe brania), jeśli natomiast puszczają wodę to ryba wychodzi i zaczyna żerować
Nie zawsze :razz: Przy dużej wodzie ryba się rozchodzi na cała rzekę i trudniej ja złowić przynajmniej u mnie we włocławku :twisted: Przy niskiej łatwiej ja zlokalizować bo obrzucasz każdy dól i wejdziesz na każda ostrogę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.