Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zestaw Spławikowy


furman11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doradzicie mi jaki kołowrotek będzie lepszy do łowienia na stawach i jeziorach zazwyczaj spławik a na jesień żywiec czyli bardziej uniwersaly sprzęt mam na oku. Kołowrotki znalazłem dwa:

- Dragon viper 830i

- Okuma Inspira FD 35

Zależy mi na hamulcu przednim.

Wędzisko do tego raczej uniwersalne mam na oku:

- KONGER GRANDIS Tele Travel 390/40.

Na wszystko chcę przeznaczyć max 250 zł co sądzicie o takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

furman11, Cześć, ja w swoim zestawie spławikowym wykorzystuje właśnie kołowrotek Dragon Viper który wcześniej brat nieco przeorał przy spiningowaniu i jestem bardzo zadowolony, po ponad dwóch latach jedyny mankament to było szumienie ale po przesmarowaniu rolki kabłąka jest prawie jak nówka co prawda nie łowiłem przy pomocy tego kręcioła ryb większych niż 3 kg ale drugi raz kupiłbym taki sam. Co do wędki nie mogę powiedzieć więcej niż to że wędziska kongera omijam szerokim łukiem. Na twoim miejscu celowałbym w jakiś mocny float teleskopowy. Mam zwykły teleskop z decathlonu caperlan za mniej niż 100 zł już któryś rok i stosowałem zarówno do spławika jak i na żywca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kołowrotków z Dragona , złego słowa o nich nie powiem , łowię nimi kilka lat w wędkach spławikowo/gruntowych . Mam też Okumę Zeon w podobnym ''wieku'' i tu szybko wyrobiło mi się coś w kabłąku , że przy energicznym rzucie się zatrzaskiwał :sad: kołowrotek był już po gwarancji(5lat) mimo to serwis zrobił mi go za darmo , więc wielki pozytyw :mrgreen: co do wędki mam Konger Arkus Float 420/40g i też złego słowa ,nie powiem - wolę wędki nasadowe , teleskop oczywiście może i szybciej się składa , ale kiedyś taki 5m mi się w czasie deszczu ''zatarł'' musiałem stoczyć walkę z krzaczorami , zmokłem jak szczur ,zanim doszedłem do domu ,i od tamtej pory nie używam teleskopów :roll: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to wędzisko Konger Arcus Float składane niby jest napisane że może być używana jako matchówka, lekki grunt i na żywca. Jaką długośc lepiej wybrać 3,90 czy może 4,2 i jaki ciężar wyrzutowy 40 g czy może 60? Czy może lepsze w tej cenie Konger Impact Tele Float tylko że teleskop bo składane ok 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.