Skocz do zawartości
Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie w zeszla sobotke niezle ryba gryzla nie tylko na oceanie :wink: na jeziora tez juz warto wyskoczyc sam w zeszla sobotke mialem niezle wyniki 4 szczupale w tym dwa ponad metrowe przez 2,5 godzinki spiningowania ale pogoda byla miod :wink: na ta sobote tez sie taka szykuje wiec ruszamy na ryby !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
na ta sobote tez sie taka szykuje wiec ruszamy na ryby !!!

Ten weekend jeszcze pauza :sad: ("sila wyzsza") wiec tylko powodzenia zycze :smile:

Ale w "pogodynce" widac ze od Piatku pogoda zacznie sie pogarszac.Coraz wiecej chmur i coraz chlodniej :sad:

niedaleko Cliffs of Moher

Czyzby w okolicach Doolin :?::!: I jeszcze jedno, jesli to nie "tajemnica firmy" to zapytam : na co padl "kongerek" :?:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sobotę bryndza była - jedno branie na spina (chyba makrela :shock: ) ale sie wypieła. Na grunt też jedno branie - nie zacięte :(

A co do kongera to kto nie widział na SAI to wklejam link - na makrele kolo go trafił z brzegu!

http://www.sea-angling-ireland.org/bulletin%20board/viewtopic.php?p=114596#114596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był odpływ? Jaka pogoda była??

No właśnie niestety był odpływ, ale pogoda w sumie ok- nie padało :mrgreen: , świeciło słońce, ale był spory wiatr, który utrudniał rzuty i obserwację brań. fale "bez tragedii"- ze 3 metry :wink:

Jakoś,znajomo brzmi ,gdzie to?

Północna część hrabstwa Clare, południowo-zachodnia część Galway Bay.

Czyzby w okolicach Doolin :?::!: I jeszcze jedno, jesli to nie "tajemnica firmy" to zapytam : na co padl "kongerek"

Żadna tajemnica- (nie po to jest forum...?) miejsce to Ballyreen, peg no. 1-3.

przynęta - standard, mack+sqid, rig- nieco zmodyfikowany Pennel...

W SOBOTE DOGRYWKA :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przeczytania mojego listu-odpowiedzi na artykuł "enough is enough" z tego właśnie numeru, który ma się ukazać w marcowym wydaniu (dostępne od 10 lutego)

No Tomaszek, mocne... :twisted: może ten list zmieni chociaż trochę stereotypy na temat "non nationals". A ja bym strażników wyposażył jeszcze w pały :wink:

ps. no. 1 jak się sprawuje jaxonowski kręciolek :mrgreen:

ps. no. 2 czytałem na SAI o Twoich "topowych" planach. dopadłeś bestię :?:

ps. no.3 jak tam wyprawa z Maxem, doszła w końcu do skutku? :roll:

No dobra, wystarczy tych pytań...

pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tomaszek, mocne...
Dziękuję – starałem się ;)

tomek104, co do kręciołka jaxonowskiego to już miałem napisać Davidowi że by sobie oszczędził kosztów wysyłki :lol: ale potem pomyślałem że to by było nieuprzejme. Pewnie dostanę go w przyszłym tygodniu i na razie jestem pomiędzy ostentacyjnym rozwaleniem go młotkiem (wszystko sfilmowane i wrzucone na YouTube) a wystawieniem go w konkursie na haczyku z cyklu "co to za ryba" i zdjęcie szczupaka :lol:

Co do „topowych” planów to powiem tylko tyle że zostały znacznie poszerzone w sezonie 2008 a i odpowiednie zakupy zostały też poczynione - czekam na paczkę z BPS za 2 tyg powinienem dostać. O efektach nie omieszkam poinformować :arrow: odwiedzaj mój blog :cool: (bo nie wiadomo czy haczyk.pl dociągnie :( )

Co do wyprawy z Maxem to wiesz.... ten gość to Francuz. Ja do Francuzów mam nastawienie takie sobie, więc go skreśliłem. Mam obcykanych dwóch szyprów na ten sezon więc będę chciał skręcić wiele, wiele rejsów - w miarę możliwości z całą znaną i nie zbyt liczną obsadą (czarter 100% ;) ). Wypływać będziemy z 'Valencji' i z 'Dingle' - kto z miejscowych haczykowców zainteresowany - dawać na priv

PS.

Jaki masz nick na SAI? Patrzę na Twój avatar i myślę pisz chłopie w moim wątku!!!! :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostatni weekend ze "szkodnikami"(we Wtorek wracaja do Polski),wiec atmosfera rodzinna dominuje. Ale ze po porannych zamgleniach popoludnie stalo sie sloneczne ,zapadla decyzja: Na wycieczke !!!!Jak zawsze "nerwy" przy wyborze trasy ale na szczescie "ostatnie slowo' nalezy do----KIEROWCY :smile: .Takim oto sposobem znalezlismy sie w gorach Slieve bloom. Tak cwanie wybralem bo chcialem ponownie zobaczyc gorny bieg Barrow.Rzeka ma bardziej charakter strumyka ale przy niskiej wodzie( :mrgreen: he,he) znalazlem pare miejsc gdzie pachnie "kropkami".Zarowno na odcinku lesnyma5bd3a9283a1aa0em.jpg, przjsciowym f6765dfadba0e95em.jpg jak i srodpolnym 998887e34c6afd64m.jpg mozna spotkac pstraga. Kiedys sprawdze to doglebnie :smile: .Ciekawe jak Wam poszlo w ten weekend :?: .Coz to widze kolega Tomaszek sie nie przyklada i uzywa w swych postach kropek do tego nieprzyjaznych dla uzytkownikow forum :!::shock::mrgreen:

Pozdro-Radek.

P.S. W jednym z miejsc spotkalem "cos takiego" 21b3aae17dbbd767m.jpg(widac "to" w glebi) a na tej fotce od strony naplywu 1c006710bf5a1982m.jpg.Wiecie moze "co to" i do czego sluzy :?::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezły masz widok... to z okna

Szczerze mowiac to lokum wybrala malzonka tyle ze ja zbytnio nie oponowalem :smile:

jeśli tak, to chyba wędka cały czas zarzucona

He,he w grand-kanale wedkuje sporadycznie a pod oknem tylko gdy kompletnie "mnie przycisnie" :smile:

to coś pływa w tych kwadrato-prostokątach

Najlepsze miejsca w odcinku portowym kanalu to "stykanka" czyli tan kawalek ktory nalezy do kanalu i jednoczesnie do "doku"( :?: ).Wiaze sie to prawdopodobnie z tym ze w tych miejscach stateczki dosc czesto "hamuluja" sruba podczas manewrowania. Wtedy to wyplukuja "ciut "glebsze miejsca.A generalnie to rybostan typowy dla Irlandzkich kanalow. Z ryb "nie migrujacych" wystepuje szczupak i wegorz.Ten ostatni jest czestym "przylowem" jesli uzywamy czerwonych robakow jako przynety.Karpie wystepuja stadnie (okolo 5-8sztuk) jednakze przemieszczaja sie choc te ktore zamieszkuja port raczej go nie opuszczaja.Moze miec z tym zwiazek ze w okolicach portu przebywa dosc duze stado kaczek ,ktore "tubulcy" regularnie dokarmiaja.A poniewaz "rozkapryszone "ptaszyska nie wszystko zjadaja.... :smile: .Ploc,Okon,Leszcz i hybryda to rybu przemieszczajace sie w kanale.Zasada lokalizowania bialorybu jest prosta: jesli na danym odcinku woda jest klarowna(bez wzgledu na odcien :!: ),to odpuszczamy to miejsce na rzecz wody "zmaconej"(takze kolor jest obojetny :!: ).Co ciekawe to jesli juz namierzymy taki kawalek to efekty beda znacznie lepsze jesli woda plynie(raczej sie przemieszcza :smile: ) "do Dublina" :smile: .A prywatnie to wybieram Barrow bo i ryby w niej wieksze no i co rzeka to rzeka :smile:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Wam poszlo w ten weekend
byl ktos na weekendzie na rybkach ??

Tak jak się odgrażałem, w sobotę była dogrywka na Ballyreen :twisted: pogoda była lepsza, fale mniejsze i chyba przez to ryby też... :evil: a zapowiadało się ciekawie dublecik mini czarniaków z pierwszego rzutu,

dublet2type=i&key=A4eFUWwU3c&ft=f

, rozbudził nadzieję na niezłe brania. Niestety, oprócz czarniaków i niewielkich rdzawców nic konkretnego nie zechciało tym razem zainteresować się naszymi zestawami, aż w końcu, po mocnym braniu i nie bez oporów, ocean opuścił ten przyjemniaczek: krab2?type=i&key=YbgrFnI0qp&ft=f , po dłuższej chwili drugi krabik, postanowił zmienić środowisko kraby%20dwa?type=i&key=1XSkVztHPA&ft=f, a później jeszcze jeden...

W sumie wyprawa udana, kupa śmiechu, dobre towarzystwo, fura urwanych zestawów... :wink:

a że ryby nie chciały współpracować- cóż ich strata, może następnym razem... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu byliśmy na pstrągach. Woda ciągle lekko podniesiona, ale przejrzysta. W drugim rzucie za błystką wyszedł ładny potok, przewinął się na powierzchni i nie zdążył się zapiąć. następny rzut i siedzi. Już wiem dlaczego tak ostro atakował, musiał długo pościć- chudzielec potok%20o%20%C5%9Bwicie?type=i&key=pRtN22j38I&ft=f

Po fotce wrócił do wody, niech sobie podje przed następnym spotkaniem... :mrgreen:

Zmiana miejsca i przynęty (na magiczną gumkę :wink: ) szybko przynosi efekt w postaci następnego brania :razz: niestety po kilku sek. ryba spadla :mad: następne branie to już niezły kop i walka jak przystało na porządnego potoka. Ten był już nieźle wypasiony potokowiec?type=i&key=9Fbyfo1qru&ft=f

tak się wiercił, że trudno było pstryknąć fotkę :shock: w końcu się udało i po kilku następnych "wygibasach" odzyskał wolność wypuszczam%20pstr%C4%85ga?type=i&key=15FabmKitA&ft=f

do zobaczenia następnym razem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No jak tam Panowie? dzieje się coś?

W piątek wróciłem z Polski i jestem głodny informacji, bo na rybach jeszcze nie byłem.

Dzisiaj zrobiłem sobie "romantyczny" spacerek nad rzekę z moją Panią :wink: ale nie wygląda to zachęcająco- woda brudna, wysoka, spławów nie widać :cry: Łowicie już łososie? Ja jutro chyba wyskoczę, może jakieś srebrniaczeki już są :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten sam co mój kolega złowił (on co prawda regularnie łowi(ł) sandacze, ale to chyba tylko dlatego że wcześniej mu nikt nie powiedział że ich tu nie ma) ;)

W nadchodzącym tygodniu mam nadzieję na lepszą pogodę więc może się uda połowić.

Swoją drogą pytanie za 100pkt. Czy żeby łowić łososie na otwartym morzu potrzebna jest licencja? Ktoś coś wie? Oczywiście nie mówimy tu o sytuacji przekonywania oficera że 'ten łosoś był złowiony na morzu' gdy właśnie go pakujemy do bagażnika samochodu. Przecież wszyscy wypuszczamy złowione łososie :idea::arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.