Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

You! Witam mieszkam w Irlandii dokladnie w Tralee. Ryby lowie tylko z oceanu - rzeki, stawy i lodzie mnie nie bawia. Ulubionym miejscem jest Fenit (the pier) choc trudno tam ostatnio cos zlapac. Ostatnio zlapalem tam pare dogfish'ow i jedna Ray'e. Lowie z gruntu, wyjatkiem jest makrela - wtedy wiadomo...

ps. Tomaszek, w przypadku problemow z Mlynkiem chlopcy w Landers w Tralee wyczyszcza, naprawia za pare euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Siemasz Zaratustra, widzę ziomka. A czy opracowałeś jakies inne miejscówki poza tym okropnym pirem w Fenit? Ja najczęściej jeżdżę do Dingle, Ventry i na Slea Head. Bliżej Tralee próbowałem Spa i Fenit Island ale jak na razie bez efektów. Jak masz czas dawaj na PW to się jakoś spotkamy na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowilem na na plazach w na okolo finet tj Banna beach i te plaze po drugiej stronie oraz brandon. Do dingle zbyt daleko nie chce mi sie marnowac czasu na dojazd tam. W sobote w nocy bede znow na pier'e. Ostatnio chlopcy wyciagaja tam ray'a i dogfish, bream i skate fish- wiem ze jest tam pelno malej ryby (cos jak sandil) a gdzie mala ryba tam i duza;)

Przyznac trzeba, ze w okolicy fenit trudno cos zlapac ostatnim czasy, ale jak juz cos jest to duze... Czasem warto poczekac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie namiar na jakas stronke z info o stanie morza a glownie czasie przyplywu(lub odplywu). Z mojej wioski musze "cisnac" co najmniej 2h. po tutejszych sciezkach no i czasem nie trafiam w najlepsza pore :sad: . A jesli chce pogonic na zachod w dodatku na jeden dzien to "nerwy w rodzinie" przez cala droge :shock: .Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fenit spodziewac mozesz sie niemal wszystkiego (zroznicowane dno, wysokosc lustra wody).

Ja widzialem tam juz dogfish, ray, bass (nie jest tam wcale zadkoscia),

bream i kupe innych stworzen ktorych nazw nie potrafie wymienic.

Numer jeden na fenit to oczywiscie sider krab :D Duzym problemem jest to

ze trudno ostatnim czasy tam cos zlowic. Ryba bieze nocami przy odplywie.

Mysle, ze stalo sie tak glownie dlatego iz peir stal sie zbyt popularny.

Miejsce tamto przypadlo glownie do gustu polskim rybako-amatorom, ktorzy do

lowienia potrzebuja pare puszek taniego piwa. Dla przykladu pare tygodni temu spotkalem tam

lowiacego Polaka ok 22 lata. Lowil makrele na spining 6 hakowym zestawem na makrele - dodac nalezy ze byla godz. ok 23 w nocy. zapytal mnie zeby mu pomoc rozplatec linke - sam nie byl w stanie ;)

ps. widze ze masz "apetyt" na bassa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak na Fenit Island - odpyw w nocy.

No właśnie, tak jak napisał tpe, największym minusem piru jest tłok i mało przyjemne betonowe okoliczności. :(

A próbowałeś dostać się na miejscówki na Fenit Island? Tzn. nie plaże ale dalej na skałach? Ja całą zeszłą sobotę tam łaziłem ale nie udało mi się znaleźc dogodnego miejsca. Głównie przez płoty którymi Fenit Island cała jest poprzecinana :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:razz: Witam wszystkich wedkarzy w irlandii!!!!!!Pare dni nie pisałem ale zmiana pracy i za bardzo nie mam czasu nic napisac.Pare dni temu wybrałem sie na kanał w Salins i ani brania!!!!!wiec odpuszczam sobie ten kanał na jakiś czas!!!!!Dzisiaj rono wypad na Blessington i dwa ładne pstrągi na blache!!!W NIedzielny poranek tez mam zamiar wyskoczyc na małe wędkowanie bo w tygodniu niestety nie mam czasu...pozdrawiam wszystkich i życze połamania kija!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki niestety nie zrobilem :( Lowilem na koncu Pier'u kolo kamieni bo wlasnie w takich miejscach mozna zlowic Conger'a" Byl to dokladnie koniec odplywu, najnizsza woda, zero fal, ale fale to akurat malo istotne. Lowilem na filet z makreli na hak rozmiar 4 ;) na haku fluoroscencyjna osmironiczka. Przyneta lezala na gruncie, ryba wziela prawdopodobnie gdy sciagalmem przynete (na spiningu).

ps.

Oto ksiazka ktora zawiera wszystkie morskie ryby wystepujace wokol Irlandii wraz ze specyfikacja:

www.cfb.ie/pdf/fishbook.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, z ksiazek moge polecic"Sea fishing properly explained" autorstwa Ian-a Balla. W ksiegarniach mozna (chyba :roll: ) dostac kolejne wznowienie tej ksiazeczki. Pewnie ameryki nie odkryjecie , ale moze pare nowinek.. :roll: . At conger- czy uzebienie wegorzyka moze "zaszkodzic" zylce czy tez stalowe przypony to przesada :?: . widzialem takie zestawy na congera w niemieckim "Fish & Fang" . W prawdzie dawno temu ale widzialem. Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj bylem na krotkim wypadzie w Dun Laoghaire. Od 17-tej do 19-tej. Chcialem przetestowac "patyk i mlynek". Daly rade, choc uzylem za grubej zylki co skrocilo rzuty. Brania makreli albo zaraz po zarzuceniu( potrzeba dlugich rzutow :!: ) lub przy falochronie( zdecydowanie mniejsze ryby :!: ). Co ciekawe , calkowicie nie spisaly sie wabiki z pior( niebieskie, czerwone, czarne) a jedynie z folia "holo" . Wedkarz lowiacy obok stosowal prawdopodobnie zestawy do polowu sand eel-i gdyz brania mial non stop lecz z przewaga malych ryb. Musial miec chlop duza rodzine ,bo jak inaczej wytlumaczyc potrzebe zabrania kilkudziesieciu( a moze wiecej :?::!: ) ryb :shock: . No i najwazniejsze :!: . Zlowilem swoja najwieksza( jak dotychczas) makrelke- 45cm. Super ubarwiona, znacznie ciemniejszy grzbiet od mniejszych kuzynek. Ciekaw jestem waszych doswiadczen odnosnie wielkosci zlowionych makrelek :roll: .Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kolegów po kiju!!!!!!widze ze na forum cisza!!!!ja własniw wróciłem z kraju z 18 dniowych wakacji podczas których zaliczylem 3 dniowa zasiadke na paprocanach w Tychach i długo oczekiwane karpie zameldowaly sie na moich kijach.Chetnie wybralbym sie na wedkowanie morskie ale nigdy tego nie robiłem poza połowem dorszy,najwyzszy czs zrobic cos w tym kierunku,chetnie sie z kims wybiore???moze z kolega zza miedzy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.