Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów straszna cisza panuje na naszym forum :sad: ja dzisiaj wrocilem z miesiecznego urlopu i juz planuje wypad na sobote.Mam pytanko do kolegi Radka gdzie mozna kupic licencje na rzeke BARROW i w ktore miejsce najlepiej sie wybrac na pierwszy raz?????prosze tez kolegow o jakies wiadomosci co sie teraz dzieje na morzu czy warto sie wybrac???dzięki i pozdrawiam!!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam,to prawda ze zapadla cisz na forum i dobrze ze ktos probuje ja przerwac :!::smile:.Odnosnie pytanka o Barrow, ja kupuje pozwolenie w sklepiku wedkarskim w Monasterevin. Tu uwaga: jak wzmiankowalem wczesniej moga byc klopoty przy zakupie.Prawdopodobnie bedzie potrzebny potwierdzony adres( rachunek, Garda :?::!: ) i kto wie co jeszcze :!:.Gdy pytam "irysow" w pracy o pozwolenie na Barrow w rejonie Athy odpowiadaja ze "cale zycie lowia bez zezwolenia" wiec nie wiedza gdzie sie udac :!:.Przypuszczam ze mozna uzyskac info w sklepie ale ja go omijam bo wewnatrz "czuc antypolski klimacik" :!::sad:.A szkoda bo odcinek gdzie rzeka laczy sie z kanalem az pachnie ryba :!:.A,propos ciekawe lowisko, dostalem "cynk" od znajomego z "mojego"sklepu ze rzeka Figile jest dobrym lowiskiem niezlych szczupakow. W zeszlym sezonie zlowiono pare 5-tek i jedna 7-mke :!:.Jasne ze rekordy to nie sa ale.... Tyle ze znow "schody" bo woda zarzadza kolo z Clonbulloge znane z nieprzychylnego stosunku do obcokrajowcow.Podobno rodacy i "bracia Litwini" z Portarlington dali im powodow az nadto :!:.Mam powolac sie na znajomka ze sklepu to moze "cos "wskuram.Zobaczymy.A na tym lowisku zalezy mi nie z powodu "zebatych"(te niebawem obudza sie w Barrow), ale KLENI. Choc nadal jestem sceptyczny to juz dwie osoby zarzekaly sie ze mozna tam zlowic "wielkoglowego" :!:.Do tej ryby mam sentyment wiec chyba sie spreze i odwiedze "niechetny klub" :!::smile:. A wracajac do Barrow ,wody w niej niewiele i polowic mozna na razie "maluchy"-do 1-kg. Choc nadzieja zawsze jest. :!::smile:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies wiadomosci co sie teraz dzieje na morzu czy warto sie wybrac???

Kolega Tomaszek mieszka na plazy :smile:(przynajmniej z nazwy) to polawia w slonej wodzie regularnie.Pewnie juz widziales fotke z Bassem :!:. Ale do rzeczy.Mam informacje ze w porcie Dalkey mozna wynajac lodz w cenie 20E za godzine.Minimalny czas to 3 h.Lodka spokojnie miesci 3 wedkarzy wiec gdy rozlozy sie koszty jest prawie za free :!:.Jesli nikt nie ma "stazu" to odbedzie sie kruciutki instruktaz.W poblizu jest wyspa Dalkey Island ,okolice ktorej sa(podobno) niezlym lowiskiem rdzawcow,czerniakow i makreli :!:.To wlasnie ze wzgledu na biedne makrelki juz pare razy odmowilem udzialu we wspolnym wedkowaniu.Znajomek namawial mnie usilnie argumentujac ze: przez 3h,to mozna i 100 makreli zlowic :!::sad:.Rzeznia nie dla mnie :evil:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów w sobote postanowilem wybrac sie nad rzeke Barrow w Monasterevin troszke trwalo szukanie dobrego miejsca zdala od centrum co zakonczylo sie fiaskiem i musiałem udac sie w okolice mostu pod przeplywajacym kanałem.Miejsce malo urokliwe pelne zaczepów i płytki stan wody spowodowal ze po 15 minutach postanowiłem poszukac innego miejsca i udalem sie do miejscowosci ATHY gdzie rzeka wygladala znacznie lepiej.Przynętami interesowaly sie tylko okonie i nie było mi dane spotkac sie z zębatym mieszkańcem tej rzeki ale teraz po kródkim rozpoznaniu wiem gdzie sie wybierac i mam nadzieje ze w przyszla sobote bedzie lepiej!!!! :lol: a propo licencji z tego co dowiedzialem sie w sklepie w NAAS takowa nie istnieje jest to tylko ubezpieczenie w wys 20 euro na rok,które mozna otrzymac w sklepie w Monasterevin po podaniu tysiecy dokumentów i nie wiadomo czy wogóle sie je dostanie???? :evil: wiedz do końca to ja juz nie wiem jak tam jest z tym pozwoleniem, pytany przezemnie irlandzki wedkarz o licencje zabardzo nie wiedział o co mi chodzi. :grin::grin: pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo licencji z tego co dowiedzialem sie w sklepie w NAAS takowa nie istnieje

Goscie w Naas niewiele wiedza(podobnie jak reszta na wyspie :smile: ).Licencja obowiazuje i jest dostepna wlasnie w M.Maja jednak racje ze jest spory klopot z jej uzyskaniem.Dla przyjezdnych -praktycznie jest to niemozliwe :!:.

Miejsce malo urokliwe pelne zaczepów i płytki stan wody

Szczera prawda,Barrow w M. jest malo atrakcyjna.Dlatego lowie w okolicach mostu na autostradzie Dublin-Portlaois.

udalem sie do miejscowosci ATHY gdzie rzeka wygladala znacznie lepiej

W A. rzeka jest glebsza i moze troszke szersza :?: niz w M. Ciekaw jestem czy oblawiales odcinek "przed miastem" czy moze wlasnie miejski :?::!:.

przezemnie irlandzki wedkarz o licencje zabardzo nie wiedział o co mi chodzi

Sprawa jasna :smile: ,pracuje wlasnie w A. i kiedy pytam "irysow" o licencje to ZADEN nie potrafil mi powiedziec gdzie( w A.) sie udac.Na dodatek kazdy mowi: Radek ja lowie na Barrow(iles tam lat) i nigdy nie potrzebowalem zadnego pozwolenia :!:.

"Swoj " odcinek przy moscie odwiedzam teraz bardzo czesto a wtym tygodniu bede napewno we Srode i Czwartek, moze takze w Piatek.Jesli masz chec powedkowac w weekend ,daj znac to sie "dogramy".Jesli nie bedzie jakiegos kataklizmu pogodowego- "szczuply" gwarantowany :!:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W New Ross Barrow to syf na maxa ponoć najlepiej jechać trochę wyżej do Co. Kilkenny też kiedyś pytałem o pozwolenie ale irasy nie kumają kompletnie o co chodzi.

Kupiłem niedawno troche przynęt w Polsce i chciałbym sie wybrać nad morze na jakieś rybki ale nie wiem czy jest sens. Byliście może ostatnio? Co teraz można złapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliście może ostatnio? Co teraz można złapać?
Jestem ciągle. Bassy, bassy, bassy. Jak poszedłem z zestawem surfcastingowym to nałowiłem 100000 dogfishów. Miało być relaksująco a nie dążyłem usiąść na krzesełku jak miałem kolejne branie. Widziałem też jak z pieru ludziska łowili całkiem spore kalmary :shock: ale na razie nie mam rozeznania jak się za to zabrać i nie do końca jestem przekonany że chciał bym takiego złowić - choć z drugiej strony....

Poza tym niezastąpione makrele i kolega przy okazji łowienia bassów trafił troć. Dzisiaj oczywiście też jadę na bassy więc może i ja przyceluję w końcu "przy okazji" trotkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów po fachu :mrgreen: mam troszke czasu wiec napisze pare słów!!!!w sobote wybralem sie do portu DALKEY z zamiarem wynajecia lodzi i powedkowania,na miejscu okazalo sie iz sezon na lodzie skończył sie z dniem 1 pazdziernika i mily pan zaprosił nas na 1 Maja.Szybka decyzja i wedkowanie ze skał bez wiekrzej rewelacji :cry: hitem dnia okazała się foka która podczas holu makreli wziela sobie jedna z haczyka pomachała ogonem i odplyneła :razz:

W Niedzielne popołudnie umówiłem sie z kolegą RADKIEM z naszego forum na wspólny wypad nad rzeke BARROW pogoda dopisała zębaci mieszkańcy też wiec nic mi nie pozostało jak tylko podziekowac a wspólny wypad :wink: i mam nadzieje że nieostatni w tym roku!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z powodu trzydniowego weekendu(swiadomosc wedkarskiej presji)mialem sobie totalnie odpuscic wedkowanie.Jednak dzis nie moglem sie powstrzymac i wyskoczylem na bardzo krotki wypadzik.Rozsadek wygral z zamilowaniem.Zamiast nad Barrow pojechalem nad kanalek.Odcinek pomiedzy Athy a Vicarstown jest znany jako "szczupakodajny" ze wzgledu na trzcinowiska po obu brzegach kanalu.Niestety trzy czynniki spowodowaly iz wypad nie nalezal do udanych.1.Przejzystosc wody-wrecz "akwariowa".2.Miejscami skoszone czesciowo trzciny ktore wiatr zwial na wode tworzac plywajace "dywany".3.Pelnia i stosunkowo chlodne powietrze przy slonecznej pogodzie.A do tego zabraklo szczescia(i pewnie umiejetnosci :smile: ).Jedynie dwa "pasiaki" na wirowke :!::sad:.Plusem jest to ze woda w rzece podniosla sie troszke :!::smile:.Sprawdzilem wracajac :!:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj po nieudanym sobotnim wypadem nad morze wybralem sie nad Barrow i musze powiedziec że zaliczyłem tz.polski komplet zębatego na mojego lidera!!!{kolege Radek wie naco?}generalnie wypad udany i wszystko na to wskazuje ze trzeba odstawic na jakiś czas wedkowanie w morzu i pozostać przy rzece!!! :roll: pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam!!!! :razz: wszystkie dostalem w przeciagu 15 minut na odcinku od mostu do dębów!!! :wink: sztuki małe przedział 40-50cm,nastepne dwie godziny bez pobicia.pozdrawiam :grin:

Interesuje mnie czy ktoś z kolegó łowi teraz na morzu okolice Dublina???i jak wyniki????czy warto jeszcze nastawiac sie na morze??? :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedzialku zaczne polowanko na "zebatego" :!:.A dokladnie od Wtorku bo Poniedzialek "przeznacze" na zakup przynet mrozonych i sztucznych oraz innych "dupereli" :smile:.Jesli pogoda pozwoli to dzien w dzien bede nad woda od 4.30 do zmroku.Na kanalku "przecwicze" spinningowanie a na rzece mrozona makrele lub pstraga.Zobaczymy co z tego wyjdzie :?:.Tylko wody w rzece wciaz malo :!::sad:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany byly wielkie a wyszlo wielkie G. . Nad woda bylem jedynie we Wtorek(kanal) i we Srode(rzeka).Laczny czas pobytu nad woda -moze 1.5h :!::shock:.Wszystko przez to ze zaczely sie "overtime-y".No a dobrze jest "przytulic' pare groszy przed swietami :!::smile:.Przeciez tak naprawde jestesmy(przynajmniej ja !) tu dla pieniedzy :mrgreen:.Jutro tez praca czyli ostatnia szansa w Niedzieli :???:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"Aneks" do wspolnej pazdziernikowej wyprawy nad Barrow z esox26:

Piotrek tuz po zacieciu "zebatego" z zakretu b9d225e01446eff7m.jpg(sorka ze fotka cz-b ale "cudowalem" z roznymi opcjami i pozostala mi tylko taka :oops: )

szczupak jak to szczupak, nie mogl" na sile" to "dal noge" w brzeg 80ec61b8c6742fe3m.jpg

Gdy udalo sie go "wyploszyc"08aa8a196bb729edm.jpg

bylo "po meczu"3717a9cad2e7e70cm.jpg

Teraz tylko pozostalo "nacieszyc oczy"de91a0b81ead9624m.jpg22d7e5acf7b00dd4m.jpg

i obdarzyc rybe wolnoscia :smile:73eaee2d40188cdem.jpge068e70c33aac732m.jpg99e2bb8eb4413baem.jpg

Sorka ze tyle czasu nie wklejalem relacji ale fotki sa wycinane z filmu,potem przepisywane z formatu na format i na koniec do "Fotosika" :!: .Pewnie dla wiekszosci to "bulka z maslem "ale dla mnie to *^%^*)(*&)*# :!:.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.