Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar złowić dogfisha
Widzisz, problem z dogfishem polega nie tyle na tym jak go złowić, ile jak go nie-złowić :mrgreen:

Ryba zaczyna być aktywna o zmroku więć wieczorne nocne wędkowanie w sam raz. Hak około 2 z makrelką - z plaży rzut zawsze jak najdalej. Najlepiej załóż świetlik z dzwoneczkiem. W wędkarskich możesz kupić za €1.5 zestaw dwóch lampek diodowych (z baterią) + dzwoneczki. Dzwoneczek o tyle jest dobry że nie musisz się gapić na szczytówkę cały czas - po jakimś czasie możę Cię szyja rozboleć od zadzierania głowy do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Całą noc siedziałem praktycznie do rana... dwie wędki zarzucone bardzo daleko z portu wgłąb oceanu. Na hakach filety makreli i ani jednej ryby:/ Noc bezwietrzna o dziwo! niebo pełne gwiazd, stosunkowo ciepło było, był przypływ wysoki stan wody. Pogoda była jak marzenie aż trudno było przyjąć do siebie myśl porażki?? w takich warunkach musiało coś wygiąć kij!. Eh jedyne co brało to chyba kraby:/ bo podczas ściągania zestawu można było zobaczyć że przynęta jest "obrąbana" z każdej strony.... Jak sobie poradzić z tymi krabami to ja już nie wiem:/ Nie pomaga podwieszony korek - który unosi przynętę nad dnem :/ Może akurat ryby miały wtedy taki dzień? Heh kolejna rzecz co chwila coś pluskało w oddali i na pewno nie były to fale gdyż tego dnia tafla wody była niczym spokojne jezioro:/ Co w takim razie było nie tak???? Może zbyt dalekie rzuty? nie mam pojęcia co mogło być przyczyną tak nieudanej |wędkarsko| wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia co mogło być przyczyną tak nieudanej |wędkarsko| wyprawy.

Myślę,że właśnie ta super pogoda... Już nie raz się przekonałem, że musi wiać, nie jakaś tam wichura, ale coś musi mieszać wodę. Widocznie same pływy nie wystarczają... A co do tych dalekich rzutów, to jak łowisz na dwa kije, to jednym rzuć ile fabryka dała, a drugim próbuj bliżej, zwłaszcza że jak pisałeś wcześniej jest to głębokie łowisko. Na odpływie zobacz gdzie kończą się umocnienia piru i rzucaj nie daleko od kamieni. Obławiasz jednocześnie dwa miejsca i wiesz gdzie są ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh kolejna rzecz co chwila coś pluskało w oddali i na pewno nie były to fale gdyż tego dnia tafla wody była niczym spokojne jezioro
Na 99.9% były to cefale (mullety). Jak je złowić to osobny wątek można by założyć. Jak to powiedział znajomy wędkarz "very hard, almost impossible". Oczywiście przesadzał ale trzeba się przygotować. Więc na razie daj sobie spokuj i poprzestan na dogfishu an początek. Może spróbuj zmienić miejscówkę bo "w porcie" różnie może wyglądać. Ja osobiście staram się unikać wszelkiej zabudowy, betonu, tłoku i smrodu smaru jaki zwykle uświadczysz w porcie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem oto co się działo w niedzielę....

Pierwsza w tym roku wyprawa na łódz. Wypływaliśmy ze Spiddal na łodzi Maigdean Mara.

Ryby dopisało, pogoda też nie najgorsza, a co najważniejsze atmosfera na łodzi super, chociaż niektórzy znosili bujanie nie najlepiej

na%20%C5%82odzi....jpg

mimo trudności ( oraz nudności :wink: ) wędki co chwila kłaniały się wodzie

branie....jpg

Łowiliśmy w dryfie na głębokościach od 10 do 55m. łowienie z kotwicy odpuściliśmy, bo przez cały dzień nikt nie złowił nawet jednej makreli, w związku z czym nie mieliśmy przynęt, które moglibyśmy wykorzystać łowiąc stacjonarnie. Nikt jednak nie narzekał, a zwłaszcza ja, bo zabawa z rdzawcami i czarniakami była naprawdę przednia. Oprócz w/w gatunków padł jeden ling i tube gurnard. Na małą liczbę gatunków miał wpływ sposób łowienia i przynęty. łowiłem na pilkery od 90 do 160g. z dwiema przywieszkami. Jedna to sandeel Gulpa, druga to sztuczna "mucha" przypominająca krewetkę. Rybom barzo zasmakował taki zestawik i dublety, oraz "trójki" nie były rzadkością...

tr%C3%B3jka.jpg

nieźle walczyły na lekkim sprzęcie, zwłaszcza z kiedy "wychodziły" z głębokości 50 m.

tr%C3%B3jka%20na%20pok%C5%82adzie.jpg

te większe dawały popalić jeszcze bardziej.

druga%20tr%C3%B3jka.jpg

Ogólnie bardzo udany dzień i niezła rozgrzewka przed następną wyprawą.

Chociaż jest i minus; znowu nie złowiłem dorsza... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos o sprzecie,bo piszesz

tomek104 napisał/a:

nieźle walczyły na lekkim sprzęcie,

a na fotkach widze "katarynki" slusznych rozmiarow :wink: .

Pozdro-Radek.

Cześć "sokole oko" :wink: , ale masz rację, ten multik na zdjęciu, to sprzęt "łodziowy", na który łowił kolega robiący zdjęcie... na zdjęciach widać moją skrzynię- ta szara, w której zmontowałem sobie rurki w które wkładam kije na które akurat nie łowię. Na takie łowienie zabieram trzy kije (z łodziowych nie korzystam) dwa z nich to Dragony- jeden 2.7m, cw. do 150g, drugi 3.00m, cw 150/200/250g (trzy wymienne szczytówki) plus dwa mitchelle avocet 7500, na jednym plecionka 0.12, na drugim 0.17 whiplash pro berkleya. Trzecia wędka to zestaw z multikiem, dł. 2.4m, 12-20 lbs, do łowienia "na kotwicy". Tego dnia używałem tylko pierwszej wędki...

A więc lekko, czy nie lekko? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byla zylka to powiedzialbym ze ultra lekko :wink: .
- dobre... :mrgreen:

Większość to rdzawce. Czarnaków mniej i mniejsze. Z resztą nigdy nie trafiłem, żeby czarniaków było więcej... a co dziwne nie trafił się żaden "komplecik" mieszany :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Mam pytanko. Poszukuje 2 miejsc na lodzi, na Ocean/Morze w dniach 25,31 Maj lub 1,2 czerwiec.

oczywiscie za odplatnscia, jakby ktos cos wiedzial bylbym wdzieczny

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje 2 miejsc na lodzi, na Ocean/Morze w dniach 25,31 Maj lub 1,2 czerwiec.

Witaj, 31 maja płynę, ale mam komplet. :neutral: Jak się ktoś ewentualnie "wysypie" to dam znać :mrgreen:

witaj

ok bede czekal jakby cos bylo wolnego to pisalbym sie na 2 miejscowki

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzis okazje powedkowac "na zachodzie" niedaleko Doolin(pare fotek wkleilem w "Jak dzis bylo na rybach").Co ciekawe trafilem na odplyw a mimo to ryby (Rdzawce)zerowaly doskonale :!: .Zdecydowalem sie na metode ze splawikiem(sugestia pewnego "angola") i okazalo sie ze wybor byl calkiem niezly.Przynenta byl sandeel(mrozony,tu uklon w strone kol Tomaszek-a).Wpadlo dziewiec sztuk co na trzygodzinny czas lowienia bylo calkim niezlym wynikiem(dla mnie oczywiscie :smile: ).

Co najciekawsze widac krazace w grupkach Bassy :!: .Mysle ze to "mama" i "adoratorzy.Jesli tak to samica(samice :?: ,nie jestem pewien czy widzialem rozne czy tez ta sama grupe ryb) byla najwieksza w stadzie :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której strony Doolin łowiłeś?

Tak "administracyjnie" patrzac to teren ten jest przypisany do Doolin.Na pewno kojarzysz maly port z ktorego plywaja stateczki na wyspy. Lowie na przeciwleglym brzegu.Jest tam pole namiotowe i spory parking.Idziesz prosto za tenze parking i dochodzisz do cypla.Ja preferuje jego prawa strone.Jest zawsze ciszej i spokojniej :smile: .Za mini zatoczka jest super miejscowka az "pachnie ryba" :smile: .Wielkie kamienne bloki leza w wodzie.Nikt tam nie lowi bo podobno nie ma szans wyciagnac ryby(zwlaszcza wiekszej).Zaczep na zaczepie.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem znów nocną zasiadkę na ocean... Czekam czekam nagle branie i normalnie byłem święcie przekonany że ciągnę jakąś niezłą rybę... Rozczarowanie nastąpiło za moment...

Ale nie dam się wyciągnę w końcu tego dogfisha choćbym miał siedzieć 24 na dobę! Pozdrawiam

post-4059-14544971568656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.