Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karta w Szczecinie


Demonics

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Chciałbym wyrobić sobie karte wędkarską. Nie wiem na jakiej ulicy mogę to zrobić. I ile mnie będzie to kosztowalo?? (Chodzi mi o wszystkie składki i opłaty). Jakie pytania mogą być?? Dzięki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

możesz na Turzynie w sklepie "U prezesa", możesz zapytać w "Kleniu" na ul. Partyzantów (koło Rockera, kolo Galerii Centrum) lub w zarządzie szczecińskim PZW na Mickiewicza 3.

http://www.pzwszczecin.com/kola.html'>http://www.pzwszczecin.com/kola.html - wykaz kół w Szczecinie

http://www.pzwszczecin.com/ - PZW Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj DEMONICS , ostatnio przerabiałem taki "problem" koszty wyglądają tak: Karta wędkarska (5 zł znaczek skarbowy :grin: w urzędzie miasta + 30 zł egzamin :sad: ) , po otrzymaniu karty udajesz się do koła i wyrabiasz ksiązeczkę członkowską 5 zł , opłacasz wpisowe 25 zł :sad: , płacisz składke 56 :sad: i opłacasz znaczek na bieżacy rok :sad: (zależnie woody nizinne + dopłata za spining :sad: lub wody górskie - 90 zł :cry: (spining wliczony) dotego jeszcze możesz dokupic pozwolenie na połów z łodzi :mad: )

Wszystkie ceny znajdziesz na stronie pzw szczecin.

Jak to zsumujesz na Dzień dobry rzucasz ponad 200 zł , troszke dużo ale z drugiej strony za tą sumę nie dostaniesz nigdzie tyle relaksu nad wodą :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Myślę że egzamin zdany w Gdańsku nie powinien przeszkadzać w otrzymaniu karty w Szczecinie. W końcu jak zdasz maturę w Szczecinie to na studia w Poznaniu możesz startować :wink: Przejdź się lepiej jednak na ul. Mickiewicza 3 (pod górkę od ul.Bochaterów Warszawy w stronę Al.Wojska Polskiego zaraz za terenem gimnazjum, po lewej stronie) jest PZW Szczecin i tam zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Karta wędkarska to karta wędkarska jak i prawko np: na terenie polski wazne jest wszędzie , karta podobnie inaczej jest, jesli chodzi o konkretne pozwolenia na połowy w danym regionie ale o tym chyba pisać nie trzeba :cool:

Pozdrówka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

trochę offtop za to przepraszam ale nie ma sensu zakładać osobnego tematu :mrgreen:

Pytanie:"Czy Okręg Szczecin i Okręg Gorzów podpisały porozumienie ze sobą jak w tamtym roku?"

Pytanie':"Jeśli nie to czy mam prawo z kartą z Okręgu gorzowskiego wędkować w Szczecinie(pytam sie bo w czasie kontroli na dziewokliczu policjanta nie obchodziło z jakiego kola/okręgu jestem tylko czy mam znaczki )?"

Będę wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy Okręg Szczecin i Okręg Gorzów podpisały porozumienie ze sobą jak w tamtym roku?"
Niestety nie, Gorzów wypiął się na nas w tym roku stwierdzając że u nich teraz jest tyle ryb że nie mogą zgodzić się na tak niskie opłaty jakie mamy w Szczecinie :???:
Jeśli nie to czy mam prawo z kartą z Okręgu gorzowskiego wędkować w Szczecinie
również nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech napisał/a:

Jeśli nie to czy mam prawo z kartą z Okręgu gorzowskiego wędkować w Szczecinie

również nie

Samą kartą chyba tak, tylko kwestia miejsca gdzie opłacisz składki. Czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie to teraz ja sie zmotałem :razz:

jeżeli mam kartę z gorzowskiego i tam wykupione znaczki to nie mogę wędkować w szczecinie ?

czy znowu jeżeli mam kartę z gorzowskiego to nie mogę wykupić znaczków w szczecińskim ?

Ostatni sezon (mój pierwszy w szczecinie) był dosyć udany jak na nieznaną wodę a teraz mi te dranie z Gorzowa odcinają dostęp do wody ;/ akurat jak sobie kurw.. sprawiłem nowy sprzęt na "nowy" sezon :mad:

jedno jest pewne ze studenckiego wiktu to ja dwóch składek nie opłacę :D

Niestety nie, Gorzów wypiął się na nas w tym roku stwierdzając że u nich teraz jest tyle ryb że nie mogą zgodzić się na tak niskie opłaty jakie mamy w Szczecinie

co do tych ryb to ja nie wiem gdzie oni je mają, jak narazie większość jezior w mojej okolicy wydzierżawiła jakaś spółka AKME :D jako PZW mamy tam prawo jeszcze łapać do 2010 ale boje sie ze do tego czasu to tam nawet drobnicy nie zostanie

jak to w polskim zwyczaju wydzierżawią na kilka lat wyłapią co sie da i zostawią bezrybny akwen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie

To skąd masz kartę nie odgrywa roli - ważne że ją masz :)

To gdzie masz wykupione składki (znaczki) - odgrywa role :(

W tym wypadku niestety bez porozumienia, a z wykupionymi składkami w Gorzowie nie będziesz mógł sobie połowić na wodach PZW Szczecin :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
"14 marca szczeciński okręg PZW podpisał porozumienie ze swoim odpowiednikiem w Gorzowie Wlkp. w sprawie udostępnienia swoich łowisk. Dzięki temu w 2008 roku wędkarze z obu okręgów nie muszą wnosić dodatkowych opłat."

Cytat z "Kuriera szczecińskiego".

w celach aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć. Przepraszam, że zadaje takie głupie pytania, ale szukałem tego na necie i nie mogę tego nigdzie znaleźć. Chodzi o to, że zdałem ostatnio ten egzamin do karty w lubuskim (z wczesniejszej rozmowy wnioskuje, ze normalnie u nas w Szczecinie jest takowy uwzgledniany) i powiedzieli mi, że teraz muszę iść do starostwa wyrobić kartę, czyli rozumiem, że mam iść do Urzędu Miasta. No i właśnie stąd moje pytanie- do jakiego wydziału, bo na necie nie mogę znaleźć oraz co muszę mieć przy sobie i ile pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majchas, idziesz tutaj:

WGKiOŚ-XVI

WYDAWANIE KART WĘDKARSKICH

Podstawa prawna: art.7 ust. 2 ustawy z dnia 18.04.1985 r. o rybactwie śródlądowym (tj. Dz. U. z 1999, Nr 66, poz. 750 z późniejszymi zmianami).

I. WYMAGANE DOKUMENTY:

1. Zaświadczenie komisji egzaminacyjnej P.Z.W. stwierdzające, że zainteresowana osoba złożyła egzamin ze znajomości ochrony i połowu ryb.

2. Załączniki:

* zdjęcie bez starych pieczęci z opisem (imię, nazwisko, adres zamieszkania, podpis).

II. OPŁATY:

Opłata w kasie Urzędu w wysokości 10,00 zł.

III. TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY:

Od ręki.

IV. JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (WGKiOŚ).

V. TRYB ODWOŁAWCZY:

Nie przysługuje.

Poniżej źródło:

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Szczecin

Czyli na dużej sali UM po lewej stronie patrząc od wejścia pod oknem jest kasa a naprzeciwko załatwisz sprawę. Praktycznie siedząc na krześle w jednym okienku wyrabiasz kartę a w drugim płacisz. Środek pływający też rejestruje się tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.