Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dodać zdjęcie na forum?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Fajnie byłoby wrzucić fotke w opis. Jakoś byłoby bardziej obrazowo ;)

Wiem że sie da, tylko jak ... napisz proszę tę tajemniczą formułę i jakie opcje odznaczyc przy tym. Pewnie duzo kolegów wykozysta tę dogodność.

Dla przykładu podam link z innego forum .... sam oceń

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=8961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

bezpośrednio z komputera nie da się pokazać zdjęcia.

trzeba znaleźć w internecie jakieś wolne miejsce dla zdjęć i je tam przerzucić. Następnie podać ścieżkę jak powyżej i będzie sie wyświetlać na forum.

Forum, które mi wskazałeś tak robi. Z tym, że oni prawdopodobnie udostępniają użytkownikom, część swojego serwera na takie zdjęcia.

Rozwiązania są dwa:

1. trzeba sobie założyć prostą stronę www na darmowym serwerze np: republika.pl powklejać na nią swoje zdjęcia i ścieżkami kierować tu na forum.

2. Musiałbym udostępnić, cząstkę swojego serwera na takie zdjęcia i to generalnie nie jest problem bo serwer jest duży. Niemniej zdjęcia które maja większą objetość od tekstu generują większy trransfer. Tym samym, zwiększy sie mięsięczny transfer serwera na którym jest portal.

W marcu ze względu na rekordową jak dotychczas ilość wejść na strony haczyk.pl transfer osiągnął swoje możliwości. Więc czekałyby mnie dodatkowe koszty wykupienia większego transferu.

Generalnie nie jestem przeciw temu pomysłowi, ale muszę to policzyć i przede wszystkim skonsultować ze swoim informatykiem.

Pozdrawiam

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dopóki będę miał miejsce na serwerze, możecie takie zdjęcia podsyłać na haczyk@haczyk.pl z opisem do jakiego tematu. Będę je wklejał a później coś wymyślę, aby każdy mógł to robic bezpośrednio od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tomik ja jeszcze w sprawie fotek, czy tylko do opisów fotki, nie stety nie

mam cyfraka i nie moge odrazu wrzucać je na porta. Może mała galeria,

albo co innego no niewiem. Wydaje mi się że fotki mogą rozruszać lepiej

forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Póki co jezeli chcecie wstawić zdjęcie sami, wstawiajcie w sposób, który podpowiedziała" Monika":

1. Wchodzimy na stronę http://www.imageshack.ws/index.php

2. Używając opcji "Wybierz" wybieramy zdjęcie z naszego komputera (proszę o nie wklejanie za dużych formatów, później zajmiemy się określeniem) i klikamy "Host it"

3. Kopiujemy link, który znajduje się w "Thumbnail for forums (1)"

4. Wklejamy go w swoim poście i gotowe

5. Jeśli chcemy zdjęcia wklejać oboko siebie, a nie jedno pod drugim, to po prostu linki wklejamy jeden obok drugiego z jednospacjowym odstępem

Jes na nowym forum opcja Galerii, ale musze jeszcze dokładnie ją "prześwietlić" stad byc może dodawanie załaczników niedziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hahaha, na jaka czeresnię? Kto by je na to łowił. Na granaty!!! Oooo!!!! Same do pontonu wskakują :lol:

Ale powaznie ... to próbka zdjęcia, czy mi "wejdzie" i padło na to. Jesli chciałbym błysnąć, to na pewno nie tą fotką i nie tutaj, tylko po co ;) Mogłoby być również inne, np .... "u cioci na imieninach" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdjęcia wiecie jak wklejać. Prosze tylko zmniejszajcie je przed dodaniem bo nam sie forum będzie nie w ta stronę co trzeba rozszerzać 8)

Wklejajcie zdjęcia np: 500/375 pikseli

Przy okazji szybciej sie będą wczytywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.