Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowienie ryb w pażdzierniku


Jarecki01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może i głupie pytanie ale po to jest ten dział czytam o łowieniu ryb w zimnych miesiącach i podobno ryby spokojnego żeru nie biorą . Ja wybieram się na staw niedaleko .  Jest płoć, okoń , jesiotr , karaś , karp , amur ,sum lin , sandacz i szczupak . Jedna wędka ustawiona na spławik a druga będzie methoda . Zakupiłem method feeder groundbait ready smak truskawka jaxon ( doczytałem że słodkie smaki już nie są na tą porę roku ) oraz premium feeder jaxon i premium karp lin karaś też jaxon oraz  2 koszyki 30g z foremką . Jestem początkującym wędkarzem byłem kilka razy na rybach brania były wszystko spoko tylko nie nęciłem . Teraz mam zanętę i będę działał i tu moje pytanie czy smak truskawkowy otwierać i używać czy zostawić go na lato . Nastawiam się na ryby spokojnego zeru jest sens jechać na weekend nad staw czy sobie odpuścić bo nic z tego nie będzie . Jak już jest sens to zrobić mix z tych zanęt czy używać jednej z nich a jak tak to jakiej

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Właśnie teraz ryby zaczęły intensywnie żerować, żeby nabrać tłuszczu na zimę. Osobiście, jeżeli woda nie zamarza łowię karpie przez cały rok. Musisz jednak pamiętać o tym, że aktualnie ryby żerują mniej intensywnie niż w lecie i potrzebują wysokowartościowego pokarmu. Najlepszymi przynętami teraz są wszystkie "śmierdziele" typu ryba, kryl, rak itp. Za dużo też nie można nęcić, najlepiej trochę zanęty sypkiej żeby smużyło oraz jakiś dobry pellet i kilkanaście kulek, część całych i kilka rozdrobnionych. To wszystko co Ci napisałem dotyczy łowienia karpi, więc chcąc łowić jakiś drobniejszy białoryb musisz wziąć na to poprawkę i zmienić trochę zanętę, chociaż sypka + drobny pellet będzie jak najbardziej wskazana.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarecki01 napisał:

Witam może i głupie pytanie ale po to jest ten dział czytam o łowieniu ryb w zimnych miesiącach i podobno ryby spokojnego żeru nie biorą . Ja wybieram się na staw niedaleko .  Jest płoć, okoń , jesiotr , karaś , karp , amur ,sum lin , sandacz i szczupak . Jedna wędka ustawiona na spławik a druga będzie methoda . Zakupiłem method feeder groundbait ready smak truskawka jaxon ( doczytałem że słodkie smaki już nie są na tą porę roku ) oraz premium feeder jaxon i premium karp lin karaś też jaxon oraz  2 koszyki 30g z foremką . Jestem początkującym wędkarzem byłem kilka razy na rybach brania były wszystko spoko tylko nie nęciłem . Teraz mam zanętę i będę działał i tu moje pytanie czy smak truskawkowy otwierać i używać czy zostawić go na lato . Nastawiam się na ryby spokojnego zeru jest sens jechać na weekend nad staw czy sobie odpuścić bo nic z tego nie będzie . Jak już jest sens to zrobić mix z tych zanęt czy używać jednej z nich a jak tak to jakiej

 

Pozdrawiam 

Witaj, widzę że mieszkasz całkiem niedaleko mnie ( +- 10/12 km ) :), napisz na które łowisko się wybierasz to może coś więcej podpowiem. Czasami bywam na łowiskach w okolicach Krakowa i tak jak napisał poprzednik, jeśli niema mrozów i lodu można białoryb łowić praktycznie cały rok.

Ubiegłego roku karpie z powodzeniem łowiłem prawie do świąt, bardzo dobre wyniki jesienią mam na pellet i małe kulki typu halibut/scopex/shellfish itp. Co do metody jesienią raczej nie podpowiem bo w zasadzie łowię tym sposobem dopiero od wiosny, a teraz uganiam się za drapieżnikiem i białorybu chwilowo nie łowię :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc tak że jadę w sobotę . Co do lowiska jeżdżę do miejscowości Paszkowka lowisko Pod Dębem tam mam najbliżej ale jest szansa jak znajomi się zadeklaruja pojedziemy w sobotę na lowisko Kowboja . Jutro wieczorem pewnie będę wiedział . Jak pojadę sam to pewnie pod Dębem . Jaki ten świat mały może się kiedyś spotkamy na rybkach . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc spędziłem dziś cały dzień na rybkach Łowisko Kowboja . Atakowaliśmy na 4 wędki wszystko z gruntu ze sprężyną i moja wędka z method feeder . Nic nie drgnęło , zanęty począwszy od haibuta skończywszy na truskawce . Białe robaki , czerwone , kukurydza nic .  Było jeszcze 3 wędkarzy ale to już nie amatorzy z jakąś boją która im pływała po stawie w zasadzie nie wiem do końca co to było ale też słabo u Nich chyba jedna rybka . Najwidoczniej nie ten dzień . Dużo się dowiedziałem i przede wszystkim muszę wymienić wędki :) no ale początkujący zawsze ma pod górkę ;) jutro też jest dzień 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.