Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kij na sandacza


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Padło na Speed Powera. Pierwsze wrażenie, akcja podobna do Daiwy Exceler Jigger może trochę szybsza. Wiem, że na sandacza polecacie bardzo szybkie kije x-fast ale mi akcja troszkę bardziej progresywna odpowiada. W brew wielu opinią jest sporo szybszy od Distance Powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam szukam kija na sandacze z serji dragona guide select jakie modele polecicie ? Team Dragon odpada bo te kije juz mam obcykane z gory dziekuje za odp Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzar główek od 7 do max 25g w wyjatkowych okolicznosciach najczesciej bedzie to 7-17g . Mysle nad Busterem albo Banditem co do Bandita to nie jestem pewien czy bedzie on odpowiedni a z koleji buster moze byc troszku przysztywny ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS do 35g to beda juz naprawde kije od szczoty ..

Przecież kij do 25g będzie tak samo sztywny. Tylko ten będzie pracował z lżejszymi główkami. W takim razie weź sobie coś do 28g. Tylko już jak założysz główkę 25g to nie będzie ci się komfortowo łowiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest proste ze wędka do 35g będzie sztywniejsza od tej do 25g . Wędka nie może poddawać się . Na ta do 25g założył bym główke 30g+guma i kij nie pracował by tak jak powinien (szczytówka poddawała by się) co spowodowało by dłuższy start przynęty z dna i nie mógł bym jej odpowiednio poprowadzić . Słyszałem ze gs mają zaniżone cw ale nie miałem nigdy w łapie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS do 35g to beda juz naprawde kije od szczoty ..

Określenie "sztywny" nic nie mówi o wędzisku.

Określając wędzisko należy używać dwóch parametrów: akcja i ugięcie.

Ten twój "sztywny" kij będzie pięknie pracował i uginał się pod rybą i będziesz bardzo zaskoczony.

Nie uginająca się szczytówka jest wskazana jedynie łowiąc na ciężkie gumy lub koguty, z łodzi. A ty nic o łodzi nie piszesz, czyli będziesz łowić z brzegu i wtedy przyda ci się lekko pracująca szczytówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisalem , ze chcem sztywna szczytowke ? Nie wydaje mi sie

A, że takiej nie chcesz też nie napisałeś ;)

W każdym razie, mój team dragon do 35g obsługuje bardzo dobrze główki od 15 do 30 gram. I nie jest w cale sztywny. Nawet kolesiowi co lubuje się w parabolikach się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci wedek opisuja spiningi prawie zawsze fast xfast dlatego bo sie lepiej sprzedaja prawda wychodzi dopiero pozniej nad woda. I trzeba sie zastanowic jak zamierzasz obserwowac sandaczowe pstrykniecie patrzysz na plecionke szczytowke czy po prostu czujesz w rece wedka musi byc wysokomodulowa najczesciej opisuja ja jako IM8 czysty wegiel bez dodatku szkla masz mozliwosci transportowe kup wedke 1-czesciowa taka wedka nie ma przesztywnien pracuje równo na calej dlugosci. Ja mam dwie wedki jedna to Dragon milenium wobler 10-35 to moj kij ktorym lowie na lekko drugi to kij castingowy 1 sklad opisany do 3/4oz czyli po naszemu 21g o dziwo jest mocniejszy niz dragon lowie nim na koguty. Dlaczego casting bo jest mega lekki nie bola mnie juz plecy po wielogodzinnym maratonie wedka wysokomodulowa czyli IM8 juz nie musze sie gapic w plecionke czy szczytówke. Multiplikator nie ma kablaka plecionke nawijasz bezposrednio na szpule w czasie pstrykniecia czujesz to tak jakbys nawijal plecionke bezposrednio na palec. Sa tez minusy musisz sie nauczyc tak jakby od nowa rzucac przyneta i dosc duza cena calego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i nie ma wedek bez dodatku szkla ale musi go byc jak najmniej IM8 to najwyzszy modul sprezystosci wiec nie wierze w wedki z napisem fast xfast za 200pln to jest technologicznie nie do zrobienia. Cena samego blanku np.Batson to 300pln w gore a gdzie reszta komponetow. Czasem sie zdarza trafic dobre wedki seryjne naprawde tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.