Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wiadro do zanęty


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje w jakim sklepie internetowym ( i za ile) mogę kupić duże wiadro zanętowe z przykryciem. (Np. Sensas) oczywiście nie jest ważna firma. A może ktoś ma używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki maniek ale w tym sklepie jest tylko jedno wiadro plastikowe i w dodatku bez zamknięcia. Właśnie o to chodzi żeby duże i z zamknięciem a to już problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam ... jako że nad wodę dojeżdżam głównie na rowerze lub komunikacją miejską planuje zakupić taki wynalazek ... Chodzi mi przede wszystkim o mobilność ... Patent na pierwszy rzut oka fajny ponieważ takie wiaderko składamy ... wrzucamy do plecaczka i w drogę ... !!! Ale jak zwykle przed zakupem chciałbym poznać Wasze opinie na temat w\w sprzętu :) !!! ... Chodzi mi głównie o to czy zdaje to egzamin w praktyce ( rozrabianie zanęty ) ... INFO przydatne dla mnie a może i znajdą się inni zainteresowani :) POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie "wiadro" i szczerze powiedziawszy używam go tylko jako torbę :P Do rozrabiania zanęty według mnie nie bardzo się nadaje, ponieważ jest za miękkie i ciężko się w nim miesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raczej odradzam wiadra materiałowe. Ciężko się w nich miesz zanętę, a o przesianiu to można zapomnieć. Może ewentualnie służyć jako pojemnik na zanętę już rozrobioną i przesianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozrabiania zanęty według mnie nie bardzo się nadaje, ponieważ jest za miękkie i ciężko się w nim miesza...

Wypatrzyłem takie " wiaderko " FAPS WŁOSKIE WIADRO ZANĘTOWE Z KLAPĄ 35cm

http://allegro.pl/item951740569_faps_wloskie_wiadro_zanetowe_z_klapa_35cm.html

Moim zdaniem wygląda dość solidnie i stabilnie ... Co myślicie ??

[ Komentarz dodany przez: madi: 16-03-10, 22:21 ]

W Regulaminie wstawiania linków do aukcji jest wyraźnie zaznaczone aby opisać przedmiot, którego dotyczy. Tym razem zrobiłam to za Ciebie, następnym już nie - dowalę krechę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no chyba właśnie zaryzykuję i kupię ... jak przyjedzie i przetestuję to opiszę swoje wrażenia ... wiadomo że w takim przypadku zawsze jest " coś za coś " i do mieszania zanęty " sztywne " wiadro nie będzie miało sobie równych ale niestety życie zmusza Nas do chodzenia na kompromisy :) !!!

PS. Dzięki za poprawkę postu ... sory ale świeżaczek jeszcze jestem !!!

POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie wiadro nadawało by sie do przetrzymywania żywców ? Zamowiłem pokrowiec gdzie własnie gratisem było takie wiadro, a że nie stosuje zanęt sypkich nie bede mial z niego raczej pożytku. Jak dużą nieprzepuszczalnościa wody to wiadro sie "prezentuje" wie ktos moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła mi się taka uwaga na w/w temat wiader,że producenci sprzętu wędkarskiego są oderwani od rzeczywistości.Bo konia z rzędem temu kto kupi sito mniejsze niż 35 cmm lub wiadro mniejsze niż 17 l.Rozumiem "zawodowcy" potrzebują takich wielkości ale zwykły wędkarz jakich mnóstwo sie spotyka nad wodami potrzebuje rozrobić 2kg zanęty i nie bedzie taszczył dużych wiader.Jakie ma wyjście?wykorzystać nieuwage małżonki i pożyczyć miske z kuchni lub wziąć wiaderko po farbie które przy lekkim uderzeniu pęka i resztki po nim często niestety znajdujemy nad woda.Reasumując chcemy mniejszych sit ok 27 cm średnicy i płytkich wiader do nich 6 l pojemności.Luka na rynku,może ktoś się tym zajmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summer - ja tez nad wodę śmigam rowerem lub komunikacją, więc znam ból koniecznej kompilacji sprzętu do jaknajmniejszej pojemności. Od dwoch sezonów urzywam wiadra materiałowego i dzięki temu odpało mi wożenie kolejnego manelu. Na 2 kg zanęty spokojnie wiaderko takie starczy, a jak trzeba przetrzeć przez sito to wystarczy wpakować sito i miskę do pokrowca na siatkę, kóry tak czy siak zabrac trzeba. Faktycnzie troche problemu z czyszczeniem jest, bo włazi zanęta w szwy, ale coś za coś. Po tym jak mi się o 4 rano w metrowej trawie wysypała skrzynka z akcesoriami stawiam zdecydownaie na kompilację i minimalizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnteoZamboni, wiadro materiałowe nie nadaje się do trzymania żywców ,nie z powodu nieszczelności tylko żywiec szybko pada ,nawet jak natleniasz wodę .

Hmm chyba zle mnie zrozumiales, nie chodzilo mi o dlugoterminowe trzymanie zywców a tylko o przetrzymywanie ich w czasie wedkowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie problemy z tymi wiadrami z materiału ,ale podpowiem że są różne średnice i takie po 50cm też są ,nie wiem która firma ma największy wybór ale widziałem kilka asortymentów browninga i ma tego sporo.

AnteoZamboni, zostaje ci przetestować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powiem Wam że całkiem niezle mi się sprawdziło to " materiałowe " wiaderko ... !!!

Zanęty nie przesiewałem ale gdybym chciał to spokojnie bym sobie poradził :grin:

Po zakończonym wędkowaniu delikatna kąpiel pod prysznicem i jest jak nowe !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Materialowe wiaderka są super!

Kupilem sobie ostatnio takie wiaderko:

wiadro zanętowe Browning Xitan L:

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=21931&pro=559847

Mam też zwykłe wiadro zanętowe 17l, ale chciałem zmniejszyć ilość (objętościowo) bagażu bo lubię mieć porządek w klamotach i staram się dążyć do tego żeby sprzęt wędkarski i inny bagaż (odzież,jedzenie itp) był spakowany w minimalnej ilości toreb, pokrowców. Ułatwia mi to pakowanie się na ryby (często jeżdzę na "nocki")tak żeby niczego nie zapomnieć, każda kieszeń ma swój przeznaczony, określony ładunek i wystarczy, że spojrzę na torbę (Browning Xitan CarryAll XL) i wiem czego jeszcze nie spakowałem, nie stoję i nie zastanawiam się; Czego jeszcze nie wziąłem/O czym zapomniałem?

Do rzeczy;

Wiadro materiałowe kupiłem trochę jako zlo konieczne mając świadomość tego, że jego funkcjonalność będzie ograniczona w porównaniu do zwykłego plastikowego wiadra, ale zależało mi na mniejszej objętości bagażu. Wiadro ma średnicę 40cm, wysokość 30cm (wyskośc po ściśnięciu z sitem w środku to okolo 5cm) i mieści się w nim sito 33cm. Wiadro jest bardzo estetycznie wykonane, gumowane od środka z klapką zapinaną na dwa suwaki. W wiadrze wygodnie miesza się zanętę i nie ma żadnego problemu z jej przetarciem bo troba ma wiekszą średnicę niż sito. Wiadro ma dość sztywną konstrukcję, nie jest to "kapeć", wygodnie ładuje w nim koszyczek także funkcjonalność jest podobna do zwyklego wiadra. Najważniejszą zaletą tego wiadra jest bardzo szczelne zamknięcie na suwak, zanęta nie wysycha i nie zostaje zalana przez wodę, zwykłe wiadra 17l bardzo rzadko są wyposażone w pokrywkę, można je przykryć ręcznikiem, ale nie jest to wystarczająca ochrona przy dużych upałach, silnym deszczu. Na ostatnich zawodach wedkarskich (25-26 lipiec) mieliśmy "oberwanie chmury" i lało na zasadzie "ratuj się kto może", po tym jak się uspokoiło kumple mieli wiadra z zanętą pełne wody, a ja cyk suwaczek i lowię :mrgreen: Wiadro nie jest bardzo uciążliwe w czyszczeniu, zanęta wchodzi w szwy na spodzie, ale nie ma żadnego problemu z wywinięciem wiadra na drugą stronę i wypłukaniem resztek zanęty. Podsumuwając; dla mnie wiadro materiałowe rządzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładam sito do środka i trzymam je jedną reką a drugą reką sypię zanętę i przecieram, nie mam z tym żadnego probelmu. Nie wiem jaką masz konstystencję/frakcję zanęty MatikB87 oraz rozmiar oczek w sicie, ale ja do przeciarania zanęty nie muszę używać dużej siły. Przez sito przecieram głównie zanęty leszczowe o grubej frakcji z róznymi grubszymi leszczowymi smakołykami i używam do tego celu sita 6mm, ale myślę, że gdybym miał drobniejszą zanętę i sito np 4mm to również nie byłoby z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.