Skocz do zawartości
tokarex pontony

WARTA UNIEJÓW!!!!


strazNICK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam takie małe pytanko do drogich userów z okolic Uniejowa.Mam wielką ochotę wybrać się jutro (15-02) na rybki do Unejowa.Mieszkam w Łodzi więc mam stosunkowo niedaleko.Czy moglibyście napisać co aktulanie dzieje się na rzece?I w jakie miejsce iść od momentu wysiadki z BUSa pytam ponieważ nie bylemjeszcze w Uniejowie.Dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Warta w Uniejowie odpuść sobie ryba przepłoszona przekłusowana.Kilka razy do roku tam bywam i za każdym razem przyżekam sobie że nawet tam się nie zatrzymam.Polecam natomiast Wartę w okolicach Wilamowa(przy promie),okolice Spicymierza,jest dużo dużo lepiej(są to mieściny w okolicy uniejowa).W Uniejowie przeszedłem Wartę niejednokrotnie wzdłuż i w szerz i wyniki mizerne płotki i okonki 10-15cm jeden bąk i leszczyk.Ostatni raz byłe około 10.01.07 i kicha.Jak juz jedziesz to szukaj miejsc na lewym brzegu poniżej mostu(dot.spławika), a spining przaktycnie wszędzie.Nie licz na fajerwerki.Napisz jak Ci poszło życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.Wiesz jedynym ograniczeniem dla mnie jest transport , niestety nie posiadam samochodu więc muszę liczyć na publiczne środki lokomocji i własne nogi.Czy mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób najprościej tam dojechać?Dzięki serdeczne!!!Może wspólnie kiedyś pojedziemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd do tych łowisk możliwy jest niestety własnym środkiem lokomocji(Wilamów,Spicymierz)

Co do wspólnego wyjazdu nie widzę przeciwskazań.

Polecam również Wartę poniżej Jeziorska(Księże Młyny)być może kursuje tam jakiś bus do Kalisza przez Skęczniew.Ale o w godz.9-10 ciężko tam o miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wybiorę się na rybki w poniedziałek ponieważ mam wolne w pracy.Najbardziej odpowiadała by mi Warta w okolicach jeziorska byłem tam kilka razy ale samochodem i powiem że wyniki całkiem całkiem.Jeśli byłbyś zainteresowany wyjazdem to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Również mogę stwierdzić, że wędkowanie w Uniejowie nie ma sensu. Warta jest tam przede wszystkim płytka i poza płotkami i okonkami nie można na nic innego liczyć. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja jakieś 3 km od Uniejowa w dół rzeki. W okolicach wsi Ostrowsko jest kilka starych główek, a w ich okolicach dołki nawet do 4 metrów głębokości. W tym roku wyciągnąłem z nich kilka przyzwoitych płotek...

A może ktoś z kolegów wędkuje na odcinku Warty poniżej Uniejowa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeżeli Ostrowsko to tam gdzie ten prom to byłem tam kiedyś.Na spinning i mała obrotówke kilka okoni małych które powędrowały spowrotem do wody.Miejscowi wspominali tam o jaziach, nawet 2 łowiło ale byli po drugiej stronie.

Poza tym płynęłem kiedyś kajakiem z Księżego Młyna do Uniejowa i po drodze był taki odcinek na którym było kilkunastu wędkarzy.Z moich obsewrwacji wynika że jest tam kilka ciekawych miejscówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynęłem kiedyś kajakiem z Księżego Młyna do Uniejowa i po drodze był taki odcinek na którym było kilkunastu wędkarzy.

Pewnie płynąłeś przez Spicymierz. Jest tam kilka dołków w których można liczyć na jazia. Fakt, że nigdy tam nie wędkowałem, ale znajomi mieli tam niezłe efekty w połowie wiosennych jazi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.