Skocz do zawartości
tokarex pontony

Shimano speedmaster spinning co sądzicie ??


Łuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Mam zamiar kupić wędkę shimano speedmaster dł.2,10m ciężar wyrzutu (10-30g) lub (5-20g), proszę o wasze opinie. Moją ulubioną metodą jest łowienie z opadu, nastawiam się głównie na sandacza i łapię łodzi.

Sporym dylematem jest dla mnie ciężar wyrzutu. Łowiska na których łapię nie są zbyt głębokie także kij o ciężarze od(10-30g) jest trochę na zapas ale czy jednak (5-20g) może okazać się za miękki co o tym sądzicie ?

Pozdrawia Łuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Tomek1992

Spining dobry i polecany. Ja chcialem go kupic ale sprawy finansowe nie pozwolily. Ja radze Shimano Beast Master. Kiler na szczupaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Do tej pory wszystkie kije Shimano jakie sprawdzałem były strasznie "kluskowate", zachowywały się jak lejce... Na sandała proponuję coś bardziej sztywnego ze szczytową akcją. W każdym bądź razie tego Shimano nie sprawdzałem. Jeśli Ci przypasuje to kup.

Ja radze Shimano Beast Master. Kiler na szczupaki

Badziew na szczupaki! Bardzo miękki kij, bardzo trudno się nim zacina. Hol jest o wiele łatwiejszy, ale do ciężkich sandaczowych przynęt nijak się nie sprawdzi.

Sprawdź serię Dragon Millenium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kupiłem ten kijek. Dla mnie rewelacja, bardzo dobry wyrzut i prowadzenie przynęty, czuły na delikatnie brania jednym słowem polecam speedmastera. Zdążyłem go ochrzcić i to całkiem nieźle szczupaczkiem 8,7 kg 102 cm.

Zdjęcie ukaże się w edycji czerwcowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio speedmastera 2,7m cw. 5-20gr. Kij z pewnoscia sie nie leje chodz raczej akcje ma paraboliczną. Jest ciut wolniejszy od Team Dragona 2,7m cw. 5-18gr ktorego tez mam, ale przy wyrzucie mocniej pracuje wiec nie widze jakis roznic w odległosciach na jakie leci przyneta. Dragon pracuje bardziej szczytowo, ale roznica nie jest wielka. Blank wykonany bardzo dokladnie i ladnie wykonczony, ale korek mogli dac lepszy. Sam kij wg tego co pisze Shimano i twierdza uzytkownicy ma ogromny zapas wytrzymalosci i hol 20kg suma to dla niego zaden wyczyn mimo filigranowego blanku cienszego niz wiekszosc blankow o tym cw u innych producentów. Shimano twierdzi ze włokno biofibre w tym kiju jest 4x wytrzymalsze od najlepszego węgla przy 2,4x mniejszej masie. Gdzies kiedys czytalem ze na Speedmastera badz Beastmastera (tez biofibre) o dosc niskim cw. ktos wyciagnał 40kg suma i kij nie miał o to pretensji :)

Odnosnie sandaczy to polecam na nie kije DAIWA Infinity Q. Akcja juz naprawde szczytowa. Kij bardzo szybki, wykonanie piekne cena jak za Speedmastera a nawet troche taniej. Infinity Q uzywam głownie do lapania w Odrze gdzie uciag wody zwieksza opór przynety do tego stopnia, ze musze uzywac ciezszego kija mimo, ze przynety sa raczej z dolnego zakresu jego cw. Na Infinity Q 2,7m cw. 8-35gr lapie głownie woblerami około 8 - 14gr. Mysle, ze ten kij bedzie juz ok do lapania sandaczy w wodzie stojacej ale do ciezkich 20-30gr główek w rzece wziałbym kij o jeszcze wiekszym cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kupilem go sobie przez internet i mam mały problem, ponieważ dwie części nie chcą się do końca złożyć jest ok 1 cm przerwy. Czy mogę nim łapać, czy lepiej odesłać?,choć na razie i tak nie moge bo wędke przysłali a karty gwarancyjnej jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem go sobie przez internet i mam mały problem, ponieważ dwie części nie chcą się do końca złożyć jest ok 1 cm przerwy.

Nie wiem czy cię dobrze rozumiem :roll: Jak złożysz kij to widzisz 1 cm pola na które mogłaby najść nakładana część?

Jeżeli tak to jest ok. Gdybyś zaraz po zakupie mógł nasunąć do końca to po jakimś czasie jak złącze się wyrobi od składania i rozkładania przy każdym rzucie pół kija leciałoby do wody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

na temat speedmastera mam dużo do powiedzenia, bo posiadam większość modeli z długości 270cm. Kije o niskiej gramaturze faktycznie są bardzo miękkie i lejące, natomiast te od 10-30, już charakteryzują się należytą szybkością i sprężystością. troszkę mi nie pasuje ten 20-50, bo jak na tę wagę to jest trochę maczugowaty ale problem się sam rozwiązał, bo ten model został wycofany. Ogólnie kije są fajnie spasowane, w komplecie z dobrym kołowrotkiem praktycznie nie męczą.Niestety mają też wady, np rękojeść. korek jest złej jakości, z czasem się wypłukuje, często wypada górna tulejka, gdzie blank wchodzi w rękojeść, a był też przypadek, że korek się całkowicie rozwarstwił. NA szczęćcie mam na miejscu rzemieślnika, który mi te kije przerabia i udoskonala tak, że kolejne usterki raczej nie wystąpią.

gdybym miał przedstawić alternatywę do shimano, to chyba wskazałbym na Daiwę, zwłaszcza serię Infinity Q.

Ja w tym roku pozwoliłem sobie na ekstrawagancję i dokupiłem do mojej kolekcji Daiwę Morethan Waiding Master- póki co szczyt marzeń i nie będę chyba na razie podnosił poprzeczki. Kijek wyśmienity, ekstremalnie szybki z potęznym zapasem mocy i nieprzeciętnie lekki. Kumple się śmeją, że jak założę do tego mojego Daiwa Inninity Q 300XP to na rybki bedę musiał chodzić z ochroniarzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.