Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wywózka tak czy nie ??


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

shogun ja tez wiem jak to jest bo łapie też na spinning i też coś się we mnie gotuje jak wyciągam kępy żyłek ... No ale właśnie jak się ma czym wywieść to chyba też ma się czym popłynąć po to i odczepić .. ?? Są i plusy i minusy wywózki :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam opisze sytuacje prawdziwą ,z zawodów karpiowych gdzie było zabronione wywożenie zestawów modelami pływającymi ,a ze najlepsze miejsca zerowe karpi było oddalone od brzegu ok 200-250m gdzie nie sposób uzyskać taką odległości wędką ,pewien wędkarz -modelarz nie pytając się organizatora zawodów [bo nie było to zabronione] użył modelu małego helikoptera do umieszczenia swego zestawu w danym miejscu na akwenie oczywiście wszyscy oniemieli z wrazenia co ten gości wyprawia i zaraz oprotestowali go ale regulamin nie przewidywał takiej sytuacj i nic mu nie zrobiono ,ale mimo wszystko zawodów nie wygrał ,czyli prawda jest jedna nie sprzęt czyni dobrego wędkarza. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest z tymi wywózkami, nie czepiam się ponieważ w moich regionach nie jest to zabronione, aczkolwiek czasem warunki pogodowe nie pozwalają na wywózkę przynęty łódką czy pontonem bo fala może ... hmm wiadomo co Ale w mojej rodzinie starsi wędkarze kombinują właśnie nad wynalazkami typu "wywrotka" sterowana pilotem innymi słowy mówiąc jakiś pływający samochodzik z możliwością wywalenia przynęty do wody i gotowy do powrotu zapakować kolejną pakę...

I teraz pytanie czy to jest wywózka (no przecież nikt nie zapierdziela na kondomie osobiście, ale korzysta z podobnego wynalazku jak opisał maniek) czy jednak ominiecie przepisów? Tak z ciekawości: czy na łowisku gdzie nie wolno wywozić przynęty można zrobić tego typu wała, który byłby zgodny z przepisami... (Bo dla mnie to wał :) )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał :) no i co z tego ze wał :)

Tzn to co opisał Maniek było wałkiem - ale legalnym.

No bo z tego co Maniek pisał - nie można było używać środków pływających do wywozu przynet itp. I nie ważne czy zdalnie sterowane czy osobiscie łódką.

Ale helikopter nie jest środkiem pływającym - więc było to nagięcie przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne nagięcie! Helikopter był zgodny z regulaminem. To nawet nie była luka w przepisach! Poprostu regulamin dopuszczał helikoptery :cool: Oganizator wyraźnie zabronił tylko modeli pływających. Gdyby chciał zabronić ogólnie modeli mógł to zrobić - ale celowo umieścił tam słowo 'pływających' - wniosek - dopuścił inne modele - to wynika z logiki. Tak więc żaden wał (brzydkie słowo), żaden przekręt a nawet nie nadinterpretacja. Poprostu ten wędkarz zastosował sie do regulaminu i wykożystał wszystkie dopuszczone przez ogranizatora możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada mówi, że wszystko, co nie jest zabronione jest dozwolone. Nawet jak ktoś zabroni korzystania ze środków pływających i... latających, to zawsze znajdzie się coś innego, zgodnego z przepisami - np. skaczącego po lądzie i wodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.