Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na okonie


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji tematu o czarnej zanęcie

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=222

poruszono temat zanęty na okonie.

Dziś rozmawiałem o tym z kolegą na rybach ii on uważa, że takowe istnieją i zanęta na okonie to poprostu czarna ziemia z dużą ilością "czerwonego mięsa" do tego można dodawać tran, krew i inne śmierdziuchy.

W każdym razie ciekawy temat i może znajdzie sie ktoś kto wie cos więcej na ten temat i tu o tym napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Ja moze nie w temacie zanety, ale prawie.

mały i średni okoń jest strasznie ciekawska rybą o czym wszyscy wiemy. Te wieksze ... to juz inna historia.

Chyba kazdy słyszał o łowieniu okoni na pusty złoty haczyk i pewnie nie jeden z Was sie o tym przekonał, ze to prawda.

Ale do rzeczy .... jak neciłem a właściwie wabiłem okonie spiningując? Ano tak, jak je namierzyłem, połowiłem i z czasem brania ustawały to:

1. robiłem w łodzi rumor i brania zaczynały sie od nowa. Nie zawsze działało ale ... to był prototyp :lol:;)

2. kiedys łowiłem na dużej fali, zniosło mnie i kotwica wlazła pod korzeń i ... :( juz tam została. Szukałem kotwicy lub czegos podobnego i znalazłem gruby łańcuch jakieś 3 metry i ok. 5-7 kg. Powiązałem go, był super. Układał sie do dna i jak wlazł pod korzeń, mozna było go wytargać. Ale nie o tym ... jak sie okazało przedmiotowy łańcuch był super wabikiem na okonie. Jak odpływały, podnosiłem go nad dnem, pogrzechotałem i znowu łowiłem. Zapewniam, ze to działa. Taka zaneta akustyczna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie ale to jest dobre tylko na okonki ,anie na garbusy.

Tak własnie Maniek, na okonki do 25 cm bo na garbusy najskuteczniejsze są ..... granaty, najlepiej w wiązkach po 3 sztuki :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

No, chyba, ze ktoś ma agregat i sprzet dielektryczny .... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ja mam swoje sposoby na okonie. Pierwszy to drobna ochotka jokers. Drugi to zmiksowane czerwone robaki (nie radzę brać domowego miksera bo poten koktajle są niezbyt smaczne). A trzeci sposób bardzo chytry polega na zanęceniu bardzo drobno zmieloną zanętą drobnicy. A potem ciach ciach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jeśli ta zanęta na okonia jest skuteczna to byłaby niezła taktyka na zawody- wpieprzasz powiedzmy 2 kg do wody, łapiesz na bata na czerwonego, wszyscy naookoło mają zanęty na płoć, im nic nie wchodzi bo twoja zanęta odstrasza płotki a ty spokojnie młócisz okonie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś pojęcia,bo ta zanęta nie odstrasza płotek, tylko przyciaga okonie pośrednio. Ale to nie jest sposób na zawody. Zawody to tak jak byś pojechał na targi najlepszych wedlin. I co wybieżesz? Najlepsze z najlepszych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 11 months later...

W ciepłe dni najlepsza zanętą na okonie są pocięte rosówki i czerwone robaki z ziemią aromatyzowaną atraktorem rosówkowym czerwonych robaków Sensasa. Jest to też doskonała zanęta na czerwcowe liny, tylko trzeba trochę dosłodzić miodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

są zanęty na okonia widziałem w sklepie, możesz też posiekane rosówki stosować, no i w wędkarskim możesz kupić krew mieszasz z rosówkami i nęcisz sandacza i suma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

zanęta sensasa jest mało sprawdzalna jest w niej sporo krwi... na okonie polecam tylko i wyłacznie jockersa... jak sa to wejda... ale mozesz spróbowac zrobic jakas jaskrawa zanęte.. ale jak zanecisz ochotka z glina ibeda miały ochote to gwarantuje ze efekt jest murowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Moim zdaniem na okonia nie potrzeba zanęty. Łowiłem je na wodzie o przejrzystości 2,5m i zauważyłem pewne ich nawyki i zachowania. A więc przed braniem dokładnie patrzą na przynętę i jeśli zobaczą choć kawałek haczyka zniechęcają się. Jeśli zobaczą sam haczyk złoty to biorą bez przynęty. Najlepiej jednak jest rzucić im rosówką przed "nos" i holować co wzbudza w nich agresję i wtedy łapiesz ich tyle ile chcesz :P. A więc wydaje mi się, że w ich przypadku zanęta jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.