Skocz do zawartości
tokarex pontony

Podstawowe aksesoria


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :!::!::!::grin:

Jestem początkującym wędkarzem i niewiem co powinienem mieć jeszcze!!! Kuipem już oczywiście wędke i kilka spławików cięzarki i spławiki. A teraz niewiem co powinienem kupić!!! Proszę o pomoc i serdecznie za nie dziękuje!!! :grin:

Pozdrawiem wszystkich i życzę udanych połowów :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam Wszystkich

Witaj młody kolego!

Miło, że tak młodzi adepci wędkarstwa zaglądają na forum. Po pierwsze poświęć kilka dni i poczytaj wszystko co jest na forum- to da ci odpowiedź na wiele pytań.

Jak czegoś nie znajdziesz zadaj pytanie w odpowiednim temacie.

Będziesz potrzebował wielu różnych rzeczy, ale najpierw poczytaj o metodach, rybach itd. Jak już poczytasz to wszystko to wiele spraw ci się rozjaśni o resztę dopytasz.

Powodzenia!

PS. Proszę Zarząd o nie usuwanie tematu :mrgreen: Rzadko się zdarza, żeby tak młode osoby zaczynały pisać na forum. Jak Szymi trochę poczyta to zrobimy w tym temacie mały poradnik dla początkujacych "Niezbędnik początkującego wędkarza" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Proszę Zarząd o nie usuwanie tematu :mrgreen:

popieram, kolega jest 3 lata starszy od mojej córki, może kiedyś jak się moja nauczy pisać, to sobie razem podyskutują, fajnie by było stworzyć taki kącik dla młodzieży :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Szymi, potrzebujesz podbieraka, urządzenia do wyjmowania haczyków z pyszczka ryby (wypuchacz) lub szczypiec (do tego samego). Potrzebujesz krętlików, potrzebujesz pokrowiec na wędkę żeby ją w nim nosić, potrzebujesz... masa tego będzie. A najpewniej co Ci potrzebne dowiesz sie jak pójdziesz nad wodę i tam się przekonasz najdobitniej co by Ci sie jeszcze przydało.

kolega jest 3 lata starszy od mojej córki, może kiedyś jak się moja nauczy pisać, to sobie razem podyskutują, fajnie by było stworzyć taki kącik dla młodzieży
Dajcie spox - młody jest i dobra - ale trzeba go traktowac jak równego a nie rozcieńczać się "jaki to on młody" - nie przejmuj się Szymi takimi tekstami ;):mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spox - młody jest i dobra - ale trzeba go traktowac jak równego a nie rozcieńczać się "jaki to on młody" - nie przejmuj się Szymi takimi tekstami ;):mrgreen:

ale przecież traktujemy jak najbardziej poważnie, jako młody narybek wędkarski, tak samo jak ja swoje dziecko traktuję poważnie :)

Jak najbardziej tak, i uważam, że młodzież powinna mieć swoje kąciki na fachowych forach, i uwierz mi i powiem to dosłownie - nikt się nie nabijał i jak najbardziej z Tomkiem poważnie mówiliśmy o tym, że taki temat się przyda.

Widać, że chłopak jak na swój wiek poważny, ładnie pisze i bezbłędnie - mógłby być przykładem dla niektórych.

Jak najwięcej takich osóbek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szymi. Zgadzam się z przedmówcami. Będziesz potrzebował mnóstwa drobiazgów i będziesz je zbierał latami. Po latach i tak będziesz miał wrażenie, że nie masz jeszcze wielu rzeczy. Odnośnie wiedzy - nie ma znaczenia czy to jest wędkarstwo, czy jakakolwiek inna dziedzina: najważniejsza jest teoria i zaangażowanie. Bez teorii nawet nie masz czego weryfikować w praktyce; bez praktyki nigdy nie dowiesz się jakie błędy zawiara Twoja lub cudza teoria. Ci, którzy gardzą wiedzą teoretyczną przestają się rozwijać; ci, którzy tylko teoretyzują mają złudzenie wiedzy. Pozdrawiam serdecznie. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - dopiero zauważyłem wiek naszego Kolegi... Może lepiej byłoby, gdybym to samo napisał nieco innym językiem, ale niebardzo umiem. :roll: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieam zdanie tomka1 najpierw poczytaj trochę opisy na forum i jak bedziesz potrzebował wyjaśnienia, jakieś pojęcie będzie niezrozumiałe to pytaj śmiało. Ponieważ temat któty podałeś to temat morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :!::!::!::grin:

Jestem początkującym wędkarzem i niewiem co powinienem mieć jeszcze!!! Kuipem już oczywiście wędke i kilka spławików cięzarki i spławiki. A teraz niewiem co powinienem kupić!!! Proszę o pomoc i serdecznie za nie dziękuje!!! :grin:

Pozdrawiem wszystkich i życzę udanych połowów :!::!:

Jeśli młody kolega chce,to wyślę mu jakąś książkę(oczywiście za free) i po lekturze ,będzie miał choć , minimalne wyobrażenie,o tym ile tych klamotów musi być.Tak nawiasem to pamiętacie jak to było:na początku wystarczyła garstka na szpargały,później kamizelka,teraz auto i to całkiem spore a człowiek i tak wszystkiego nie zabierze.(W sprawie książki proszę o adres na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze sobie jaja zrobil z wiekiem ;)

Nie no zartuje oczywiscie....

Klamorow jest naprawde duzo...zaczynajac od haczykow, ciezarkow, kretlikow, agrafek, krzeselka, splawikow itd... Ale nie musisz miec wszystko naraz :) Nie boj sie.

Kupuj systematycznie to co Ci jest potrzebne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Czołem! Mam dość głupi problem, zakupiłem na allegro portfelik ale... nie umiem go używać:) Czy jest może na forum jakiś uzytkownik tego gadżetu, który mógłbym rozwiac me watpliwości? Czyżby ów portfel przeznaczony był tylko do okreslonej długosci przyponów?

Dzieki z góry!

Link do zdjecia, aby bylo wiadomo o co chodzi: http://www.okonek.com.pl/images/akcesoria/Portfel_Na_Przypony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to w ten biały plastik wkłada sie pętelkę lub krętlik z przyponu,

a w to czarne, domyślam się że jest to mikroguma, więc nic nie pozostaje jak wbić w to drugi koniec przyponu tzn. haczyk :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to w ten biały plastik wkłada sie pętelkę lub krętlik z przyponu,

a w to czarne, domyślam się że jest to mikroguma, więc nic nie pozostaje jak wbić w to drugi koniec przyponu tzn. haczyk

Dokładnie tak jak pisze andi64

Z tym, że max długość przyponu to z tego co widzę na zdjęciu to 30 cm. Przypony mogą być krótsze, o te kilka cm do początku mikrogumy (to zależy od jej długości). W tym przypadku to ma chyba jakieś 14 lub 13cm na oko :roll: Jeżeli dłuższe przypony to raczej albo 35 albo 45. No chyba, że własna konstrukcja portfela na przypony. Jest kilka fajnych artykułów w sieci dotyczących własnej roboty takich akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpx+xkxc+l333xk+xpxkxlllx6xhl3x5l3llllx+xcx5xyl+lkx5x+xhxyx+xlxlxkx+x+xkx5lxxyl3l5

Załączam link do sposobu wykonania portfela na przypony (mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu). Zrobiłem taki poddając go lekkim modyfikacjom. Dziś jestem w pracy i niestety nie mogę załączyc zdjęć mojego wykonania, ale w najbliższym czasie je dołączę W moim portfelu można przechowywać przypony o różnej długości (sprawdzone w praktyce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie hmmm przede wszystkim o tym linku myślałam :roll:

Tylko zastanawia mnie ten drut, do którego mocuje się przypony od strony krętlika czy też oczka :neutral:

Dziś jestem w pracy i niestety nie mogę załączyc zdjęć mojego wykonania, ale w najbliższym czasie je dołączę W moim portfelu można przechowywać przypony o różnej długości (sprawdzone w praktyce).

Poczekamy, spokojnie. Sama jestem ciekawa takiego w miarę uniwersalnego "portfela" z tego względu, że różnymi wędkami operujemy nad wodą, w zależności na co nam przyjdzie ochota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie ten drut,

madi, ten drut jest po to aby było można na nim haczyk zaczepić :grin:

No popatrz :roll: Trza się na blond przefarbować :lol: Pomiąchałam jeden model z drugim, coś mi się ubzurało, wyobraźnia o późnej godzinie może płatać figle :shock::lol: No ładnie dałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto portfel na przypony, który wykonałem osobiście.

Modyfikacja w stosunku do pomysłu, na którym sie wzorowałem http://www.carppassion.eu...+x+xkx5lxxyl3l5 polega na tym, że zamiast kupować mikrogumę w sklepie budowlanym, wykorzystałem 2 podkładki pod mysz komputerową, które są z mikrogumy wykonane. Poza tym stalowy drut (u mnie z nierdzewki - dokładnie z nierdzewnej elektrody) założyłem z obu stron portfela co dzięki przewijaniu pozwala przechowywać przypony o dowolnej długości.

Portfel użytkuję od początku tego sezonu i jestem z niego bardzo zadowolony.

Całkowity kosz wykonania portfela to: etui na CD - 8 zł, 2 podkładki pod myszkę - 4 zł, klej kropelka, 2 elektrody (miałem w warsztacie).

post-1971-14544971393906_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Gość jarek 307h

witam ciebie szymi na początek spławik ciężarki haczyki aha i koniecznie kup stoperki do ustawiania gruntu potrzebe i fajne no wędzisko żyłka kołowrotek i heja nad wode na początek kupuj gazety czytaj i oki będzie :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
na początek kupuj gazety czytaj i oki będzie :lol: :lol:

Wystarczy, że poczyta trochę w necie - tutaj jest więcej info niż w gazecie i to darmowych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ciebie szymi na początek spławik ciężarki haczyki aha i koniecznie kup stoperki do ustawiania gruntu potrzebe i fajne no wędzisko żyłka kołowrotek i heja nad wode na początek kupuj gazety czytaj i oki będzie
Myślę że dawno już pokompletował sprzęt temat sprzed roku :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.