Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co polecacie? Łódka czy ponton? Bede łowił na jednym jeziorku nie mam mozliwosci zostawienia łodki na wodzie i za kazdym razem musiał bym przywozic a tez ni mam zbytnio jak. Ponton mozna napompowac na miejscu wiec jest troche latwiej chyba:) i jak wyglada kwestia rejestracji? Dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Jestem zainteresowany zakupem pontonu z dmuchaną podłogą.

Czy ktoś z Was zna takie rozwiązanie.

Interesuje mnie każda informacja jak się to sprawdza w praktyce.

Posiadam ponton infomedia( to samo co forsage itp) z tzw. airmatą, sprawuje się bez zarzutów - pływam głównie po Warcie). Z całą pewnością nadaje do uprawiania "naszego sportu". Nie ma obaw o podłogę.

Właśnie niedługo zabieram się za montaż obrotnicy i krzesełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co polecacie? Łódka czy ponton? Bede łowił na jednym jeziorku nie mam mozliwosci zostawienia łodki na wodzie i za kazdym razem musiał bym przywozic a tez ni mam zbytnio jak. Ponton mozna napompowac na miejscu wiec jest troche latwiej chyba:) i jak wyglada kwestia rejestracji? Dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Zdecydowanie ponton! Bardziej stabilny od łodzi, można wrzucić na siedzenie auta, szybko się rozkłada. Polecam Pro Marina Forsage 320, mam ponad rok i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mój kolega ma ten pontonik i poza tym że ma dziwny jak do celów wędkarskich kolor to jest bardzo zadowolony. Nie myslałeś nad czymś w bardziej ekologicznej barwie??

Chodzi Ci o jasny szary kolor? Co Ci w takim kolorze nie pasuje? na upalne dni idealny, powłoka w ogóle się nie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i na upalne dni ok ale widać Cię z kilometrów, jeszcze tylko panienka w bikini brakuje. Kwestia gustu. Ja lubie na rybach zlewać się z otoczeniem dlatego nie zakładam czerwonych kaloszy i białego kapelusza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kolor rzeczywiscie oliwkowy lub zielony byłby stosowniejszy ale w tej cenie (do 3100pln) nie znajde innego pontonu 4.20 a ze i ja drugi właściciel w osobie teścia wazymy koło stówki to 380 wydaje mi sie minimalna wielkoscia do wygodnego łowienia we dwóch. Z drugiej strony łowiło sie z pomaranczowego pasata i wyniki były. Pocieszał sie bede ze sie z szarościa nieba i chmur zlewa. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak źle chyba nie jest. Musze teraz wymyslic rolke kotwiczna na dziób i uchwyt do przewozenia. Kółka do pawezy juz zrobione, trza to jeszcze za coś ciągnąc wiec na dziobie musi byc i rolka i uchwyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu.

Dokładnie. Mi tam w niczym nie przeszkadza taki kolor.

Musze teraz wymyslic rolke kotwiczna na dziób

Może coś takiego?

Rolka kotwiczna

http://allegro.pl/rolka-kotwiczna-do-pontonow-i-do-lodzi-hit-i2155402315.html

Nie mam ale zastanawiam się czy nie zamontować czegoś takiego, wygodne bo nie musisz biegać po pontonie tylko operujesz z jednego miejsca, do tego knaga na ławeczce i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z pontonami X-boat ? Zamierzam na wiosne zakupic pontonik ok 3.8 - 4.0 i zastanawiam sie nad X-380 lub X-420.

Z tego co wiem firma,która dystrybuje X-Boat ma zamiar zawinąć się z rynku,więc gwarancji zero(a dawali tylko 1 rok)dokładnie te same co Pro Marine 5 lat gwar.rolka na dziobie do kotwicy,uchwyty na wędki i serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych X-boat to dodam jeszcze że są mniej bezpieczne niż Pro Marine bo posiadają tylko 3 główne komory + kil a PM mają 4 + kil. Ma to duże znaczenie bo przy 4 komorach głównych jeśli 1 uszkodzi się tak że nie będzie można naprawić jej na wodzie to spokojnie na pozostałych 3 można dopłynąć do brzegu nawet na silniku spalinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: jaki jest potrzebny minimalny akumulator do mojego silnika.

Zakładam że pływam max 3-4 godziny dziennie na jeziorze.

Jakoś nie chce mi sie targać ciężkich akumulatorów a wiadomo- im więcej tych Ah to większy ciężar.

Jakie jest Wasze doświadczenie , choć wiadomo, chciałoby się pływać w nieskończoność.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek, no faktycznie póki co dostępne na rynku baterie, w normalnej cenie niestety są ciężkie.

Ja osobiście mam baterię 100Ah, która waży ok. 27kg ale daję radę, choć za każdym razem klnę w duchu, taskając ją do pontonu. Wytrzymuje ona jednak właściwie cały dzień i daje pewność dopłynięcia do brzegu co równoważy uszczerbki w kręgosłupie. Po takim łowieniu całodziennym pozostaje mi ok. 60 – 40% prądu (wskaźnik na ładowarce).

Można by zatem sądzić, że wystarczyłby mi akumulator mniejszy. Jednakże zdarzyło mi się kilka sytuacji na wodzie, gdzie ta nadwyżka się przydała.

Parokrotnie wypływałem poranną porą, w kompletnej ciszy, bez wiatru a zachęcony warunkami na wodzie coraz dalej szukałem ryby. Po pewnym jednak czasie wiatr się wzmaga, robi się fala i droga powrotna nie jest łatwa. Silnik pracuje wtedy na 5 biegu a mimo to, płynąc pod wiatr, wydaje się, że się nie poruszamy. I właśnie w takich sytuacjach doceniam odrobinę większą baterię.

Moim zdaniem, zawsze trzeba mieć zapas! To Twoje bezpieczeństwo i święty spokój.

Piszesz, że będziesz pływać 3-4 godziny, a co będzie gdy będziesz chciał dłużej połowić? Jak już człowiek się zdecyduje na silnik to wierz mi nie chce się odpalać wioseł.

Nie znalazłem nigdzie w Twoim pytaniu jaki masz ten silniczek a to dosyć istotne bo od jego typu i mocy zależy szybkość rozładowywania akumulatora.

Jeżeli chodzi o mój zestaw to jeżdżę na Minn kocie 40 i ta moja 100-tka w zupełności mi wystarcza. Gdybym jednak kiedykolwiek się decydował na większy akumulator to kupiłbym z pewnością 2 mniejsze i odpowiednio połączył– nigdy 1 duży ( mówię o np. 120 – 140Ah).

Mam nadzieję, że chociaż odrobinę rozjaśniłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Od niedzieli mam mieć Rhino Zebco VT44, ponton to będzie Pro Marine Patriot 330.

Może masz rację z tym pływaniem, do tej pory jak gdzieś wypożyczałem łódeczkę to około 1 godzinę od wypożyczalni na wiosełkach drałowałem , więc można powiedzieć że w pobliżu byłem :roll: i zawsze zazdrościłem tym co sobie na silniczku oddalali . :oops:

Ostatnio tak było na Koronowskim . Niby się chce ale jak człek dostanie te zwłoki z wypożyczalni to po krótkim czasie ma dosyć czasami .

Może jeszcze zapytam o inną rzecz: jak napisałem powyżej chcę kupić ponton bez pawęży (dokładana) . A może jest lepszy , praktyczniejszy z uciętą dupą , z wbudowaną na stałę pawężą , choć w tym wypadku wydaje mi się że ma taki pontonik mniejszą przestrzeń w środku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zapytam o inną rzecz: jak napisałem powyżej chcę kupić ponton bez pawęży (dokładana) . A może jest lepszy , praktyczniejszy z uciętą dupą , z wbudowaną na stałę pawężą , choć w tym wypadku wydaje mi się że ma taki pontonik mniejszą przestrzeń w środku ?

Masz np Pro Marine Forsage, przy długości 320cm jest wystarczająco miejsca żeby wędkować w 2 osoby, pełna pawęż z tyłu i podłoga na całej powierzchni jak w Patriocie. Forsage ma większą średnicę burt i przez to wygodniej się siedzi bo ma się bardziej wyprostowane kolana. Ale jeśli wybierzesz Patriota to też będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek, jeżeli chodzi o to czy ma być pawęż czy nie to moim zdaniem, pomijając wygodę pakowania pontonu, jak już decydujesz się na ponad 3 metrowe pływadełko to warto popatrzyć na temat szerzej.

Po pierwsze, jeżeli kiedykolwiek przyjdzie Ci ochota popływać na silniku spalinowym to pawęż raczej by się przydała – z reguły pontony rzędu ponad 3m długości są przystosowane do silników nawet 15 konnych. Nie wyobrażam sobie doczepienie większego silnika do takiej dokładanej deseczki jaką chcesz mieć.

Druga rzecz, dla mnie bardzo istotna to możliwość doczepienia kółek transportowych – ja w moim posiadam taką możliwość i kilkukrotnie z niej skorzystałem, będąc samemu na rybach.

Dalej, na pawęży montuję echo – o tym nie było ale zapewne będziesz chciał kiedyś doczepić do swojego troszkę elektroniki.

Co do Twoich obaw związanych z miejscem w środku to tak naprawdę jest niewielka różnica między tymi odmianami rufy.

Jeżeli zakładamy, że ponton ma średnicę pływaków 42cm to w tych bezpawężowych to 42cm jest na całym obwodzie a zatem i na rufie. Zwis pontonów z pawężą (czyli ta część z tyłu co wystaje) ma ok. 50cm więc nie wiem czy to taka wielka różnica. A dodatkowo rufa pontonu pełnego z reguły kończy się w kształcie trapezu, te z pawężą są „ucięte” równo. Możesz więc tam zmieścić dużo więcej rzeczy takich jak akumulator, sztormiak, wałówkę czy skrzynkę z przynętami –to wszystko się tam bardzo fajnie mieści i nie masz nic pod nogami.

Jeśli zaś chodzi o miejsce w środku to ja w swoim mogę spać wyprostowany, mam w moim pontonie 3,20m ponad 2m podłogi. Jest to wystarczająca ilość miejsca do łowienia dla dwóch; w pojedynkę … bajka.

Wybór jednak pozostawiam Tobie.

Dodatkowo zwróciłbym Ci jeszcze uwagę przy wyborze pontonu na dmuchany kil. Oprócz tego, że sprawia, że pontonik płynie prosto, bez tendencji do myszkowania to w chwili holu ryby jest stabilniejszy na wodzie i nie kręci się w kółko, co zdarza się pontonom bez kila.

A na koniec średnica balonów – to o czym pisał Puziu – czym wyższe tym lepsze.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.