Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hee o ja ale sie usmialem ja bym bal sie na staw tym wyplynac a co dopiero na rzeke nie mowiac juz o zalewie. Bez jaj ale naprawde spotyka sie tego typu kanikadze ja juz kilka razy widzialem takich samobujcow ale numero uno to jak widzialem na dmuchanym bananie ala kajaczek ;) poprostu poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja uważam, że od razu trzeba studzić zapały osób, które chcą kupić takie pontony (dobre uwagi artecha i ememiksa). W Starostwie zarejestrują każdy ponton, a potem na wodzie dochodzi do tragedii. Ostatnio pomagałem wędkarzowi, któremu pękł materiał (miał taki wspaniały "ponton"), na łączeniu burty z podłogą. Na szczęście wszystko skończyło się ok. Odnośnie tego co napisał ememiks, to ten gościu na "kajaczku" mógł mieć jeszcze wodery. Po uszkodzeniu "pływadełka" działają lepiej niż dziesięciokilowy kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie tak samo! :grin:

Jak jest ciepło to wchodzę w sandałach, które ściągam w pontonie.

Na marginesie muszę napisać, że nie zawsze byłem taki mądry w tej kwestii. Dopiero pewien wędkarz uświadomił mi, co może wydarzyć się po kąpieli na środku jeziora w woderach :???: .

Zresztą o woderach w pontonie już ktoś na forum pisał, ale takich info nigdy za dużo.

Może wydawać się to z pozoru śmieszne (ktoś czepia się woderów założonych na pontonie), ale sprawa jest naprawdę poważna (pomijam, że spora grupa wędkarzy nie wozi ze sobą na pontonie kapoku, który jest wymagany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie pisząc, to ja też nie wędkuję w kapoku :???: .

Używam go razem z deską jako "poddupnika". Myślę, że ważne jest, aby taki sprzęt był w pontonie. Niekoniecznie musisz go mieć na sobie, bo razie czego i tak spełni swoją funkcję. Mało prawdopodobne, aby naraz walnęły ci wszystkie komory w pontonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wędkarzy.Zamierzam kupić ponton i szukając informacji/porady w internecie trafiłem na Waszą stronę.Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś o tych pontonach? http://www.allegro.pl/item223801642_ponton_sevylor_hf_360.html i http://www.allegro.pl/item227770220_profi_ponton_mariner_4_intex_328cm_wiosla_pompka.html oraz http://www.allegro.pl/item224222140_profesjonalny_ponton_navigator_ii_500_h_i_t.html lub ewentualnie doradzić coś dużego,stabilnego i komfortowego(chodzi o bezpieczeństwo) do 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Potrzebuje informacji na temat takich pontonów . (dokładnie Ruskich) Interesuje mnie kupno takiego pontonu. Chodzi mi o pontony z komorami, mniej więcej takie tylko ze ten to jest Polski ponton http://www.trolling.pl/ponton.htm Jeżeli ktoś ma ponton wojskowy w b.dobrym stanie i chce sie go pozbyć to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dysponuję takim pontonem, ale swego czasu trochę takim pływałem, kolega-syn wojskowego takim dysponował, i na wspólne ogniska itp. załatwiał. co na jego temat mogę powiedzieć, jest naprawdę fajny. 7 osób na pokładzie a wiosłowało się lżej niż łódką w 2 osoby. w związku z płaskim dnem i małym zanurzeniem nie przeszkadza ani płytka woda, ani zielsko. co do stabilności to naprawdę ciężko go wywrócić. a jak go zdobyć.... popytaj (jeżeli masz) wśród wojskowych, może coś mogą załatwić... czy gdzie indziej nie wiem czy coś się uda załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pływałem już na takim także on jest miodzio( na Zalewie Szczecińskim 1,5 m fala a ponton nawet nie bujał sie:)Mam wojskowego w rodzinie ale ta jednostka nie ma udziału wodnego :( nowy kosztuje (replika) 7500 zł a z a takie pieniądze to można kupić ponton z twardym dnem albo mała żaglówkę kabinowa i ja przerobić ...Gdyby ktoś miał jakiegoś znajomego z wojska to proszę o popytanie sie o takie pontony

Połamania kija Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja pływałem już na takim także on jest miodzio( na Zalewie Szczecińskim 1,5 m fala a ponton nawet nie bujał sie:)Mam wojskowego w rodzinie ale ta jednostka nie ma udziału wodnego :( nowy kosztuje (replika) 7500 zł a z a takie pieniądze to można kupić ponton z twardym dnem albo mała żaglówkę kabinowa i ja przerobić ...Gdyby ktoś miał jakiegoś znajomego z wojska to proszę o popytanie sie o takie pontony

Połamania kija Arek

Gdzie mozna takie cos kupic? nie moge znalesc nigdzie tej repliki za 7500.

ile takie cos moze kosztowac uzywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pływałem rekrecyjnie na tym pontonie. Ale na ryby może być ma mocowanie na wędki. Ale wszystko i tak zależy od wersji bo chyba jest kilka. Ponton to ponton. Dobiera się wagowo raczej. Zależy czy dowozisz go samochodem, czy niesiesz. Czy na rzekę, czy duże jezioro. Łapiesz sam czy z kimś. Osobiście polecam firmy SEVYLOR np model HF210 około 400 zł lub hf250 około 500 zet. Poszukaj w necie jest dużo dokładnych opisów tych pontonów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki pontonik jest rewelka kupiłem go za przysłowiową flaszkę :wink: .jest na prawde stabilny wielki we 3 osoby łowisz bez większego problemu mam tylko problem z silnikiem nie wiem jaki kupic do niego ..ktoś pomorze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów oraz wędkarzy. Mam taki problem chciałbym kupić ponton , wybrałem trzy są to (kolibri KM300, Forsage 300, HSS280M) który z nich waszym zdaniem byłby najlepszy? ceny wszystkich trzech są porównywalne , bardziej chodzi mi o wytrzymałość ,użycie praktyczne zachowanie na wodzie. Podłoga w nich jest półsztywna , czy jest jakaś różnica w tych 3 na której lepiej się stoi? A może dołożyć ok. 1000zł i kupić ponton ze sztywną podłogą np. Bush Kayman K285R. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Aha co sądzicie o elektrycznych pompkach do pontonów , zdaje to egzamin??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.