Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żywiec - hak czy kotwica


PaNeK

Rekomendowane odpowiedzi

na żywca hak czy kotwica ? jakie rozmiary na ukleje - karasie do 10cm

i podstawa... jak zbroić te dziadowskie żywce bo za pysk mi spadają grzbiet

również się zdarza:( szukam czegoś nie skomplikowanego a skutecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Doprecyzuj - jakie drapieżniki chcesz łowić, z jakiej odległości i jaką metodą - ze spławikiem, czy ciężki grunt? W moich stronach pojęcie łowienia 'na żywca' obejmuje także połów na martwą rybę z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam kotwiczek nr.6-4

mało kiedy bym zapinał za pysk przeważnie zapinam za grzbiet, jeżeli za pysk to pojedyńczy hak nr. 6-8 starczy na 10cm. żywiec, a przekłówasz go od spodu wbijając hak w tą miękką część dolnej szczęki i póżniej starać się aby grot haka wychodził w okolicach otworów nosowych, wtedy jest mniejsza szansa że spadnie, niż jak to ma miejsce w przekłuciu za same wargi, jeżeli za grzbiet to staraj się przekłuwać żywca pod płetwą grzbietową tak aby ci z drugiej strony wystawało z 2mm. haka z grotem, musisz zwrócić uwagę przy zarzucaniu zestawu aby było ono płynne bez żadnych szarpnięć i pobijania rekordów odległościowych, życzę powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając wypowiedź Andiego jeżeli żywiec spada Ci z haka lub kotwiczki na grot który przechodzi przez rybkę nabij kilku milimetrowej średnicy plasterek grubej foli co zapobiegnie spadaniu . I podczas zarzucania płynny ruch bez szarpnięć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowie na odległości od 50m z brzegu

to sie nie dziwie że ci spada, wcześniej pisałem:

bez pobijania rekordów odległościowych :lol:

nie ma potrzeby tak daleko rzucać przynajmniej w moim wypadku tak jest, ponieważ drobnica ściąga do brzegu a drapieżnik podąża za nią, niekiedy starczy 10-15m. od brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosną na tym jeziorq podniesiony jest poziom wody więc zabiera znaczną część płaskiej plaży i dlatego ale ogulnie w lecie niech będzie 30 metrow ale błagam piszcie co lepsze hak / kotwica i dlaczego i to zbrojenie jakieś pewne

poza tym lepiej za pysk czy grzbiet?

Kolego najwyrażniej łamiesz nie tylko regulamin forum ale i RAPR.Maniek

Radze zapoznać się z jednym i drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaNeK, chyba za mocno kabinujesz,

na szczupaka zywiec za kark, pod płetwą grzbietowa i kotwicą,

co myślicie o zbrojeniu powyzej...
mozna by było jeszcze jeden przypon z hakiem za ogon, ale czy tych haków nie za duzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na grzbiecie jest haczyk na który nakłądam gumke recepturke potem żywca i zciągam umke żeby trzymało się i żeby sie żywiec nie spitolił, a kotwica do zapięcia szczupaka... wystaje jej luzem z pyska na przyponie ok 2 cm gdy szczupak atakuje na na głowe mam niemal 100% szansy na zapięcie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam to za nieporozumienie, może szczupły da się nabrać, ale z sandałem to już pod górkę, staraj się stosować takie zestawy aby miały jak najmniej części, czym bardziej skomplikowany zestaw tym większą dajesz szansę rybce, pomyśl nocka a karach ci zestaw popierdzieli no i morduj się z nim póżniej, nic tylko odciąć i montować nowy najprostszy zestaw, a wiesz że w prostocie siła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi więc wytłumacz mi prosze od podstaw jak najprościej i najpewniej zrobic ten zestaw i wytłumaczcie mi bo sa podzielone zdania dlaczego niektórzy wolą hak a inni kotwice

sorki za błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niektórzy wolą hak a inni kotwice

cóż mogę ci powiedzieć to jest chyba tak jak z tym że jedni wola rybki, drudzy akwarium,

może takie podzielone zdania są w twoim okręgu, u mnie jest norma tzn. co wyżej pisałem,

mój zestaw na szczupaka: lecąc od kija nawlekam stoper gumowy na żyłkę główną, póżniej idzie spławik--cieżarek przelotowy typu łezka--można dać stoper gumowy osłaniający węzeł--wiąże to do stalki lub wolframu--zapinam kotwiczkę--żywiec--sru do wody :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mój zestaw:

38b5634100d12522.jpg

Hak - 1 lub 2 pojedynczy, zaczepiać w pysk ryby

Ołów - najlepiej oliwka z 3-4g nawet mniej resztę dociązy rybka, ilość ołowiu należy samemu wyczuć

Żyłka - plecionka 0,18 - 0,20 cały zestaw, ja sobie nawinąłem na kołowrotek 50 m i jest cacy :)

Spławik - z 8g, bojka lub antena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.