Skocz do zawartości
tokarex pontony

zbieranie produktów


PaNeK

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Melasy w płynie, atraktora, czasem coco belge i prażonej dyni oraz robaków (ścislej pinka - bezkonkurencyjna u mnie, czarwone siekane też)...

Grube frakcje pozwalają utrzymac rybę dłużej w łowisku...

Ale możesz dodać tego, co się u Ciebie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa tez drogie rzeczy więc poeksperymentuj...

no nie koniecznie :/ jade na kieszonkowcych jak narazie :roll:

więc zbieram grosik do grosika i co do kopiejki wydam na same niezbędniki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kolendra, przyprawa do piernika i brasem Eynde...

Lary, jak "powojujesz" na tego dragona to napisz notkę...

Panek na tacy wszystkiego nie dostaniesz, bo każda woda ma inna specyfikę...chociaż rozumiem Cię też czasem muszę "ciułać"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja kupuje gotowa zanete z dragona nie jestem pewny chyba jest uniwersalna i moja sprawdzona ulubiona to o zapachu czekolady i sa mielone orzeszki jakies to sa jej 2 glowne skladniki nie wiem jak bedzie u ciebie u mnie leca na nia ladnie i jeszcze co do aromatow leszczowych i plociowych to do wszystkich wczesniej napisanych dodalbym aromat czosnku :razz: leszcze lubia tylko nie mozesz namieszac. jesli chodzi o czosnek to ja czesto parze w termosie pszenice jak najgrubsza zeby byla i dorzucasz posiekany czosnek pozniej wyciagasz juz gotowa do lapania z aromatem i jakie to naturalne zauwaz u mnie bija na to leszczyki i plocie polecam na bata.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kiedyś głupi byłem i te wszystkie składniki które wypisałęm do siebie dodałem i zrobiłęm zanęte ale miałem brania :mrgreen: ho ho ho :D

ale lux... człowiek się uczy na błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widocznie tak... wogle myślałem o tych gołębich kupach i zastanawiałem się czy nie mogły by być kurze? :D bo mam rodzinke na wsi i wolał bym nie skrobać kupy z gzymsu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środe jade :) potem zobaczymy co z tego wyjdzie...

na razie mam taki plan:

mączka ozechowa mieszanka piernikowa mielony cherbatnik do tego zaneta naturalna... tylko nie wiem czym to zlepić :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaNeK jak bedziesz lapac na wodzie stojacej to wystarczy ze dodasz kasze manna ona dobrze klei i bedzie dobrze a jak na rzece to kupisz zanete na rzeke z trapera one maja tyle kleju ze o niego juz sie nie martw :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka nie normalna kaszka manna byle jaka otwierasz opakowanie i sypiesz ile chcesz (jak ma sie zaneta kleic) pozniej dobrze zanete rozrob dlugo mieszaj i pozniej po troszke wody mieszajac do konsystencji ze latwo 1 reka ulepisz prosto kulke (nie rozpada sie) a zarazem jak wzucisz do wody kuleczke sprawdzajaca przy brzegu ujzysz jak po malu kuleczka zacznie sie rozspadac i smuzyc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz nie gotowac on w zanecie jest idealna

hmm mało zakapowałem :oops:

mam nie moczyć ani nic tylko wsypać do zanęty a potem dolać wody i gitarra?

mam taki plan: ( bo jutro na karpia ide )

baza (4 szklanki) płatki (1szklanka) otremby (1szklanka) aromat waniliowy i ta kaszke manne z 3 garści...

ale wiadomo co mam dostępne więc jesli ktos ma leprzy pomysł prosze help :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka gitarrra :razz: tak masz wsypac od razu z opakowania nic z nia nie robiac. A teraz co do twojego planu to postaram ci sie troche pomoc wiec: nie rob nic na szklanki garsci itp. rob wszystko na oko na zapach na kolor na konsystencjie i na to jak ma w wodzie pracowac mierzenie na pojemniki sie nie sprawdza. Ja ci opisze jak ja robie zanete kupuje jakiegos dragona dobrego uniwersalny czy na ryby karpiowate wsioryba :mrgreen: wczesniej mam zaplanowane na co bede polowal i pod ta rybe dobieram skladniki pozniej biore jakas mocna reklamowke sypie tego dragona okolo 1/3 i do tego dodaje do tej reklamowy swoich mistrzowskich specyfikow :mrgreen: czyli to wszystko o czym juz wczesniej sie dowiedziales tylko nie wszystko na raz dobierasz z asortymentu swoich skladnikow te na karpia w tym przypadku jak jutro sie wybierasz. teraz jesli chodzi o karpia to najwieksze szanse daja jego stale szlaki zerowania, karp musi miec w czym przebierac bo to jak wiadomo szlachetna ryba i cwana lubi raczej slodkie zanety dobrze bije na wszystko co waniliowe badz truskawkowe zaneta nie moze byc drobna musza byc w niej grube rzeczy to go dluzej w lowisku potrzyma podstawowe skladniki to kukurydza konserwowa i np. posiekane rosowki moze byc parzony peczak zeby mu troche dogodzic jak masz w domu cos zwiazanego z piernikiem bo chodzi o przyprawe kozenna to karp sie w jej aromacie lubuje to dodaj. Te skladniki ktore pisales musisz dopracowac z mojego doswiadczenia z tego co pamietam bylem oczytany ohoho ale swiete slowa nie ma to jak praktyka i sam do wszystkiego dojdziesz to tak wspomnisz kiedys :wink: No i jesli skladasz sam zanete na rybki to bez podstawowej bazy czyli kupnej zanety sie nie obejdziesz i najwazniejsze na co bedziesz lapal ja ci proponuje bo sie sprawdza juz 1 karpika wyciagnelem w tym roku na tzw. kanapke czyli najlepszy czerwony robak taki kupisz w sklepie albo swietne gnojaczki ale teraz ich nie dostaniesz i kukurydza konserwowa no i pod rozmiar haka wielkosc musisz dobrac ja proponuje nr 6 i na niego czerwonego i 2 ziarenka kukurydzy :mrgreen: Nom teraz to karpie sa twoje :wink:

SOCZYSTYCH POLOWOW :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panek na karpia możesz do miski wrzucic pierwszą lepsza zanętę, abys dodał ze 2, 3 paczki barwionych grubych robali, trochę kukurydzy i możesz wojować, nic skomplikowanego nie musisz lepić. Może okzaow nie będzie, ale powinny się zjawić karpiki. Chociaż myślę, że jeszcze odrobinę za wcześnie na karpie.

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.