Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na płoć?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pi, wiem ze sie neci minimalnie i robactwa przede wszystkim duzo daje,

wlasnie bede dopiero testowal, sproboje polowe tej mieszanki i zobacze, zawody u mnie moga byc nawet za 2 tyg - wiec moze byc juz bardzo cieplo.

hexman, na rybach bede conajmniej 3-4 razy do tego czasu i napewno przetestuje.

co do czosnku tez nie jestem przekonany i nieuzywam tego zapachu, dlatego ewentualnie zrobie wypad - moze byc tragicznie lub rewelacyjnie, z sama wanilia tez sproboje.

dzieki za cenne wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Vasyl

Wszystko zalezy od łowiska. W jeziorach i stawach trzeba faktycznie uwazac, aby nie przekarmic ryby.

W rzekach zas zjawisko "przenecenia" jest awykonalne moim zdaniem. Napisze wiecej, wlasnie grube necenie wrozy dobre wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzekach zas zjawisko "przenecenia" jest awykonalne

Byłoby miło :wink: Ale na rzece również trzeba uważać bo ryby też mają swoją "pojemność", a nie ma ich tam nie wiadomo ile :lol: .

Ja również wybieram się na trening przez weekend. mieszanka prosta: 0,5-0,75 kg turbo black marcela+1kg gliny rozpraszającej+prażone konopie, osobno 1kg gliny rozpraszającej z ćwiartką joka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

hexman, lowie na duzej rzece od 10lat i nie zauwazylem, aby przenecenie rzecznych ryb bylo mozliwe. Nie mowie tu oczywiscie o wrzuceniu tira ziemniorow :).

Z drugiej strony moje lowisko jest po prostu bogate w ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony moje lowisko jest po prostu bogate w ryby.

Jak czytam co w innych regionach jest to wydaje mi się że jesteśmy z naszą Odrą na innej planecie :mrgreen:

I tu mogę potwierdzić że u nas na Odrze nie da rady przenęcić, nawet w weekend rybska spływają aż z zalewu i jeziora dąbskiego na wielkie żarcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOX_89, kilogram markowej zanęty ukierunkowanej na płoć (sensas,marcel,lorpio grand prix czy platinium milewskiego)do tego około 3 kilogramów gliny bądź ziemi (zależy od łowiska)ćwierć litra jokersa ze dwa pudełeczka pinek .Ja lubie czarne turbo Marcela 2 kg starcza mi na 3 wypady wiosenne , jak jutro pogoda dopisze to jade potyczkować na Kanał....napisze co i jak jak wróce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ddd, możesz kombinować z anyżem, wanilią, smierdzielami, nie sa złe mixy zapachowe na płoć, producentow duzo coś mozna znalezć. Nie napisze Ci dokładnie co z czym i jak bo sam troche eksperymentuje, efekty są rożne :wink: ważne żeby probować i znaleźć swoj sposob :grin:

PS poszperaj też na forum, jest dużo ciekawych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnie dwa wypady nad Odre sprawdziła sie zanęta typowo leszczowa o zapachu kolendry i wanilii wchodziły piękne płocie do 40 cm, do tego krąp a leszcza wcale...odpowiadała im nawet dosyć gruba granulacja zanęty :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :wink:

Jak wiadomo po moich licznych postach w dziale zanęty, bez odpowiedzi, wykupiłem już dosłownie cay średni karton zanęt. Wszystko testuję nad moimi łowiskami, tylko mam jedno "techniczne" pytanie.

Dragon Classic Płoć to zanęta anyżowa. Czy w okresie letnim, typu teraz czy lipiec, zapach ten się sprawdzi? Nie jest za ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ostatnie 2-3tygodnie dodaje anyzu do zanet - efekty sa takie, ze brania sa zdecydowanie rzadsze, ale jak podbija plotka, to z przedzialu 25+, ale uwazaj z intensywnoscia zapachu, o tej porze pomimo stosunkowo niskich temperatur wiecej moze znaczyc gorzej :)

mam takie pytanko - czy w kolendre wchodza wam plocie? probowalem 2x i ani jednej

i kolejne - nastawilem sie dzis raczej na trenowanie refleksu niz okazy, wiec zrobilem puszysta zanete smuzaca bez konkretow typu konopie, dodalem czerwonego barwnika, troche kolendry - ani brania jakiejkolwiek ryby! - w czym moze byc problemo? braku grubszych skladnikow, czy raczej ta nieszczesna kolendra? dodam, ze na jeziorku byla srednia fala w moja strone, w miejscu polowu bylo max 1,5m, wiec opcja zniesienia zanety w nieokreslone miejsce odpada, a moze fakt rozrobienia zanety 6h wczesniej i wsadzenia jej w zamknietym wiaderku do lodowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko - czy w kolendre wchodza wam plocie?

nabial u mnie w kolendrę wchodzą głównie leszcze, płotki trafiają sporadycznie.

kolejne - nastawilem sie dzis raczej na trenowanie refleksu niz okazy, wiec zrobilem puszysta zanete smuzaca bez konkretow typu konopie, dodalem czerwonego barwnika, troche kolendry - ani brania jakiejkolwiek ryby! - w czym moze byc problemo? braku grubszych skladnikow, czy raczej ta nieszczesna kolendra?

Myślę że kolendra nie powinna aż tak znacząco wpłynąć na brak brań(zawsze jakiś lesczyk by się trafił), więc raczej jest to wina nie zastosowania "grubszych" komponentów w zanęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej jest to wina nie zastosowania "grubszych" komponentów w zanęcie

Nie zastosownaie grubszej zanety skutkuje tym, że zamiast wabic wieksze ryby wabi te mniejsze. wiec przyczyna moglbyc zestaw, zniesienie zanety to raczej marginalna sytuacja. moze po prostu ryby nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,12 fluocarbon
o ile to nie jest zwykla zylka "fluororocarbon coated" - czyli tylko liźnięta tym, to raczej nie jest standardowy przypon, bo charakteryzuje sie sztywnoscia, twardoscia i ogolnie wieksza srednica przy tej samej wytrzymalosci co zylka. robia wogole taki cienki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie wiem, czy jest lizniety, czy calkowicie fluo, natomiast faktycznie jest troche sztywniejszy od zylki - eliminuje platanie przyponu z koszykiem, a wytrzymalosc w bojach szacuje na nie wiecej niz 1,5kg walczacej ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.