Skocz do zawartości
tokarex pontony

Tama w Kalinowcu na rzece Liwiec.


karter27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś zna łowisko na rzece Liwiec pomiędzy miejscowością Węgrów i Kalinowiec?

Ostanio zacząłem w tamtym rejonie łowić. Nie znam tamtych miejsc więc jeśli ktoś już zdobył tam jakieś doświadczenie - chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam ziomala :D:lol:

Niestety, tamtych miejsc zupełnie nie znam, jedynie Liwiec na odcinku od ujścia do 7 km w głąb nie jest mi obcy...

To co wiem o tej uroczej rzeczce to:

Ryby występujące:

Jelec Okoń Sandacz Kiełb, Kiełb krótkowąsy Kleń Krąp Leszcz Karp Szczupak Płoć Jaź Ukleja biała

moze jest i coś więcej ale wątpię bo łowię tam od czasu do czasu już od kilku lat, a maluchy tych gatunków miałam okazję witać na swojej wędce, bądź też widziałam jak ktoś je złowił -a dodałabym do tego jeszcze chronioną babkę, aczkolwiek nie wiem który to podgatunek mi sie trafił.

Woda w Liwcu jest najgłębsza wiosną, jesienia i po potężnych deszczach, latem oprócz dołków głębokich na maksymalnie 2 metry, sięga do kolan, a na wypłyceniach nierzadko nie zakrywa kostek.

Sztuką jest znalezienie miejscówki do połowienia, ale jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie jest tam troszkę rybek typu szczupak, okoń, kleń. Dobrą miejscówką - bo dość głęboką ( nawet ponad 2 m )jest część Liwca w okolicy w/w tamy w miejscowiści Kalinowiec. Jestem troszkę jednak przerażony zachowaniem rybaków (jeśli można ich tak nazwac ) którzy łapią wszystko co się da i na co się da. Coś takiego jak wymiar ochronny to chyba tam nie obowiązuje. A i karta wędkarska to pojęcie obce. Byłem tam raz kontrolowany przez straż wodną z Siedlec i widziałem klku rybaków którzy w tym czasie zwijali sprzęt najszybciej jak się da i oczywiście w pośpiechu sie oddalali. O spiningowaniu z tamy lub bez zachowania przepisowej odległości od tamy już nie wspomnę.

Dopiero zaczynam tam wędkować więc jak znasz inne fajne miejsca w tamtej okolicy to chetnie je odwiedzę. Może wiesz coś jeszcze o starym korycie buga w okolicach miejscowości Rytele Olechny, Rytele Świeckie? Wiem że na tamtym łowisku można zmierzyć sie z medalowymi szczupakami - np opisany w WW 2/2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troszkę jednak przerażony zachowaniem rybaków

umówmy się, że to ani wędkarze, ani rybacy, tylko zwykłe kłusole ;)

jak znasz inne fajne miejsca w tamtej okolicy

w innym podobnym temacie o Liwcu - tylko w okolicy Wyszkowa pisałam co wiem, zajrzyj tam, bo bezsens jest się powtarzać ;)

Może wiesz coś jeszcze o starym korycie buga w okolicach miejscowości Rytele Olechny, Rytele Świeckie?

nie wiem nic i pierwsze słyszę, a w jakiej to jest odległości od Łochowa, czy też Węgrowa?

Chyba spojrzę na mapę...

ooo kuurcze, to aż przed Małkinią :shock:

nie nie byłam tam, aczkolwiek hmm.. może sie tam kiedys wybiorę, tyle, że jak znam życie to presja wędkarska w takim miejscu jest naprawdę spora...

Już wiem, na północ od Węgrowa, i widzę na mapie, że jest tam nawet sporo tych starorzeczy...

Zerknę w necie może jest coś na temat...

doczytałam tyle, że to rezerwat ptactwa, nazywa się to "starorzecze jezioro" i raczej jest to teren bagienny, więc przynajmniej na wiosnę to bym tam nie poszła... ;)

na temat ryb, nie ma nic, z jednej strony to i dobrze, bo się pół Polski nie zjeżdża w to miejsce... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalinowiec to najpiękniejszy odcinek Liwca jaki widziałem a rzekę tą znam nieźle...

Szeroki, masa pniakow w wodzie i masa...kłusownikow :sad:

Ryby - piękne jazie tam są (a przynajmniej były) poza tym płoć, leszcz oczywiście, szczupak itd... Najlepszą porą jest właśnie wiosna, ale recepty na ta wodę nie ma, musisz sam się zorientować co i jak...

Jeżeli masz niedaleko podsyp grochem - jazie się powinny skusić...i weź nad wodę nieocenione o tej porze roku czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio byłem z ojcem w małkini i pod drodze na Liwcu bylo wielu wedkarzy , jak zapytałem sie czy bierze gosciu pokazał mi siatke pelna uklei , płotek max 7 cm i leszczykow nie wiekszych od dłoni. Bylem w szoku bo takie ryby nie nadaja sie do zjedzenia nawet xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Tydzień temu w poniedziałek tamam na Liwcu została otwarta i będzie remontowana przez ok 1 miesiąc. To co pozostało po spuszczeniu wody to już nie rzeka tylko potok. Malutka woda, brak ryb. Przez najblizszy okres nie polecam łowiska ze wzgledu na fatalne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ogolnie Liwiec to bardzo ładna rzeka:)

ja preferuje łowienie pod mostem kolejowym w urlach w dzien zabawa z jelcami a pod wieczor i nocą podchodza brzany (1kg -1,5kg ) i klenie (powyzej kg) o ile brzany na moim sprzecie nie wyjme o tyle klenia a i owszem choc nie zawsze trafia on w przynete( dzisiaj trafił mi w kule wodną ) o tyle mozna sobie popatrzec jak furkocze przy dojsciu do podanej przynety a ze woda (teraz dzisiaj ) płytka i przejrzysta to mozna sobie obejrzec ładny spektakl jak wyskakuje spod burty i wali w przynete piekne przezycie :)

techniki łowienia preferuje dwie -leciutki spinnig oraz kula wodna z konikiem polnym/kukurydza/serkiem żóltym etc generalnie zabawy co nie miara :)

a jesli chodzi i starorzecza Bugu to ja znam dwa - Szumin (kiedys bardzo ale to bardzo rybne miejsce ale niestety zrobił sie przerwaniec i nie da sie łowic tam gdzie jezdziłem ale za to da sie na samym początku starorzecza tylko ze dojazdu nie ma ;/)

i Wywłoka(z tego co zauwazyłem jak tylko tu przyjezdzam białoryb ucieka chyba do Bugu :o bo jeszcze zadnej białej ryby nie złowiłem za to szczupaki sa i to duze sam złowiłem dwa 51 i 63 cm na spinning a i widziałem jak kolega po kiju na zywca wyciaga takiego pod 80 cm ) no i są jeszcze Wilczogęby ale tam z powodu duzej ilosci ludzi nie jezdziłem bo nie lubie kąpiących sie jak łowie :)

pozdrowki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szumin a i owszem fajne miejsce, ale bez woderów a przynamniej wysokich gumowcó to raczej cięzko wędkować. Wilczogęby fajne i faktycznie zatłoczone. Dodam jeszcze Rytele ( i wszystkie ich odmiany typu Olechny itd ) - dobre na szczupaka, brzanę. I ciekawe miejsce to słynny już Kamieńczyk. A wracając do tematu Liwca w Kalinowcu to pisałem że remont tamy bedzie trwał ok. miesiąca ( Tak wynikało z danych "tubylców" ),ale wszystko się przeciąga. Jak to u nas. :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.